Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el hogy leszbikus...

Hogy mondjam el hogy leszbikus vagyok? Most már biztos hogy vagyok abba hogy igen. De félek hogy nagyon kiakadnak főleg apa:- (

Figyelt kérdés
Nagy zűrt keltenék... Köszönöm a válaszokat. 17L
2010. dec. 14. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia! szerintem meg sehogy. Amikor 17 voltam en is meg voltam gyozodve arrol, hogy leszbikus vagyok,most, igy 20 evesen vegre rajottem, hogy megy ez nekem fiuval is, es igazan, oszinten szerelmes lettem. Pedig volt egy 1 eves parkapcsolatom egy novel.


Varj meg vele, ne az unnepekre robbantsd ki a csaladi balhet, plane, hogy meg valtozhatsz, majs ha 18-19 evesen is ugy kepzeled el, es mar nemikepp fuggelten vagy a csaladtol, majd elmondod nekik.


Ha megis elmondanad, akkor ultesd le anyukadat, mond meg neki, hogy mik zajlanak most le benned es hogyan erzed magad emiatt.

Sok sikert, barhogyan is dontessz.

2010. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Muszáj elmondanod? Nem ér rá később? Mondjuk ha már nem laksz otthon. Legalábbis ha tudod hogy kiakadnának, akkor jobb úgy...
2010. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Majd amikor mar erett NO leszel, akkor talan elmondhatod, de most meg tul korai, mivel meg sokat valtozhatsz.
2010. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Elmegyünk eggyüt csajozni? 19/F :D
2010. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre tartsd meg magadnak a dolgot. Ha évek múltán sem változnak az érzéseid - mert változhatnak! - akkor sem muszáj ebből témát csinálnod, ha tudod, hogy zavarná a családodat. Akkor válik fontossá elmondani nekik a dolgot, ha találsz egy nőt, akivel úgy érzed, hosszú távon együtt akarsz élni.. De most még bőven ráér a dolog. Majd ha már elköltöztél, függetlenné váltál, és a családod beletörődött, hogy soha nem akarsz férjhez menni, talán akkor könnyebben fogadják.. Egyébként biztosan érzékenyen érinti majd őket, ha rájönnek, sosem lesz unokájuk.
2010. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még sehogy.


A coming outnak akkor van szerintem értelme, ha már stabil a szexuális irányultságod (17 évesen kicsi ennek a valószínűsége), min. egy-két éve van állandó, biztos párod, és együtt szeretnétek élni. Addig ne bonyolítsd az életed. Ha elmondanád a szüleidnek, a következők történhetnek:

- kiakadnak

- elcipelnek egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez

- nem vesznek komolyan, netán ki is röhögnek

- nem hiszik el, azt mondják, csak azért érzel így,mert csalódtál a fiúkban (Anyukám reakciója anno ez volt)

Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy elfogadnak, mint a filmeken, és majd mosolyogva fogják a kezed a gay pride-on.


Hagyj magadnak lehetőségeket. Sokáig (azaz inkább úgy fogalmazok, több olyan szakasz volt az életemben, még huszonévesen is egyébként) én is leszbikusságra gyanakodtam magamat illetően, de életem során többször volt rá példa, hogy férfiba is beleszerettem. Végül a "biszexuális" címkét ragasztottam magamra, de ez annyira egy instabil dolog, pláne tizenévesen. Most már valószínű, hogy a jelenlegi (férfi) partneremmel együtt maradok (ezt is szeretném), előző kapcsolatom egy nővel volt, és az nem sikerült (nem azért, mert leszbikus kapcsolat volt, hanem személyes konfliktusok miatt, egy leszbikus kapcsolat is ugyanúgy befulladhat, mint egy hetero).


Neked van konkrét barátnőd, aki rávezetett erre, van kapcsolatod, amit el akarsz fogadtatni a szüleiddel, vagy a leszbikusság "csak" egy érzés?

2010. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%
én is leszbi vagyok és nem mondtam el 18éves koromig és azóta nem állnak velem szóba szóval inkább hagyad őket ki...
2011. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!