Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők (főleg apukák), bátyak,...

Szülők (főleg apukák), bátyak, mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

ELŐRE LESZÖGEZEM: nem történt meg senkivel Hál'Istennek az, amit lentebb leírok, csak kíváncsi vagyok, ki hogyan cselekedne.


Szóval tegyük fel, hogy valamelyik nap a 16-17 éves lányotok (vagy húgotok) hazajön egy monoklival a szemén. Kis kérdezősködés után kiböki, hogy a barátja ütötte meg, valami kis veszekedés miatt, aztán otthagyta.


Mit tennétek apaként, vagy ha a húgotokkal történne ez meg? Természetesen anyukák válaszára is kíváncsi vagyok, csak a férfiak ugye hajlamosabbak ezt kicsit keményebben elintézni. De mindenki válaszát várom. :)


Csak mert hallom azt, hogy X lány apja megverte a lány barátját, valami veszekedés miatt, vagy mert megütötte. Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy ez tényleg így megy? Csak mert ha az illető feljelentést tesz akkor ott a hercehurca, meg önbíráskodás, satöbbi.


Tehát ha valaki kicsit keményebben lépne fel ezután, az meddig menne el? Mert van aki egy kis ütést verekedésnek nevez, más meg azt, ha az illetőnek eltörik pár csontja.

Akivel esetleg ez már megesett, vagy az ismerősök körében, annak nagyon megköszönném, ha elmesélné, ők hogyan reagáltak.


És még egyszer szólok, nem azért írom mert valamelyik családtagommal megtörtént, csak tudni szeretném, mit tenne egy felnőtt (vagy majdnem felnőtt) férfi apaként vagy testvérként, ha ez történne a lányával/húgával.


Köszönöm előre is!!!


2010. dec. 11. 20:49
1 2
 1/16 anonim válasza:
83%
Hát nekem egy hugom van de vele se történt ilyen még remélem nem is fog.HA lány nem durvulnék be de ha fiú akkor nagyon azt hiszem ,hogy jönne a don corleone stílus még a sírját is ő maga ásná meg
2010. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Elöször is orvoshoz vinnem latleletet vetetni rola. Azzal meg be a rendörsegre feljelentest tenni a kis mocsok ellen. Anyuka/40
2010. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Várok még többet is! :)
2010. dec. 11. 20:57
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Velünk nem volt semmi ilyen, de mikor nagyobbacskák lettünk a húgommal, apa néhányszor elsütötte, hogy "lassan előveszi a vadászpuskát és gyakorolja kicsit a célba lövést, nehogy majd eltévessze".

Szerencsére nem volt erre szükség.

Én nő vagyok, ráadásul békeszerető, biztosan nem lépnék fel agresszíven.

2010. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Én lány vagyok, de ha valamelyik barátnőmmel, vagy az unokahúgommal történne ilyen, biztos hogy a bátyámmal mennék a srác lakására...
2010. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
En anya vagyok,de ha a lànyommal ilyesmi történne nem allna meg a 2 làbàn!
2010. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha senki nem bántott még, a férjem pedig birkatürelmű ember. Viszont egyszer tömegben (fesztivál, részeg emberek, tolakodás) szerintem nem vettek észre, mert kis termetű vagyok és nem sok józan ember volt ott. Valaki meglökött, az volt a szerencsém, hogy lendületből el tudtam kapni egy tereptárgyat, illetve a férjem is utánam nyúlt. Egy hirtelen káromkodást én is eleresztettem az illető után, de betudtam a fesztivállal járó kellemetlenségeknek. A férjemet viszont úgy kellett visszafogni, hogy ne menjen utána, mert "bántott". Pedig nem is lett bajom, ha nincs mibe kapaszkodni, max pofára estem volna a füvön.

Ebből kiindulva, amilyen békés ember, annyira előjönne belőle az állat, ha bántanának. Apám dettó ugyanez, nagyon békés ember, de ha meghallaná, hogy bántottak, szerintem kocsiba vágná magát és akárhányszáz km-t kell is vezetni, jönne és letojná, hogy önbíráskodás, stb... Hozzáteszem, még őt se láttam életemben agresszívnak, minden egyéb konfliktust nagyon diplomatikusan és pókerarccal kezel.


Most azon gondolkoztam, hogy ha a férjem bántana (kizárt), arra apám hogy reagálna. Ha egy pofon lenne (tehát semmi maradandó), akkor szerintem kikérdezne mindenkit, ha mocsok voltam, akkor csak leüvöltené a férjem fejét és megfenyegetné. Ha indokolatlan, akkor az ő gerincét is eltörné.

Olyan már volt, hogy játékból birkóztunk és egy rossz mozdulat miatt arccsonton ütött könyökkel (lefogtam a karját, ő meg próbálta kiráncigálni), én meg bekékültem. Apám kérdezte, hogy mitől nézek így ki, elmeséltem - látta, hogy én is nevetek rajta, úgyhogy mosolyogva annyit mondott, hogy jó hülyék vagyunk, megérdemeljük egymást (férjemnek a porc tört el a fülében...).

2010. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a nővérem került össze olyan hapsival még 2008ban akivel 1ideig jól kijöttek. utána az idő elteltével erőszakos lett.

1példa a sok közül. nővérem mondta neki 2napig halasszák a találkát mert úgy meg van fázva h alig bír menni.

Erre feljött a gyerek itt húzta az agyát h sehova nem mehet vele mert kényes f*sz stb ez volt 1 indok arra h kapjon párat.


Én is megvertem 4fal között fater csak leültette és 10cm közelségből magyarázta neki ha nem változik meg a hülye természete tudja úgy bántani h az ne látszon meg rajta.

Ez se állította meg már odaáig fajult h hívogatott minket vezetékesen h mivan már tesóddal jön már hozzám.?


Tény h gyenge srác volt mert elmondása neki fájt lelkileg az h faterommal így kib*sztunk vele és emiatt sokat sírt.


Utána kiderült h 2009 ben meghalt rejtélyes módon nem tudni hogyan. De vszínű h vhol felkötötte magát.

19/F

2010. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha lenne monokli akkor látlelet és feljelentés. Ha nincs erősebb nyoma akkor véletlenül éppen arra sétálnék amerre fellelhető és véletlenül elszabadulna a kutya a pórázról. Az is igaz,hogy mielőtt bármit tehetnék a kislányom három bátyja és az apja tiszteletét tenné a fiatalembernél.
2010. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A 19 éves fiúnak: ,,Én is megvertem 4fal között" <-- ezt kicsit kifejtenéd? Szóval miből állt az a megverés? Csak mert Te is tudod, ez mindenkinél mást jelent, van aki csak 1 bizonyos határon áll meg, mikor az illető már menni sem bír, megint más ,,csak" kioszt neki párat az arcára.


És lehet hogy furcsán fog hangzani, de annak örülnék ha leírnátok, hogy ha ténylegesen verekedésre kerülne a sor, akkor mi lenne az a határ, ahol azt mondjátok, hogy: ,,Eleget kapott, remélem tanul belőle." ? Mert bíróságra nyilván senki sem akar járni...

2010. dec. 11. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!