Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből is problémáz...

Szerintetek ebből is problémázni fog? Lent bőv.

Figyelt kérdés

A párommal 4. éve vagyunk együtt. Idén először megyek hozzuk karácsonykor (karácsony este). Úgy gondoltam, hogy viszek egy doboz általam készített sütit (a doboz nagyon édes fém téli mintás sütis doboz) és bort "apósnak".

Félek, hogy problémázni fog "anyós", hogy "minek kellett az ajándék?", és hogy "miért költöm a pénzemet?" Már látom, előre, hogy ezen ki lesz akadva, hogy "visszaadja" nekem azt az értéket amit adtam...Én ezt annyira utálom. Ha valakinek adok valamit nem azért veszem, hogy visszaadja ugyanakkora értékben...vagy egyáltalán. De ismerve őt már a gondolattól is rosszul lesz, hogy vittem valamit, mert azt "meg kell hálálni".:-S

Ne értsetek félre imádom ezt a nőt, ha a világon valakiben, benne igazán nincsen rosszindulat...de ez az örök hálálkodás néha teljesen kiakaszt:( sokszor inkább már azt érzem inkább nem viszek/adok semmit, mert úgyis csak kellemetlenül érzi magát, ahelyett, hogy örülne...

De azért üres kézzel se állíthatok oda...nem?

21-L


2010. dec. 15. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki azt, hogy majd meghálálja, ha vigyázni kell az unokájára... :) ettől annyira meghatódik majd, hogy el is felejti, hogy mit akart. ;)
2010. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nem lenne természetes a mosolya most egy unoka hallatán:D

de azért kösz:P

2010. dec. 15. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is ilyen. Amúgy imádom, mert nagyon aranyos meg minden, csak állandóan ez a viszonzási kényszer néha az agyamra megy. Pl amikor a haverjaimnak lett jogsija, nekem meg nincs és párszor hazavittek, akkor hogy jajj miért kellett ezt elfogadnom, hát ezt nem tudom viszonozni. Nem volt kerülő, útba esett szal még nem is az, hogy miattam mentek tök másfele. Van, aki ilyen. Néha nekem is nehéz, mert anyától mindig ezt láttam, ezért kicsit bennem van ez a viszonzási kényszer, de engem annyira nem zavar. Inkább csak az anyagi része. Pl ha olyan ajándékot kapok amit nem tudok viszonozni. Vagy ha meglepnek valamivel amikor én nem vittem nekik semmit. De a te eseted nem ilyen hisz vendégségbe mész. Gondolom ott kapsz kaját, üdcsit stb, szal te éreznéd magad furán, ha üres kézzel állítanál be. Sztem vigyél valamit nyugodtan, karácsonykor úgyse fog sokat problémázni, főleg ha amúgy jóban vagytok:)
2010. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mikor átadod, mondd, hogy ajándék. Csak leesik neki, hogy nem kölcsönbe adtad és visszavárod az ellenértékét másban. Vagy mondj valami más 1xű dolgot, hogy megértse. HA jóban vagytok, nem fog megharagudni
2010. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) köszi reméljük:D
2010. dec. 16. 08:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!