Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi késztet valakit házasságra?

Mi késztet valakit házasságra?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit polgárpukkasztó lett a megfogalmazás. Nem nézek le senkit aki házasságpárti, nehogy félreértsetek, egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy ki mit érez magában amikor arra jut hogy ő szeretne házasságot kötni. Nem konkrétan valakivel, hanem úgy általában. Ez olyasmi, ami szerintem felnőtté válása során mindenkiben kialakul vagy úgy hogy "Én meg akarok házasodni" vagy úgy, hogy "Én nem akarok megházasodni". Én magamról tudom miért nem akarok. De azon kívül, hogy rengetegen próbáltak meggyőzni arról, hogy milyen idióta vagyok amiért én nem akarok:) senki nem mondta el, hogy ő ezt és ezt érzi, ezek és ezek az érvei a házasság mellett.

Gondolom felesleges azt kérnem, hogy mellőzük a házasságra való rábeszélésemet. De próbáljuk meg. CSak őszinte véleményekre vagyok kíváncsi, ítélkezés nélkül. Én tiszteletben tartom azt aki házasságpárti, soha nem akartam senkit lebeszélni róla, engem se akarjon rábeszélni senki.

Köszönöm

Várom a válaszokat:)


2010. dec. 13. 21:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen konzervatív vagyok. Valódi értékeket keresek, becsülök, a hagyományokat tisztelem. Nekem fontos egy intézményesen vállalt közös sors, egy zárt közösség ami hivatalosan is a mienk, a mi családunk, ahol a mi gyerekeink családban nevelkednek apával és anyával. Házasság nélkül is lesz anyja és apja a gyereknek, mégsem lesz egy olyan közössége, ami mindenki számára nyilvánvaló és egyértelmű. Nekem összetartozást, egymás vállalását, sorsközösséget jelent a házasságom és a családom. Nem hiszem, hogy fontos volnék egy olyan férfinak, aki nem vállal a világ előtt mint a feleségét.
2010. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Fiatalabb koromban mindig arról ábrándoztam, hogy egyszer valaki elvesz. 20 éves voltam, mikor megismertem a páromat, 21 mikor eljegyzett. 23 évesen meg is született a lányunk, de valami nagyot fordult bennem. Sokszor előjön a házasság téma, mert ő nagyon szeretné, de minél jobban szeretné én annál jobban hátrálok meg tőle. Nem tudom megfogalmazni az érzést, valahogy nem megy.

Valahogy így lehet a házasság pártiakkal is, erősen szeretnék, de nehéz lehet megfogalmazni, hogy miért.

2010. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit. Köszönöm a válaszokat:)

Főleg arra kaptam választ, hogy miért fontos az a bizonyos "papír". De én igazából házasság alatt nem magára a házasság intézményére gondoltam, hanem a szándékra hogy valakivel együtt éld le az életed, akár papírral akár anélkül. Ettől függetlenül hasznos válaszokat kaptam a témában. Pl soha nem gondoltam ilyenekre mint kórházban a házastárs tájékoztatást kap. Érdekes, soha nem jutott volna eszembe.

Köszi a válaszokat, még várok:)

2010. dec. 13. 21:50
 14/26 anonim válasza:

Nekem van egy gyermekem,a férjemnek van egy gyermeke,jött a közös baba.Csak így lehettünk nagycsaládosok.Ez eddig simán érdekházasság,egyesek szemében!De amikor egyedülállók voltunk az állam segítségét kértük néhány esetben,mert nem vagyunk milliomosok + világválság,hátat fordítottak és jót röhögtek rajtunk.8.évig próbálkoztunk és bíztunk hátha,de mindig nemleges választ kaptunk.

Elég hosszú ideje "jártunk :)",tehát ezt foghatjuk a kapuzárási pánikra!

Illetve a harmadik okként foghatjuk a babára is.

De igazán jó tartozni valakihez úgy istenigazából.

2010. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az élettársi vagy egyéb kapcsolatoknál gyermekvállalás után az apukának elismerő nyilatkozatot kell tennie, hogy ő az apa. A házastársi viszonyban természetes, nem kell nyilatkozni. Ha a jogi érdekességeket is nézzük.
2010. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gazdasági vagy jogászabb gondolkodásúaknak:

a házasság egy szerződés (természetesen megszeghető, így kevésbé köt, mint egy tényleges adásvétel vagy más üzleti/jogi papír). Sokáig dolgoztam üzleti szférában, ahol az ügyfelek nagyon dobálóztak vásárlási szándékkal. Amikor szóba került, hogy nagyszerű, de ezt le kellene írni, mellé biztosítékot tenni, hogy KOMOLYAN IS GONDOLJÁK, a többség hirtelen mégse volt olyan hűdebiztos a dolgában.

