Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy így érzek?

Normális, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a szüleim elváltak 6 éves koromban. A bíróságon úgy állapodtak meg, hogy apámnak nem kell gyerektartást fizetnie, hanem egy lakást kell vennie nekem.(közös, jól menő cégük volt, jól éltünk)Apámmal is rendszeresen tartjuk a kapcsolatot,jóban vagyunk. Bár már nem járna,de apám azt mondta,hogy amíg tanulok,minden hónapban ad 30.000 ft. "gyerek tartást", amit magamra költhetek. Nem tudom miért érzem így, de olyan érzésem van, hogy ez nem járna nekem, mert felnőtt ember vagyok már,boldogulnom kellene egyedül is, főleg hogy már kaptam apámtól egy lakást. Persze suli mellett vállalok alkalmi munkákat,de ezek nem mindig vannak, és nem is keresek túl sokat. Most összespóroltam magamnak 110.000 Ft-t,ebből szeretnék a lakásomba pár dolgot venni, mert nem sokára odaköltözünk a párommal. Anyám azt mondja, hogy ne költsem a lakásra ezt a pénzt,hanem külön kérjek rá apámtól. De nekem nincs pofám hozzá...Tudom, hogy apámnak nem okozna gondot még 2 millió forint se, de nem akarom őt lehúzni,sem pedig élősködni. Munkát keresek folyamatosan,amiből majd fenn bírom magam tartani, hogy ne legyen már a szülőknek gondjuk rám. Viszont a lakást nagyon szeretném normálisan berendezni,de ehhez kevés a 110.000 ft. Pofátlanság lenne ha mégis apámtól kérnék?
2010. dec. 15. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az...Akkor lenne az,ha apudnak sem lenne sok pénze,és lehuznád az utolsót is tőle...De ha megteheti,akkor miért ne?
2010. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem húzod le, hiszen ha 2 misi meg sem kottyan neki, akkor nyilván van még ott ahonnan az jön...

Élősködni pedig nem élősködsz, hiszen, csak egyszeri alkalom lenne. Ő vette a lakást, gondolhatta volna, hogy az nem csak falakból meg tetőből áll, azt be is kell rendezni.

És 110 ezer forint, egy lakást tekintve sokmindenre nem elég.

Nyilván szüleid is tudják, hogy dolgozol suli mellett, ami bizony nem túl könnyű, abból megélni meg pláne nem, szerintem apukád szívesen segítene.

Szerintem én kölcsön kérnék.

2010. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg rosszul érzed magad miatta, akkor mindenképpen úgy beszéljétek meg, hogy csak Kölcsön. Ha befejezted a sulit lesz állandó melód, akkor visszatörleszted.
2010. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jól esik, hogy ezt írjátok. Azt hittem, hogy majd megkapom, hogy milyen egy elkényeztetett fruska vagyok. Akkor kölcsön kérek apámtól,s majd ahogy tudom,visszafizetem neki.
2010. dec. 15. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem az a véleményem, hogy hiába váltak külön a szüleid, tartjátok a kapcsolatot az apukáddal, nyilvánvalóan szeret mert a lánya vagy. képzeld bele magad a helyzetébe. ha lenne pénzed és kérne a lányod, hogy szeretne venni valamit akkor te nem adnál neki örömmel? ennek semmi köze az elkényeztetéshez és hasonlókhoz. ha egy szülő megteheti, hogy támogassa a gyerekét akkor 35 évesen sem ciki, inkább kötelesség. persze nem szabad elvetni a súlyt, nyilván ha cigire, alkoholra, kábszerre kellene a pénz az teljesen más, de azt mondtad hogy lakásra költenéd.
2010. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tényleg a lakásra kellene a pénz, nem elherdálni akarom.

Persze, értem amit írsz,s anyámmal szemben nincsenek ilyen "gátlásaim", talán azért mert mellette nőttem fel,és természetes, hogy ő támogat,de apámat valahogy egy kicsit idegennek érzem. Nem tudom,hogy miért,pedig ő is ugyanolyan szülőm.

2010. dec. 15. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy van erre lehetőség. Más azért küzd, hogy a rezsire meg kajára valót összespórolja...

Tudok egy jó megoldást. Fogadd el továbbra is a havi 30ezret, amit aztán rendszeresen átutalsz NEKEM, és akkor apukádnak sem kell nemet mondani, és neked sem lesz lelkiismeret-furdalásod. Na, mit szólsz? :D

2010. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de jó, hogy így állsz hozzá a dolgokhoz, nem tudom, hogy apukád helyében mit szólnék hozzá, ha nem okoz neki gondot, akkor jól van, de szerintem úgy kérd, hogy menjen el veled vásárolni pár dolgot a lakásba. mondjuk? ha meg csak úgy odaadja a pénzt akkor mégjobban jártál, így meg nem lenne semmi oka kételkedni abban, hogy mire költöd. na?
2010. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kölcsön kérj.Ha azt mondja nem kell visszaadni,akkor vond be őt is a vásárlásba,had érezze hogy számít a véleménye:)
2010. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó ötlet apudat elvinni vásárolni. Mit érezne a párod? A ti közös lakásotokat rendezitek be, nem?

Egyébként ha nem esik nehezére, akkor nem pofátlanság kérni tőle a berendezésre. Habár fennáll a veszélye annak, hogy minden nagyobb dologhoz tőle fogsz majd kérni.

A kölcsön nem rossz ötlet.

A párod mit gondol erről?

2010. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!