Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene működni a...

Hogyan kellene működni a családi kasszának?

Figyelt kérdés
Nagyon bánt,hogy a feleségem egy csomó pénzt költ az egyik csatornán futó műsorban való szavazásra miközben az összes fizetnivalót én fizetem.
2010. dec. 15. 11:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én még mindig nem értem, hogy házastársak között mi értelme a külön kasszának! a házasság vagyonközösségről szól, ergo a te fizetésed az övé is, és vicaversa. épp ezért mindkettőtöknek van abba beleszólása, hogy a másik mire mennyit költ. De ez a... én befizettem azt, ő elkölti arra, én elmentem belőle ide, én kifizettem a kirándulást... pff... ez lakótársakhoz illő hatalmi játék, nem házastársakhoz!
2010. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Azért a Forma 1 az más. Az egy hasznos szórakozás, de az emeltdíjasbalekság nem az.
2010. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

14.04-nek.

Tudom hogy semmi értelme a külön kasszának de egyszer próbáltuk és 2 hét után üres volt a közös kassza. A feleségem sajnos nem tudja beosztani a pénzt ezért van inkább így.Eddig szó nélkül fizettem mindent de ezen a szavazósdin nagyon kiakadtam. Nem szóltam volna semmit ha küld 1-2 sms-t de 10000-es nagyságrendekről van szó.

2010. dec. 15. 14:19
 14/18 anonim ***** válasza:
10000-es nagyságrend sms-es szavazásnál az már tényleg sok. Főleg, ha a nélkülözhetetlen dolgok, a fontos kifizetni valók rovására megy. De nem is egészséges. Ha a szép szó nem segít és nem érti meg a helyzetet, tényleg a külön kassza a megoldás. Ez nem azt jelenti, hogy ha nagyon keveset keres, ezután aránytalanul kevesebb jusson neki, adj neki, amennyi kell, ne kelljen kuncsorognia, ha valamit szeretne, amit meg is tudnál neki venni, csak így jobban oda tudsz figyelni, hogy ne essen túlzásokba.
2010. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Meg van a megoldás!


Vegyél neki karácsonyra új telefont (persze új előfizetéssel) és tiltasd le az emeltdíjas dolgokat. Mivel te leszel az előfizető csak te tudod kikapcsolni a tiltást.

Persze ha ezt nem szeretnéd, akkor lopkodd el a nejed telefonját és tiltsd le (pl. a vodafone-nál a GYZAR szót kell elküldeni a 1270-re díjmentesen és aktiválják a gyerekzárat, de szerintem a többi szolgáltatónál is van ilyen).


Ez persze nem szünteti meg azt, hogy nem működik jól a közös kassza, de (átmenetileg) kevesebbet költötök ilyen fölösleges dolgokra.

2010. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem tudom megcsinálni mert külfödiek vagyunk. Ráadásul úgy szokott szavazni,hogy egy tiszta idegennek a telefonjára utalja át a pénzt és ő majd szavaz arra a valakire.Még követni sem tudja,hogy valóban elküldi e az a valaki a szavazatokat.
2010. dec. 15. 15:05
 17/18 anonim ***** válasza:

az, hogy kinek mi a szórakozás, és hogy az hasznos-e, arról nem kéne ítélkezni. Az én szempontomból mindkettő (forma 1, emelt díjas sms-ezés) haszontalan. Ha könyvet venne, mert annyira szeret olvasni, hogy minden családi pénzt arra költ, az hasznos lenne, mert az legalább tényleg értéket képvisel (persze nem a Romána jellegű könyvecskék). De tök mindegy, hogy hasznos-e vagy sem... ilyen mértékű költés úgy, hogy a másik ellenére van... nem korrekt.

Kérdező, nem lehet azt megoldani, hogy a fizetések jönnek egy számlára, és neki van egy külön zsebpénz számlája vagy perselye? és akkor minden hónap első napjaiban ő megkapja a költhető zsebpénzét (ahogy te is), és arra költi, amire akarja (ahogy te is: pl. forma 1-re).

2010. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ráadásul úgy szokott szavazni,hogy egy tiszta idegennek a telefonjára utalja át a pénzt és ő majd szavaz arra a valakire.Még követni sem tudja,hogy valóban elküldi e az a valaki a szavazatokat."


Sajnálom, te feleségül vettél egy agyatlan idiótát. Ezt kéne megoldanod, nem a közös kassza kérdését.

2010. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!