Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik éltek Izraelben a zsidók...

Kik éltek Izraelben a zsidók exodusa előtt?

Figyelt kérdés
úgyértem, hogy ismerem a biblia által felsorolt hét néped, de ők földrajzilag hol éltek palesztinán belül? Milyen eredetű népek voltak, mikor jelentek meg ott?...stb
2011. aug. 18. 07:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Tudtommal nagyon régóta élnek ők ott. (Hitük szerint az emberiség onnan származik, vagyis mindig is ott voltak)

A történelem során viszont jó párszor kitelepítették onnan őket ilyen-olyan birodalmacskák. De amúgy más népek is éltek ott már a kezdetektől fogva. Sőt hitük szerint a népek igazi szétválása is nagyjából itt kezdődött.

2011. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
És szerinted az egyiptomi fogságot miért nevezik fogságnak? Talán mert a Palesztinában élőket Egyiptomba vitték rabláncon... És a zsidók (hitük szerint) amióta népek vannak, zsidók. Az ószövetség szerinted miért szövetség? Mert abban van benne mindaz a feladat, amit Isten a zsidó népre bízott! Cserébe megkapták Izrael földjét. Vagy te nem olvastad? Megkapták az Ígéret földjét(miért nevezik szerinted Ígéret földjének?!), viszont ők lettek a kiválasztott nép, azaz a többi nép helyett is nekik rak terhet Isten a vállukra(a hitük szerint). De ha nem hiszel nekem, keress fel egy rabbit és kérdezd meg tőle, hogy mit kell tudnod ahhoz, hogy betérhess.
2011. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen a zsidók az idők kezdete óta ott éltek, ahol.

Nem, nem, (vagyis de AKKORIS...)


Ellenkező esetben még azt kellene gondolnunk, hogy valakiket "kiszorítottak" a szülőföldjükről, és az ugye antiszemitizmus, és fajgyűlölet lenne, hovatovább fasizmus.

Ugye te sem vagy ilyen, és tudod jól, hogy a választott nép mindíg ott élt, vagy esetleg az a rész nekik üresen volt hagyva.

2011. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyébként sok törzs élt még ott. Például azok, akiket oda telepítettek más földekről. Illetve a zsidók, akik az egyiptomi fogság után VISSZA vándoroltak oda. A történelemkönyvek ezeket a népeket együttvéve nevezi palesztinoknak, és az országot Palesztinának. (Ne keverjük a mai palesztin, Palesztina megnevezésekkel, mert azok teljesen mást takarnak!) Míg a Bibliában általában az Ígéret földje vagy az Izrael megnevezést használják. Nem véletlenül választották ezt a nevet a modern zsidó államnak.
2011. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Helmet:

Én a zsidók által hangoztatott álláspontot(amennyire ismerem). Szerintem tévedésben vagy.

A zsidók mikor visszaköltöztek a földre, ahonnan elüldözték őket, nem szorították ki a többi népet. Épp erről van szó, hogy Palesztinában soha nem csak zsidó népek éltek. Illetve a zsidó nép is elég tág fogalom, mert ugye van a hét kiválasztott törzs, akik oda települtek, mert Isten feladattal látta el őket. De vannak népek(pl. kazárok), illetve magánemberek, akik ezeket a terheket önként magukra vállalták, azaz betértek, de mégsem költöztek Palesztinába(Izraelbe). Mivel nekik már nem adta Isten az Ígéret földjét, mert volt saját hazájuk. De ez nem jelenti azt, hogy minden más népet, akik akkor ott éltek(vagy esetleg különböző birodalmak erőszakkal odatelepítettek) el kell üldözni. Nagyon sokáig békességben éltek ott. A ma is tapasztalható háborúskodás ettől a dologtól független. A mai Palesztinában is élnek zsidók, és a mai Izraelben is élnek olyan népek, akik ott éltek mielőtt a zsidó államot megalapították. (Jó, azért voltak ott dolgok, mert az előtte angol fennhatóság alá eső terület volt.)

2011. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

ammoniták, hivviták, periziták, amalekiták?

ez mond valamit?

előbb ott éltek mint a zsidók

és előbb mint ábrahám

nem a zsidók az őslakók akárhogy bizonygatod

és én ezekre a népekre vagyok kíváncsi

2011. aug. 18. 09:36
 7/19 A kérdező kommentje:
a teremtés hagyományosan jeruzsálemi színhejű, e város őslakói a jebuZziták, NEM A ZSIDÓK
2011. aug. 18. 09:38
 8/19 A kérdező kommentje:
NEKED KÉNE BIBLIÁT OLVASNI, MÁR A SZÖVETSÉG ELŐTT OTT ÉLTEK A NEM ZSIDÓ KÁNAÁNITÁK!
2011. aug. 18. 09:38
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy a zsidók az őslakók, hanem azt, hogy hitük szerint onnan ered az emberiség. Tehát igazából mindenki onnan származik. Történelmileg nyilván ez hibádzhat, mint ahogy az első zsidós meséd is... Ne keverjük a hitet a tényekkel. (Kivéve ha magunk is zsidók vagyunk de én nem vagyok...)


És én pontosan arról beszéltem, hogy már a szövetség előtt is éltek ott, illetve az egyiptomi fogság alatt is éltek ott más népek. De őket nem szorították ki, csak melléjük költöztek.

2011. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Kérdező! Tudod a választ. Csak azért írtad ki a kérdést, hogy megnézd, mennyi hazugságot írnak össze? Tudjuk ezt enélkül is. Sokat vagyok kapcsolatban (akaratom ellenére) skinheadekkel is, ők már ott tartanak, hogy az egész Ószövetség egy zsidó manipulatív hazugság, valamint, hogy Jézus magyar volt!

Amúgy a többiek kedvéért válaszolva a kérdésre: Mielőtt megtörtént a zsidó honfoglalás, 7 nemzet élt az akkor Izrael területén. Őelőttük a három ősatya, Ábrahám, Izsák, és Jákob éltek ott, de mint bevándorlók idegen földön. Aztán Jákob elment Egyiptomba családostól, a többit meg aki nem ismeri legalább a rajzfilmből, az már elég gáz.

2011. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!