Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élt már valaki Izraelben?

Élt már valaki Izraelben?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor megosztaná a tapasztalatait? Főleg az érdekelne, hogy milyenek az emberek, milyen a szubjektív benyomása az országról?

(Persze az elsőkézből tapasztalt gazdasági, munkaügyi dolgok is érdekelnek, de azoknak könnyebben utána tudok nézni hivatalos honlapokon.)


2010. dec. 14. 12:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából én is azt tudom írni, amit az előttem író.

Én is gyermekként éltem kint, 8 éves koromtól 15 éves koromig, így a munkaügyi dolgokkal kapcsolatban nem sokat tudok mondani.

Amúgy pontosan a szüleim munkája miatt költöztünk ki, ők imádtak ott dolgozni.

Meg kell szokni, hogy az emberek eléggé közvetlenek, vagy hogy mondjam, ott nem ismert fogalom a magánszféra. De jó érzés, hogy mindenhol akkora a nyüzsgés. Van egy varázsa.


21/L

2010. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy az utolso lany mondja. A korulotted levo emberek mindent tudni akarnak es az elejen kerdesekkel halmoznak el. Nagyon baratsagosak es segitokeszek suliban, munkahelyen, boltban, utcan, barhol. Azert koltoztunk el, mert nem vagyunk zsidok. Mirol meseljek a mentalitasukrol, a vallashoz viszonyulasukrol esetleg masrol? Meselek szivesen, de ha konkretumot irsz, akkor nem irok olyanokat feleslegesen amikre nem vagy kivancsi.
2010. dec. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Leginkább a mentalitásuk érdekelne. Mi a különbség az itten és az ottani emberek között.

A vallás más tészta, akárkinek akármilyen van, azt tiszteletben tartom.

Mivel majd szeretnénk kiköltözni, érdekelne már ott élt emberek szubjektív véleménye.

Mennyire optimisták/pesszimisták, hogy fogadják a külföldieket, a számotokra idegen emberekkel mennyire tudtatok barátkozni. Összetartanak vagy széthúznak inkább, stb.

Leginkább a magyar és az izraeli mentalitásbeli különbségek érdekelnének, pozitív és negatív szempontból is.

Illetve az, hogy egy kontinentális éghajlathoz szokott ember képes-e megszokni az ottani forróságot?

2010. dec. 16. 11:11
 14/14 anonim ***** válasza:
Az izraeliek osszetartobbak, mint a magyarok velemenyem szerint. Izraeli magyarral ha talalkoztam es magyarul szoltam hozzajuk, rogton heberre valtottak es goromban elkuldtek. Az idojaras most hiaba mondom, hogy en imadtam, hogy 9 honapon keresztul felhot se lattam imadtam, hogy allandoan napsutes es meleg van, szuleim nem birtak pl. Egyenfuggo. A legkondihoz viszont az elejen nem voltam hozzaszokva es neha megfaztam. Az, hogy ki hogy viszonyul hozzad a vallasi hovatartozasodtol is nagy mertekben fugg. Rengeteg a bevandorlo igy eleg szines orszag szines kulturakkal es szokasokkal. Az etelek izletesek, remek konyhajuk van. Csapbol nem igazan ajanlatos inni. Remekul megoldanak dolgokat, mint pl az ontozest, mert ugye nem sok eso esik. Nem rongalo nep vigyaznak a parkjaikra, iskolara. Nagy a biztonsag, a fegyverrel lofralo katonak nekik olyanok, mint nekunk a bevasarlo szatyrokkal szaladgalo anyukak, nenik. Ha vallasosabb teruleten elsz, lehet csunyan nezhetnek rad a ruha lengesege miatt. Az embereken nem igazan latni, hogy felnek, nem torodnek azzal, hogy utaljak oket, nem panaszkodnak folyton folyvast. A fiatalkoruak a katonasag utan elmennek vilagot jarni es kesobb hazaternek csaladot alapitani. A vallas igen nagy szerepet jatszik az eletukben, Hanuka, Jom kipur, Peszach, stb. szigoruan betartjak. Nincsenek kocsmak, nem latni reszeg embereket, hajlektalanokat az utcan. Hirtelen nem jutott tobb dolog eszembe. Ha esetleg van meg kerdesed allok rendelkezesedre.
2010. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!