Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Menjek el így is...

Mit tegyek? Menjek el így is bulizni?

Figyelt kérdés
Az édesanyám teljesen fura. Szólok neki, hogy holnap szeretnék elmenni buliba, kérdezi mikor kezdődik, mondom 9-kor és mikor jönnék, mondom az első busszal (ergo 3 körül), és teljesen kiakadt, hogy miért akarok Pestre menni bulizni, most így vizsgaidőszak előtt, és nem mehetek. Most komolyan.. nem iszok, nem cigizek, nem bulizok minden hétköznap, pedig EGYETEMISTA vagyok, 19 éves. Most kéne szórakoznom, utoljára áprilisban voltam buliban, de akkor is még azért, mert akkor még Pesten laktam albérletben (most az órarendem olyan, hogy ez nem szükséges - vidéken lakunk). Tesóm 25 éves, ő is nagyon ritkán jár bulizni, olyanok vagyunk, mint valami begyepesedett vénasszonyok. Amikor felmegyek szombat délután 2 körül pestre, hogy a párommal találkozzak, akkor is mindig kérdezi, hogy mikor jövök haza, és ha azt mondom, hogy 9 körül, (az utolsó előtti busszal), akkor is már húzza a száját. Teljesen sarokba szorított ezzel, és ha valaki nem úgy cselekszik, ahogy Ő szeretné, akkor 2-3 napig (minimum!) nem beszél vele és levegőnek nézi (ezt történt velem is, amikor nyáron nem akartam megkóstolni a mustáros húst - nem szeretem a mustárt). Most akkor szálljak vele szembe, hogy akkor is elmegyek? Fontos lenne nekem ez a buli, és 15-én lesz vizsgám, utána csak januárban. Most komolyan ne éljem ki a fiatalságom, mert az "anyám nem enged el"? Rettegek megkérdezni tőle, hogy szeretnék elmenni... Tesómmal egy csomószor lemondtunk bulikat, mert nem tetszett anyánknak az ötlet.. mihez kezdjek? Ismétlem, egyetemista, 19 éves lány vagyok, nem 13-14 éves!
2010. dec. 10. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Engem is kissé túlféltettek, csak ritka makacs természettel áldott meg a sors. Minden lépésembe próbáltak beleszólni (utólag ittam is a levét, hogy sok pofontól megvédtek, mert jóval később, egyszerre zuhant rám minden - hiába jó szándék vezérelte őket).

A legnagyobb vitánk az volt, amikor 18 évesen hulla szerelmes voltam egy olasz pasiba, mondtam, hogy érettségi után kimegyek hozzá két hétre. Nem akartak elengedni - mondtam, hogy semmi probléma, akkor kimegyek autostoppal, aztán azt se tudják éppen hol vagyok, vagy jöhetnek a hullaházba azonosítani. Vagy elengednek és naponta kétszer telefonálok, tudni fogják hol vagyok, bármikor felhívhatnak. Ez az érv hatott, elengedtek és nem evett meg senki.

Már jó tíz éve volt, de sajnos csak ilyen eszközökkel tudtam önállóságot kivívni.


Még az elköltözés után is halálra idegeltek vizsgaidőszak alatt, amikor naponta 5-6 (!!) alkalommal felhívtak, hogy "tanulsz a vizsgákra?". Mondtam, hogy ha még egyszer ezzel a kérdéssel hívnak fel, akkor fogom kiszórni az összes könyvemet a másodikról és NEM fogok tanulni, meg se kell kérdezniük. Ezzel ezt is sikerült leállítani. B verzió az volt, hogy napközben kikapcsoltam a telefonomat és csak én hívtam őket este, amikor már/még nem tanultam és nem zökkentettek ki az állandó telefonálgatással (leginkább ezen húztam fel magam, hogy épp belemerültem az anyagba, majd csörgött is a telefon).


Ezek már 10 éves történetek, jó a kapcsolatunk. A módszerre nem minden esetben vagyok büszke, de csak így sikerült elérnem, hogy elengedjék a kezemet.

2010. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tetris ***** válasza:

Felnőtt ember lettél. Miért kellene engedélyt kérned, ha el akarsz menni?

EGyszerűen jelentsd be, hogy ide és ide mész, jössz, amikor már elég volt.

Megnyugtatásként mond meg neki, hogy nálad lesz a telcsi, be lesz kapcsolva, hívhat, ha akar. Ennyi.

Ha ezen megsértődik, hát tegye. Lassan úgyis meg kell értenie, és el kell fogadnia, hogy már nem vagy gyerek. Felnőttél, és képes vagy megítélni, hogy mi a helyes és mi nem. Ezt kedvesen, de határozottan megmondanám neki, és simán elmennék abba a buliba.

2010. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A 25 éves növére is felnőtt mégis irányítja,ő meg csak 19... Én költöznék...
2010. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
én biztos hogy elmennék, meg egyből úgy mondtam volna, hogy megyek buliba szombaton.
2010. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!