Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene működni a...

Hogyan kellene működni a családi kasszának?

Figyelt kérdés
Nagyon bánt,hogy a feleségem egy csomó pénzt költ az egyik csatornán futó műsorban való szavazásra miközben az összes fizetnivalót én fizetem.
2010. dec. 15. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd neki! Beszélj vele és mondd azt, hogy nem vagy kicsinyes, de teljesen fölösleges kiadásnak tartod az effélét. Sokkal értelmesebb dolgokra is lehetne azt a pénzt költeni. Az meg tök igazságtalan, hogy te fizetsz mindent. Miért nem állapodtál meg vele az elején, hogy fifty-fifty?
2010. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor nálatok nagyon rosszul működik
2010. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen fölösleges küldeni az emeltdíjas SMS-eket ezekre a "tehetségkutató" és valóságshow műsorokra, úgyis az nyer, akit a tv csatorna szeretne. ...

Egyébként tényleg meg kellene beszélnetek, hogy ez így nem működik, hogy mindent Te fizetsz. Ha Neki is van keresete, igenis szálljon be, vagy pl a "konyhapénzt" fizesse Ő. Az sem kevés.

2010. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan egyszerü kerdesre, hogy "minek csinälja?" mit välaszol?
2010. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
A feleséged is azokhoz a barmokhoz tartozik, akik szavaznak ezekre a marhaságokra.
2010. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk úgy működik a családi kassza, hogy mindkettőnk fizetése egy közös számlára meg, ahonnan én elutalom a közüzemi díjakat. Mindent kártyával fizetünk, ami kell KP azt a férjem felveszi, itthon meg odaadja (ha nekem kellett a pénz). Egyikünk sem küldözget sms-eket műsorokba, a férjem nem tudna, mert céges telefonja van, ahonnan le vannak tiltva az ilyen dolgok - állítólag, még nem próbáltuk ki, én meg kidobott pénznek tartom. Ami kiadásunk van, azt megbeszéljük közösen, hogy van-e értelme, belefér-e a családi kasszába. Nálunk ez így működik.

Valahol fél közös kassza van: a közös kiadásokat közösen fizetik, akinek marad pénze, azzal ő maga rendelkezik. Nálunk ez így nem működött volna, hiszen volt olyan, hogy én kerestem jobban, de most, hogy itthon vagyok a gyerekekkel (akiket közösen vállaltunk), én most jóval kevesebbet keresek.

Szerintem mindenképpen normális hangnemben beszéljétek meg, hogy hogyan legyen.

2010. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ezekszerint, Kérdező, ti külön kasszán vagytok? Mindenki megtartja a fizetését és azt arra költi, amire akarja (ld. valaki a csekket, valaki szórakozást fizet belőle)?

nálunk közös kassza van, mindkettőnk fizetése egy számlára megy, és a kiadásokat is megbeszéljük. Minden kiadás erről ak özös számláról megy, tehát nincs enyém-tied, csak közös van. Az is igaz viszont, hogy egyikőnk sem költekezik feleslegesen, és előre nem egyeztetett módon.

2010. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nálunk van 4 számla. 2 sima és 2 hitelkártyás. Fizetésünk a sajátunkra megy és mindent hitelkártyákról fizetünk felváltva és SZIGORÚAN ügyelve arra, hogy fordulópontig visszafizessük és ne legyen kamat.

Éves banki költségeink nem érik el a 40 ezret így, és pénzünk is mindig van.

Mivel felvátva fizetünk mindent (elektronikusan, számláról utalunk), nem szólunk, vagy szabjuk meg a másiknak, hogy mit vehet, vagy hova küldhet sms-t.

Nagyobb kiadásokat betervezzük, megbeszéljük, kisebbekkel nem foglalkozunk, készpénzt pedig csak folyószámláról veszünk fel.

2010. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kb. ugyan annyit keresünk mindketten de nekem van egy kis mellékes keresetem is.(nem sok ) Mikor szóvá tettem neki hogy ez így nincs jól akkor a fejemhez vágta, hogy te meg elmentél a forma 1 re.De könyörgöm az összes fizetnivalót akkor is szó nélkül befizettem. A mellékes keresetem pedig minden évben a közös családi kirándulásra fordítom, amit persze egészet én állok.Ő arra hivatkozik hogy te többet keresel fizesd te. Hétközben nem főz mert honyháról hordjuk amit szintén én fizetek. Egyedül a hétvégi főzéshez szokott bevásárolni már ha főz mert elég gyakran eljáruk nagyüzletekbe és ott szoktunk enni.
2010. dec. 15. 12:11
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon nem jól van ám! :( Akkor dobjátok közösbe a fizutok, egy számlára, vagy osszátok szét a közüzemi díjakat. Ha többet keresel jóval, akkor mondjuk fizesd a nagyobb részét, de mindenképp szálljon be.
2010. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!