Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők (főleg apukák), bátyak,...

Szülők (főleg apukák), bátyak, mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

ELŐRE LESZÖGEZEM: nem történt meg senkivel Hál'Istennek az, amit lentebb leírok, csak kíváncsi vagyok, ki hogyan cselekedne.


Szóval tegyük fel, hogy valamelyik nap a 16-17 éves lányotok (vagy húgotok) hazajön egy monoklival a szemén. Kis kérdezősködés után kiböki, hogy a barátja ütötte meg, valami kis veszekedés miatt, aztán otthagyta.


Mit tennétek apaként, vagy ha a húgotokkal történne ez meg? Természetesen anyukák válaszára is kíváncsi vagyok, csak a férfiak ugye hajlamosabbak ezt kicsit keményebben elintézni. De mindenki válaszát várom. :)


Csak mert hallom azt, hogy X lány apja megverte a lány barátját, valami veszekedés miatt, vagy mert megütötte. Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy ez tényleg így megy? Csak mert ha az illető feljelentést tesz akkor ott a hercehurca, meg önbíráskodás, satöbbi.


Tehát ha valaki kicsit keményebben lépne fel ezután, az meddig menne el? Mert van aki egy kis ütést verekedésnek nevez, más meg azt, ha az illetőnek eltörik pár csontja.

Akivel esetleg ez már megesett, vagy az ismerősök körében, annak nagyon megköszönném, ha elmesélné, ők hogyan reagáltak.


És még egyszer szólok, nem azért írom mert valamelyik családtagommal megtörtént, csak tudni szeretném, mit tenne egy felnőtt (vagy majdnem felnőtt) férfi apaként vagy testvérként, ha ez történne a lányával/húgával.


Köszönöm előre is!!!


2010. dec. 11. 20:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Adnék a húgomnak egy zacskó jeget a szeme alá, és egy másikat a másik alá, hogy legalább azt ne lássa, hogy mi lesz annak a vége, ha valaki kezet mer emelni nem hogy egy lányra, hanem még gyerekre is...
2010. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Megírom ha érdekel

Aznap magam voltam itthon du. feljött a srác h megvárja nővérem addig beszélgettünk elkezdett nekem is magyarázni h néha olyan érdekesek vagyunk sose értjük meg a kettejük szerelmét(nálam itt kezdett el forrni a víz)

és h örülne annak ha nem foglalkoznánk nővéremmel hagyjuk őket békén...


Néztem ki az ablakon ő szövegelt 1et ütöttem neki próbált vissza verni meg kiabált h mit vétett h így viselkedem vele. Mondom idáig érett h kapjál mert nem vagy magadnál.

Végülis csak ütések meg utána folytogattam oda nyomtam a szekrényhez beszéltem a fülébe h nagyon húzza meg magát mert nem lesz így jó amit csinál.


Nekem már előtte is volt rendőrségi ügyem felfüggesztés címén de emiatt nem volt semmi mivel utána el is ment és soha nem maradt velem 2esben félt tőlem ahogy láttam.

2010. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Eltiltanám a fiútól. A biztonság kedvéért megfenyegetném a fiút, hogy ő se menjen a lány közelébe. Ha abból nem ért, tényleg megverném. Inkább engem büntessenek meg önbíráskodásért, mint a lányt verjék agyon büntetlenül.
2010. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
36%

kicsit azért aggresszív a magar társadalom. És legjöbben hajlamosak a lovon átesni, akkorát, hogy földet fognak. Azért ez mind szép és jó, de ilyen verekedések után nem a monoklit adó srác húzza a rövidebbet a törvény előtt.

Nem azt mondom, hogy nemkell szólni vagy akármi, hanem nem kell állatként viselkedni.

Sztem elég, ha 1.eltiltják tőle a lányt teljesen, 2. megfenyegetik a srácot. Erre úgy nincs bizonyíték, és ha berezel, ugyanaz a hatás, mintha elverték volna.

2010. dec. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Persze hogy mindenki azt mondja,hogy hú, feltrancsírozná az illetőt - a gyakorlatban ez nem így működik, mert

1. a szájával mindenki nagyobb hős, mint tettekkel,

2. az is előfordul,hogy a szülőt nem érdekli, esetleg azt mondja, a lány megérdemelte (az ilyen nem fog ide beírni) 3. a bántalmazók általában olyanokat "választanak", akiknek ilyen szempontból nincs biztos családi hátterük. Ha valakinek szerető, stabil családi háttere van súlyemelő apukával és három báttyal, akik ölre mennének érte, azt ritkán szokták bántalmazni. Sokkal inkább olyat, aki az anyukájával él, vagy a szülei sz.arnak a fejére, stb. Pár hónap kapcsolat után a bántalmazó be tudja lőni, mit tehet meg és mit nem.

De elég lehet a stabil baráti kör is, amiben fiú barátok is vannak. Aki mellett nem áll ki senki, az van legjobban kiszolgáltatva.

2010. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2010. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!