Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg? Hogy...

Hogyan oldjam meg? Hogy reagálnak majd?

Figyelt kérdés

Asztrológiát, grafológiát stb. fogok tanulni, egy neves iskolában. Ne ilyen jóslós, AstroShow jellegű dologra gondoljatok, mert ez nem olyan. Nem vagyok semmyilyen elvakult, vagy furcsa vallást / filozófiát valló, egyszerűen a természet erejében hiszek, meg abban, hogy a környezetünk, a világ, a bolygók, tényleg hatnak ránk és mi is a környezetünkre.

Hogyan mondjam meg a családom azon felének, akik abszolút nem hiszenk ebben? Vannak, akik szerintem teljesen hülyének fognak nézni, már az asztológia szó hallatán is.

Hogy adjam be nekik?


2010. dec. 14. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Te fizetnéd az iskolát? Akkor igazából semmi beleszólásuk nincsen.


Szerintem egész egyszerűen mondd meg nekik, hogy ezt fogod tanulni és kész. Ha meg akarnak győzni, hogy hülyeség, akkor mondd meg nekik, hogy Te is tiszteletbe tartod a véleményüket, nem próbálod őket "téríteni", és ugyanennyit vársz el tőlük.


Még annyi, hogy én sem hiszek az asztrológiában.

2010. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, aki vonzódik ezekhez a területekhez. Én meg nagyon szkeptikus vagyok. De elfogadjuk egymás nézeteit, néha (konstruktívan!) vitázunk.

De nem próbáljuk meg egymást meggyőzni. Ő abban hisz, én másban.


Azt nem várhatod tőlük, hogy érdeklődjenek iránta, de azt igen, hogy tiszteletben tartsák, hogy te igen.

Viszont kérés nélkül ne traktáld őket ezzel kapcsolatos dolgokkal, mert azt senki se szereti, ha a nézeteivel ellenkező dologról meg akarják győzni.

(Nemrég küldtem el a francba egy muszlim srácot Skype-on, mert kérdezte milyen vallású vagyok, mondtam, hogy hivatalosan keresztény, gyakorlatilag nem vagyok hívő, így inkább ateista. De mondtam, hogy nekem semmi bajom a vallásokkal, ezért ebbe ne is menjünk bele. Erre elkezdett győzködni, hogy a karáfcsony is baromság és ő felnyitja a szememet... na ekkor zavartam el a halál f.ra...)

2010. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapozd a grafológiára a mondandódat: azt inkább elfogadják tudománynak, hiszen törvényszéki írásszakértő is létezik
2010. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondd el nekik, hogy a grafológia, most nagyon felkapott. Rengeteg cég vizsgáltatja ki az állásokra pályázók írását.

A grafológia nem egy "horoszkópos izé", hanem komoly tudomány, ami azt vallja, hogy az írásból ki lehet következtetni az író jellemét.

2010. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy grafológiát tanulsz, mert az ma elég keresett és jól meg fogsz tudni élni belőle, plusz érdekes szakma is. Ja meg mellesleg asztrológiát is, mert kíváncsi vagy rá
2010. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az iskolát én fizetem és én sem vagyok elvakult. abban, amit átalában asztrológiaként tálalnak manapság, én sem hiszek.

nem akarom meggyőzni őket, csak annyit szeretnék, hogy ne röhögjenek körbe, de ahogy őket ismerem, ez fog történni. :-(

2010. dec. 14. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, ha kinevetnek kinevetnek, nem nagy cucc. Majd befejezik egy idő után ráunnak. A grafológia pedig nagyon jó dolog, az asztrológiát én sem igazán hiszem, de azért kiröhögni nem szokásom.
2010. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha te fizeted, akkor nincs joguk beleszólni.

Én, amikor kitaláltam, hogy jövő szeptembertől a Baktayba fogok jelentkezni, nagyon jól fogadták, még én is meglepődtem.


Szerintem nagy levegő és közöld tényként a dolgot :) Nem fogják leszedni a fejed :)


Melyik suliba jelentkezel? :)

2010. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérj tőlük írásmintát, elemezd ki, aztán azt hallgatva majd legörbül a szájuk. ;)
2010. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!