Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élt már valaki Izraelben?

Élt már valaki Izraelben?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor megosztaná a tapasztalatait? Főleg az érdekelne, hogy milyenek az emberek, milyen a szubjektív benyomása az országról?

(Persze az elsőkézből tapasztalt gazdasági, munkaügyi dolgok is érdekelnek, de azoknak könnyebben utána tudok nézni hivatalos honlapokon.)


2010. dec. 14. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a keresztanyám és a keresztapám is laktak kint (keresztapám csak pár hónapig, keresztanyám több évig). Csak jókat hallottam tőlük, keresztanyám egy múzeumban dolgozott. :) Ő tud is héberül. :) De sajnos nagyon pontos részleteket nem tudok, mert keresztanyám Svájcban él most (ott lett családja), keresztapámmal meg nem igazán tartom a kapcsolatot konkrétan.
2010. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Én semmiképpen sem élnék egy olyan országban, ahol még a nőknek is kötelező a sorkatonaság két évig.
2010. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
53%

Barátnőm jött össze egy izraeli pasival interneten.(a srác magyar egyetemen tanult,így beszél magyarul) több hónapi távkapcsolat után kiköltözött a sráchoz Tel Avivba. Megtanult héberül+angolul,délelőttönként bölcsiben dolgozik dadaként,délután pedig műkörmöket csinál.Nagyon jól érzi magát kinnt,tetszik neki és simán beilleszkedett,pedig előtte nem volt egy nagy világjáró.

Szerintem már ott is fog maradni,főleg ha előbb utóbb lesz egy babájuk! : )

2010. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%

Előző vagyok.

Még annyi hogy az emberekről azt mondta,hogy néha elég bunkók,mármint nem egymással,hanem olyan alpáriak(köpködnek stb.)

Egyébként járnak egy csomót bulizni,állandóan a tengerparton lógnak,szóval a fiatalok ugyanúgy pörögnek mint itthon.

2010. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Második, nem értem a problémádat. Nekem inkább az a fura, hogy a legtöbb országban csak a férfiaknak kötelező a katonaság, a nőknek nem. Miért?

Amúgy alapjában nem értek egyet a kötelező sorkatonasággal, viszont azzal sem, ha már egyszer a férfiaknak kötelező (már ahol), akkor a nőknek miért nem az? Ja, és amúgy nő vagyok.

2010. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A sorkatonaság a nőknek csak 25 éves korig és csak akkor kötelező, ha izraeli állampolgárok és nem nevelnek gyereket. De akkor se küldik őket tűzvonalba (kivéve, ha valaki hivatásos katonaként kifejezetten szeretne), inkább irodai munkát végeznek, fegyvereket tisztítanak, stb.

A hadgyakorlatokon ők is részt vesznek, de az inkább fizikai erősítés.

2010. dec. 14. 14:30
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Semmiféle sorkatonasággal nem értek egyet, súlyos támadásnak értékelem az állam részéről az egyéni szabadságjogok ellen. Izrael pedig ebből a szempontból kirívó hely.
2010. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

nagynényém élet kinn pár évig,bébiszitterként.

Jól elvolt,jól megfizették,rendesek voltak vele

2010. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

En 5 evig eltem ott. 13-18-ig.

Persze az en szemszogem talan nem az amire te vagysz, mert gyerekkent voltam Izraelben. Egy jo tanacsot tudok adni, ha nem vagy zsido ne hangoztasd, ha esetleg ott fogsz elni. En szerettem az orszagot az embereket az eletet a mai napig hianyzik es mindig is fog.

2010. dec. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: egy kicsit bővebben is írnál az élményeidről? Egyébként miért költöztetek el?
2010. dec. 15. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!