Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Menjek el így is...

Mit tegyek? Menjek el így is bulizni?

Figyelt kérdés
Az édesanyám teljesen fura. Szólok neki, hogy holnap szeretnék elmenni buliba, kérdezi mikor kezdődik, mondom 9-kor és mikor jönnék, mondom az első busszal (ergo 3 körül), és teljesen kiakadt, hogy miért akarok Pestre menni bulizni, most így vizsgaidőszak előtt, és nem mehetek. Most komolyan.. nem iszok, nem cigizek, nem bulizok minden hétköznap, pedig EGYETEMISTA vagyok, 19 éves. Most kéne szórakoznom, utoljára áprilisban voltam buliban, de akkor is még azért, mert akkor még Pesten laktam albérletben (most az órarendem olyan, hogy ez nem szükséges - vidéken lakunk). Tesóm 25 éves, ő is nagyon ritkán jár bulizni, olyanok vagyunk, mint valami begyepesedett vénasszonyok. Amikor felmegyek szombat délután 2 körül pestre, hogy a párommal találkozzak, akkor is mindig kérdezi, hogy mikor jövök haza, és ha azt mondom, hogy 9 körül, (az utolsó előtti busszal), akkor is már húzza a száját. Teljesen sarokba szorított ezzel, és ha valaki nem úgy cselekszik, ahogy Ő szeretné, akkor 2-3 napig (minimum!) nem beszél vele és levegőnek nézi (ezt történt velem is, amikor nyáron nem akartam megkóstolni a mustáros húst - nem szeretem a mustárt). Most akkor szálljak vele szembe, hogy akkor is elmegyek? Fontos lenne nekem ez a buli, és 15-én lesz vizsgám, utána csak januárban. Most komolyan ne éljem ki a fiatalságom, mert az "anyám nem enged el"? Rettegek megkérdezni tőle, hogy szeretnék elmenni... Tesómmal egy csomószor lemondtunk bulikat, mert nem tetszett anyánknak az ötlet.. mihez kezdjek? Ismétlem, egyetemista, 19 éves lány vagyok, nem 13-14 éves!
2010. dec. 10. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek költöztél haza,szerinted én miért laktam hat évig kóterben mikor cssak 20 km volt a suli,most meg albérlet...Menekülj,mert sose lesz saját életed nővéred már elbaszta 25 évesen anyuci irányitja,meg mi az hogy nem beszél veled mert nem eszed meg amit utálsz,érzelmi zsarolás,hagyd ott őket a fazsba...Albérletbe mennék vissza helyedbe mielőtt minden kapcsolatod leépül...
2010. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy nem lesz gond a vizsgán, csak mert egy estén kicsit kiereszted a gőzt.
2010. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele nyugodt körülmények között a dolgot. Ne félj tőle. Azt, hogy nem szól hozzád simán ki lehet bírni egy hétig is. :) (Én anyám is ilyen különben, pedig már 30 elmúltam. De még mindig duzzog, ha vmi nem az ő kedve szerint alakul.)

Mondd el neki, hogy fontos számodra a kikapcsolódás, hogy a veled egykorúakkal legyél. Sokat vagy otthon, gondolom segítesz is, és neked is jár a kikapcsolódás. Nem elégít ki a tévé és ennyi. Meg kell, hogy értse. Ha van saját pénzed, amiből gazdálkodni tudsz, akkor megteheted, hogy a rosszallása ellenére is elmész. Ha viszont tőle kellene kérned rá, akkor nehezebb a dolog, hisz nem nyúlhatod le a pénzét.

Kommunikáció!!!

Ne félj. Szedd össze a gondolataidat, írd le,és mondd el neki szép sorban, kérd meg, hogy ne szakítson félbe, amíg nem fejezted be.

2010. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Természetesen saját pénzből mennék, amit én kerestem még nyáron. abból is vásároltam karácsonyra meg minden.
2010. dec. 10. 13:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezzel a menj albérletbe dumával csak az a baj, hogy amíg anyuci fizet mindent, addig sokat nem ugrálhat egy gyerek, még akkor sem, ha már elmúlt 18 éves....

Ha eltartja magát az más. De ha minden a segge alá van téve valakinek, akkor nem nagyon van joga visszadumálni, és lázadozni. Meg lehet csinálni, persze, ez a divat. Csak nem tisztességes a szülőkkel szemben, mert így kihasználod csak őket. Nyilván az sem tisztességes a szülőtől, hogy érzelmileg zsarol, de mégiscsak ő a szülő.

Ezért kell megbeszélni a dolgokat. Mindig.

2010. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha saját pénz, akkor beszélj vele, magyarázd el az álláspontod, és akármit mond menj el!
2010. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen érzelmi zsarolóssal nem lehet másként csak vissza zsarolni,mond meg ha nem hagy élni vissazmész albérletbe és ha segiség kell magasról tojsz rá majd,na akkor kezes bárány lezs,de én helyedbe elköltöznék onnan...Amúgy is 18 éves kor után nem kell semmire engedélyt kérni, igaz én 16 évesen se kértem,mert eltartottam magam...
2010. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Anyukádnak van valakije? Mert lehet csak egyedül van és irigy arra,hoigy nektek lehetne még életetek...És igy karja bebiztosítani magát,hogy magához köt titeket...
2010. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Menj vissza pestre keress munkát és éld a saját életedet...A szülő egy dolog,a kötelessége ha megszülte hogy nevelje is fel,de ne várja már el a 19 éves fiatal nőtől hogy vénaszonyként éljen a négy fal között mert neki sívár az élete...Amúgy a saját pénze,úgy hogy semmi köze hozzá...
2010. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a legtöbb munka (még ha nappalis is az ember) úgy van, hogy reggel 8-tól du. 17-ig, így vagy nem járok be órákra, vagy nem dolgozom. Én viszont nem szeretnék úgy diplomát szerezni, hogy semmit nem tudok, és más által írt jegyzetből csak egy részét lehet megtanulni az anyagból, szóval inkább az iskolát választom. Ezért nem tudom pénzt keresni és ezért albérletbe se tudok menni. Segítek itthon, bár nem a legtöbbet, de próbálkozom.. általában én takarítok, most is begyújtottam, beraktam pár mosást, de semmi. Én viszont eldöntöttem, hogy elfogok menni, akár tetszik neki, akár nem. Maximum pár hétig nem fog velem beszélni.. megszoktam már. Azt mondta, hogy "majd vizsgaidőszak után" menjek, de ez a buli csak félévente egyszer van és még egyszer sem voltam, ez lenne az első.. sőőőt.. barátnővel mennék, ergo még egyedül sem lennék. Saját pénzből gazdálkodom, abból veszem a bérleteimet, most ajándékokat, abból megyek le Debrecenbe (a párom ott tanul), nem szoktam kérni anyutól egy forintot sem. Teljes mértékben irányítani akarja az életünket... pedig ő anno amikor huszonéves volt eljárt bálokba és szórakozott.. csak minket nem enged.. de ha nem járok néha kikapcsolódni úgy érzem felrobbanok.. nyáron sem voltam sehol, se nyaralni, se szórakozni és már kezdek rosszul lenni ettől :(
2010. dec. 10. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!