Valahol a házasság is erre a pszichológiára épül (a nem vallásos embereknél leginkább). Add írásba és vállald a felelősséget. Az esküvőre se véletlenül hívnak meg sok embert. Mondhatni ők is látják/hallják, tanúi - ha nem is jogi értelemben - az aktusnak. Utána már nehezebb visszakozni.


Mindenki mondott már csúnyát másról, teljes meggyőződéssel. De ha ezt névvel és arccal, sok ember előtt, írásba adva kellene csinálni, 99% nem tartaná fenn a véleményét. Mert onnantól súlya van.


Ez kissé más megközelítés, mint amit eddig írtak, de ez is egy értelmezése a házasságnak.

2010. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 BlackSword ***** válasza:
100%

Úgy látszik megint a konzervatív tábort erősítem... A házasság nem csak egy papír, ahogy ezt ma sokan gondolják... Bizonyos értelemben a család, az otthon, és a bizalom fura, és tekervényes egyesülése... Ha két ember együtt él boldogan az szép, és tiszteletreméltó... De nem végleges... Bármikor szét lehet költözni...

A házasság pedig már egy szorosabb kötelék... Valamelyest az érettséget (főként az érzelmi, és a felelősség terén értendő érettséget) jelképezi... Hogy örök hűséget fogadok a másikhoz, és kitartok mellette egészségben, betegségben, örömben és bánatban... igen... Amíg a halál el nem választ! Lehet egyeseknek ez semmit nem jelent, de a magamfajtáknak, akik hisznek a régi értékrenben ez az igen és az a papír jóval több, mint az, hogy együtt élek valakivel... (mostmár muszály magamra specifikálni) Együtt élek a feleségemmel... Vele akarok gyerekeket nevelni... és igen... Vele akarok megöregedni... Ha nem lennének ilyen buták a szavak, akkor le lehetne írni az érzést... így csak elképzelni lehet...

Talán azért gondolod így, mert még nem találtad meg magadban ezt az érzést...

2010. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ha két ember együtt él boldogan az szép, és tiszteletreméltó... De nem végleges... Bármikor szét lehet költözni...

A házasság pedig már egy szorosabb kötelék..Azt is ellehet tépni válással.

Ami manapság a nics nála jobb a láthatáron de ő is megteszi tipúsú házasságoknál sürűn előfordul...

2010. dec. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"Talán azért gondolod így, mert még nem találtad meg magadban ezt az érzést..."

Nem tagadom ez tényleg így van. Soha nem vágytam házasságra. Nem voltam még szerelmes sem. Nekem a házasság sajnos nem pozitív képpel társul. Nem láttam jó példákat magam körül, a családomban rengetegen elváltak, aki nem azt se a szerelem,a szeretet tart össze, hanem a kényszer. Rettegek attól, hogy valaha megházasodjak, hogy hozzákössem magam valakihez, hogy függjek valakitől. Szinte nem is láttam pozitív példát a környezetemben házasságra. Sőt inkább olyat láttam, hogy kívülről minden rendben volt de valójában borzalmas volt a házasság és talán ezért is kételkedem a házasságban. De mint azt már írtam, nem konkrétan a házasságkötésre gondoltam a kérdés feltételénél. Nem arra lettem volna kíváncsi, hogy miért házasodnak és nemcsak együtt élnek. Számomra ez egyenértékű, legalábbis a kérdésem szempontjából. én arra gondoltam, hogy miért kötik az emberek magukat valaki máshoz? Én nem érzem ezt a késztetést, ah szerelmes lennék is igyekeznék ezt elkerülni amíg lehet.

2010. dec. 13. 23:27
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem szeretnék tartozni valakihez. Ha szerelmes lennék biztosan szeretnék hozzátartozni, és együtt lenni minél többet az adott személlyel. Csak valahogy bennem van ez a kettősség. Szeretnék hinni a házasságban és őszintén csodálom azt aki tartósan boldog házasságban él. De ebben én nem tudok hinni. Nem félek elkötelezni magam, inkább attól félek hogy ez boldogtalanságba vezet, egy olyan élethelyzetbe amiből nem lesz kiút. Ha mondjuk a házasság létezne olyan formában is, mint a munkaszerződés, hogy megkötik X évre aztán ha jól dolgozol hosszabbítanak, akkor simán bele mernék vágni, mert amúgy tetszik a házasság csak az örökké ijeszt meg benne.
2010. dec. 13. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!