Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya kiirathatja a 18...

Egy anya kiirathatja a 18 évet betöltött fiát a szakiskolából, ha az nem akar kiiratkozni?

Figyelt kérdés
Ebben az évben még tanköteles a fiú, és elvileg neki kell eldöntenie, hogy iskolába akar járni, vagy otthagyja és elkezd dolgozni. Csak nem vagyok benne biztos. (Nem az anya vagyok, nem is a fiú, csak egy o.társa az illetőnek.)
2010. dec. 8. 20:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanév kezdete után tölti a 18-at, akkor a tanév végéig tanköteles.Nagykorú,de kötelező iskolába járnia. A szülőt akár meg is büntethetik érte.
2010. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

"Nem az anyja elvileg nem dönthet helyette, de mondhatja azt, hogy "nem tartalak el tovább édes fiam,mert már nagykorú vagy" és akkor muszáj elmenni dolgozni."


A törvény szerint a tanuló nagykorú gyerkeet 25 éves korig köteles eltartani a szülő (Csjtv nagykorú gyerek tartása rész). Nyugtasd meg a fiút, ne hagyja magát!

2010. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én átbogarásztam régen (sajnos) saját magam miatt a nagykorú gyermektartásáról szóló törvényeket, és nekem úgy jött le, hogy egy szülőnek addig kötelessége eltartania a gyerekét, amíg az tanul; pontosabban valami életpályára felkészítő tanfolyamon/tanulmányban vesz részt, és arról a szülő is tájékozódott, vagyis belement, hogy tanuljon a gyereke. És mivel náluk minden szempont adott: szakmát csinál - életpályára készít fel, ebben az évben töltötte be a 18at - tanköteles, mivel már nagykorú, saját maga dönt - anyja nélkül; én azt a következtetést vontam le, hogy az anyjának sem kirakni, sem az iskolából kiíratni nincs joga. Csak biztos szerettem volna lenni benne, hogy jól gondolom.
2010. dec. 9. 09:28
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 20:56!


8 általános vagy 16 év, amelyik KÉSŐBB következik be. 16 után abba lehet hagyni a tanulmányokat, de mivel 16 évesen már a középiskola felét kijártad (normális esetben), ezért 18-ig érdemes azt befejezni, és leérettségizni. Viszont ha 16 után új évre iratkoztál be, akkor azt az évet már le kell járni (felsőoktatásban félév).

2010. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
ha augusztus 31ig betölti a 18at akkor már nem tanköteles a másnap kezdődő tanévre,de ha tanév közben tölti be,akkor még azt a tanévet köteles lenne végig járnia.én nagy marhaságnak tartom ezt a tankötelezettséget,mert aki nem akar az úgyse fog suliba járni,ha 120éves koráig is kötelezik tanulni.
2010. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
az anyja nem írathatja ki
2010. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!