Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem saját magam. Mitől...

Nem értem saját magam. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

A történet úgy szól, hogy egyik este egy régen látott ismerősömmel találkoztam, aki elvitt egy kis magánrendezvényre. Ez a magánrendezvény egy "kis" ketrecharcos rendezvény volt. Utólag kiderült, hogy azért visz el, mert én is otthonosan mozgok a harcművészetek terén s ezt otthon sajna titkolnom kell. Végül rávett, hogy nevezzek be én is. Én meg beneveztem, már magam sem tudom miért. A döntőben kaptam ki ugyan, de azóta teljesen megváltoztam. A családom felé is zárkózottabb lettem, titkolóznom kell előttük emiatt. Ugyanakkor amikor egy ilyen versenyre elmegyek jól érzem magam, úgy érzem egy másik világ. Anyámék már kezdenek sejteni valamit a dologból. Anyám barátja már megkérdezte titokban, hogy miért vannak rajtam olykor kék-zöld foltok, de nem mertem elmondani nekik. A barátnőm is kezd sejteni valamit és anyám is. Hogyan tudnám ezt valahogy kezelni?

Elmondani nem merem, mert akkor nagy balhé lenne belőle itthon, de már kezdek felőrlődni idegileg. Ugyanakkor ezekre a versenyekre is szí@esen eljárok. Magam sem tudom miért.

Tanácsot tudtok adni?


2010. dec. 9. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

En nem titkoloznek.

Ha mar nagykoru vagy, akkor nem szolhatnak bele abba, hogy mit csinalsz szabad idodben pl., tehat nem korlatozhatnak.

A baratnod is vagy elfogad Teged ezzel a tulajdonsagoddal, vagy nem.

Legy onmagad, s mert vallalni onmagad!

2010. dec. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A baráti körömmel nincs semmilyen gondolom ezzel a témával kapcsolatban, nekik elmondtam a dolgot minden részletével együtt. Csak az otthoni viszonyok azok, amik aggasztanak. Már nagykorú vagyok 21 éves.

Csak a családban az ilyet mindenki elítéli, nem tudom miért.

Én viszont úgy érzem ez ad valamilyen tartást, erőt a hétköznapok elviseléséhez.

2010. dec. 9. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Eleve nem értem a b.nőd elött mit kell ezen titkolni.

Ez gáz.


Másrészt azt se értem, ha valaki kökemény ketrec harcos akkor miért nyuszi lélekben? Bocs.

Pont most láttam egy hasonló esetet, hogy egy csajszi harművészeti oktató, de átlag zsírpaca fickója verte és terrorizálta. Csak évek után tudot lelépni.


Lehet én vagyok naiv, de számomra a küzdő sport lelki és testi keménységet is jelent, nem csak fizikait.


Nőj fel és járd az utad!

2010. dec. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző nagyjából leírta.

Tudok veled azonosulni.

Én dalokat írok, és az a pláne, hogy aki hallotta, asszerint egész jók. De felnőtt nő létemre nem merem megmutatni másnak, mert teljesen más vagyok a dalaimban, mint "civilben". A dalok a sebezhetőbb részem.

Szerintem, ha másnak nem is, legalább a barátnődnek mondd el. Szegény ne aggódjon, hogy mik a lila foltok, és jó, ha megbeszéled valakivel. Te is ítrad, hogy idegileg felőrlődsz lassan.

2010. dec. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne baj ha elmondanád. Így lehet hogy sokkal rosszabbra gondolnak...
2010. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnődnek mindenképp mondd el, szerintem az ember barátja/barátnője nemcsak megérdemli, de kell is, jó is, hogy tudjon az emberről szinte mindent. Legalábbis egy ilyen fontos dolgot mindenképp, főleg, hogy lehet, hogy valami sokkal rosszabb titkot feltételez, mint ami a valóság.


Az otthoni titkolózást nagyon megértem. Az ember otthon, szülei előtt hajlamos megmaradni a gyerekkori szerepében, szokásokban. Szerintem sokan sok mindent titkolnak otthon, de segít nekik, hogy barátaikkal megbeszélhetik. Ha te még ezzel együtt is azt érzed, hogy felőrlődsz, akkor végeredményben ez csak oda mutat, hogy valamit fel kell adnod: a harcművészetet, hogy ne legyen titkod, vagy a titkolózást. Valószínűleg ez utóbbit kéne. El tudom képzelni, hogy egy anya hogy reagál egy ilyen hírre, nekem se lenne kedvem elmondani. De nézd a célt: megszabadulhatsz a nehéz titoktól, és bár időbe fog telni, előbb-utóbb anyukádnak sem lesz más választása, mint elfogadni a helyzetet.

2010. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Sokat segítettetek :)
2010. dec. 11. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!