Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a függőségem?

Hogyan győzzem le a függőségem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.Az összes szabadidőm azzal töltöm,hogy internetezek.A megszállottja lettem.Délután 3 kor hazaérek iskolából,beülök a gép elé,majd következik:facebook,myvip,iwiw,és mindenféle böngészések,msn egészen éjfélig,hajnali egyig.Szinte az összes személyes kapcsolatom megszűnt az iskolán kívül,és az interneten beszélek mindenkivel.Van 1-2 ember,aki járkál hozzám,de akkor is alig birom ki hogy ne üljek gép elé.A suliba a jegyeim romlottak,szinte mindenből bukásra állok,nem tudok az internettől elszakadni.Múltkor karbantartás volt,nem volt délután 4-8 ig internet és kb hozzám sem lehetett szólni,már telefonálgattam a szolgáltatónak hogy kapcsolják már vissza.A szüleim is mindig megjegyzik,hogy egész nap itt ülök.Úgy érzem,ha így folytatom,minden személyes kapcsolatom megszűnik stb...


Tudtok valami tanácsot adni,mégis hogyan lehetne ezt leküzdeni?


2010. dec. 13. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű: töröld ki magad ezekről az oldalakról, és kész!
2010. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Nekem régebben nagyon változatos, színes volt az életem. Tapasztalatból mondom, hogy szórakozóhelyekre , koncertekre járni, kirándulni sokkal szórakoztatóbb. Tehát mondanám, hogy ha már felismerted a problémádat erőszakkal szakítsd ki magad a tespedésből és kezdj más életet. Persze nem ilyen egyszerű. Én is itt ülök a gép előtt és gyakorlatilag leredukálódott a társadalmi érintkezésem a net világára (na jó még nem teljesen), kezdem én is észre venni magamon a függőség jeleit. Mi a magyarázat? Esetemben az elszegényedés. A net 5000 havonta, a szinház bérlet 20 000.- és akkor még koncertre és kocsmába nem is voltam!!! :)
2010. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is volt egy függő korszakom,de egyszerűen akarattal "kigyógyultam".Gondolom van mit tenni a ház körül pl takarítás,mosogatás,ha van kutya macska akkor azzal foglalkozni.Ha ezek meg vannak,akkor ugye tanulás,nemsokára érettségizel.Nehéz lesz eleinte,mert azon fog kattogni az agyad,hogy úhh bazz most erre elbas*zak fél órát?De ez van,csak akarni kell és a gyógyulás jönni fog.Amúgy meg próbálj kint lenni,menj el a barátaiddal inni egy kávét,beszélgess.Közösségi oldalakból meg egy is bőven elég,válaszd ki a három közül azt az egyet,amit továbbra is használni fogsz(Face vagy iwiw közül válassz szerintem).
2010. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már felismerted a függőséged, az mindenképpen egy nagy előre lépés! Gondolj arra, hogy mennyi minden mást is csinálhatnál. Ahogy előttem írták, kutyával való foglalkozás, barátokkal találkozás,séta,sport... ezek mind ugyanolyan kellemes dolgok mint a facebook vagy az msn,ha nem jobbak is! Gondolj arra is, hogy a sok ülés nem tesz jót a gerincednek,ráadásul akik sokat ülnek sokkal hajlamosabbak az elhízásra,aranyérre meg egy csomó betegségre...Embereld meg magad,légy kitartó,s igyekezz változtatni szépen fokozatosan! Nekem is volt egy olyan időszakom,amikor képes voltam egész nap a gép előtt ülni. 1 hónap alatt 3 kilót híztam, amit most nehezen tudtam leadni,de sikerült! És büszke vagyok magamra! Neked is menni fog! Most már csak este ülök géphez,akkor is max. 2-3 órára, de néha még annyit se vagyok itt.
2010. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress másik hobbit, és ha lehet, ne ülj le a gép elé. Annál nehezebb lesz felkelni.
2010. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kicsit drasztikus módszert ajánlok, de fogd fel elvonó kúrának: szólj a szüleidnek, hogy köttessék ki a netet!
2010. dec. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell drasztikusnak lenni. Mondjuk állíts stoppert két órára. Ha lejár az idő, nincs "még ezt beállítom" vagy "ezt még megnézem"

Továbbá készíts oldallátogatási táblázatot Pl:

Hétfőn iwiw

Kedden myvip

Szerdán facebook

És igenis ha lejár az idő kapcsold ki a gépet!

Akaraterő kell hozzá! Sok!

Sok sikert!

2010. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!