Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most mi legyen? Szerintetek?

Na most mi legyen? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Találtam egy tárcát,benne 10 ezer ft-tal...

De csak az volt benne,sem személyi,semmi...

Kicsit lelkiismeret furdalásom van..

Ti elköltenétek???


2010. dec. 15. 13:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Adj fel hirdetést vagy egy papírt ahol találtad és annak add oda aki pontosan elmondja milyen volt a pénztárca.Esetleg volt-e még benne valami.Ha nem jelentkezik így se senki elköltheted,hiszen mindent megtettél,hogy visszajutasd.
2010. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A minap volt egy riport a tévében ezzel kapcsolatban. Hivatalosan mindenki köteles leadni a helyi rendőrségen a talált pénzt, értéktárgyat. Felveszik a jegyzőkönyvet, és x nap után, ha nem keresi a tulajdonos, a megtalálóé lesz, amit leadott.

Na, én ezt megkérdőjelezem.

Más a dolog, ha vannak személyes tárgyak is, akkor igyekeznék visszajuttatni a tulajdonosnak. Így simán megtartanám. Nem mohóságból, okulásból. Több talált tárgyat adtam le már, és a későbbi érdeklődésemre mindig az volt a válasz, hogy jelentkezett a jogos tulajdonos. Viszont soha nem mutattak fel egy átvételi papírt, hogy íme, az övé volt, itt igazolja, hogy átvette az elvesztett tárgyát.

Legutóbb egy robogót jelentettem be, tuti, hogy lopott volt, mert nagyon hülye helyen rakták le üres tankkal. Jöttek a rendőrök, felvették az adataimat, elvitték a robogót, és mondták, hogy értesíteni fognak ha meglesz a tulajdonos, ha nem megy érte senki, akkor az enyém lesz. Kb. 6 hónap után érdeklődtem, hogy meglett-e a tulajdonos, viszont a rendőrségen nyoma sem volt, hogy egy talált robogót egyáltalán bevittek, sem az én adataim, mint megtaláló, bejelentő nem volt sehol.

Hová lett a robogó? Plátói kérdés, tudom.

Megfogadtam, soha semmit nem adok le, ha a talált tárcából, tárgyból nem tudom meg, kié volt.

2010. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ragassz ki a legközelebbi SPAR ajtajára egy papírt, hogy találtál egy pénztárcát, és aki elmondja milyen volt és mit volt benne, annak add oda:) Ha nem jelentkezik, akkor a tiéd.. Még mindig jobb, mintha egy kőgazdag liba költené sminktetoválásra..:)

Manapság ritka, hogy valaki ilyen esetben belegondoljon annak a helyzetébe, aki elveszítette.. örülök, hogy vannak még ilyen emberek:)

2010. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hol találtad? Az tényleg jó ötlet, hogy szólsz, vagy kiragasztasz esetleg egy cetlit ha olyan a hely, hogy találtál egy pénztárcát. Ne mondd meg, hogy milyen volt, s hogy pontosan mi volt benne. Csinálj egy email címet, hogy oda jelentkezzen jogos tulajdonosa, pontos leírással, hogy bizonyítsa az övé volt. Aki stimmel, kérj egy találkát, s nézd meg az illetőt először messziről.

De szerintem tényleg költsd inkább el, mert magamból is kiindulva, egyedül 2 gyerekkel, talán visszamennék gyorsan az úton, meg a boltban rákérdeznék, hogy leadta e valaki, de többet nem tennék, mert eddig azt tanultam ilyen esetekben kevés a remény.

2010. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg köteles vagy keresni a tulajdonosát. Ha nem lehet beazonosítani kié lehet, a rendőrségen kellene leadni. Ha x ideig nem keresik igényt tarthatsz rá.


Máskérdés, hogy valszeg sose derül ki, hogy elraktad, de elméletben ugye, ha 8 napon át nem teszel semmilyen kísérletet arra, hogy megtaláld a tulajdonost, akkor vélelmezik, hogy el akartad tulajdonítani, és eljárás indul ellened. Elméletben, ha látták, kiderül stb stb. Ami nem valószínű, mert ki a fenének tűnik fle, hogy felszedsz valamit az utcán, mi lehet az, lehet másé, hogy ki vagy, hogy nézel ki stb. Senki le se szarja.


Úgyhogy te tudod.

2010. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat...

Hát magamra tuti nem költöm,de végülis karácsonyi ajándékból még kell vennem egy-kettőt...

2010. dec. 15. 14:17
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
én aztcsináltam volna h ott ahol találtam ott maradok egy kis ideig, hátha visszajön érte a tulaj. ha nemjön, akkor elköltöm és kész, ha nincs benne semmi irat
2010. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
Vissza nem adnám, még ha a gazdája két mankóval is jönne könyörögni érte!
2010. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%
Ha 13. kerületben találtad és barna színű, akkor az enyém, nemrég lopták el :( Voltak benne iratok, fotók, de akár ki is vehették belőle.
2010. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ha ez lopott tárca lenne, nem a tízest hagyják benne, hanem az iratokat:)
2010. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!