Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya kiirathatja a 18...

Egy anya kiirathatja a 18 évet betöltött fiát a szakiskolából, ha az nem akar kiiratkozni?

Figyelt kérdés
Ebben az évben még tanköteles a fiú, és elvileg neki kell eldöntenie, hogy iskolába akar járni, vagy otthagyja és elkezd dolgozni. Csak nem vagyok benne biztos. (Nem az anya vagyok, nem is a fiú, csak egy o.társa az illetőnek.)
2010. dec. 8. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Igen, ha megindokolja miért nem akarja, hogy odajárjon.
2010. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha betöltötte a 18-at, akkor már nem tanköteles. Nem az anyja elvileg nem dönthet helyette, de mondhatja azt, hogy "nem tartalak el tovább édes fiam,mert már nagykorú vagy" és akkor muszáj elmenni dolgozni.
2010. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor tanköteles, vagy már betöltötte a 18-at? Egyébként mindegy, mert ha tanköteles, akkor nem veheti ki, csak ha másik iskolába akarja járatni. Ha meg elmúlt 18, akkor meg tényleg csak a fiú dönti el.
2010. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor felett minden hivatalos ügyet Te intézel már! mivel elmúltál 18 nem írathat ki, maximum Te mehetsz el onnét.
2010. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb verzió az, hogy ha tanév közben tölti be a 18-at, akkor azt az évet még végig kell járnia. Legalábbis tavaly még így volt.
2010. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 18 életévét szeptember 1-után töltötte be akkor még tanköteles ebben az évben de ha elötte akkor már nem.
2010. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mivel szeptember után töltötte be a 18-at, ezért ez az éve még tanköteles, mivel beiratkozott, be kell fejeznie ezt az évet, akár itt, akár másik iskolában.

Az anyának nincsen semmiféle indoka, egyszerűen csak bolond, ezért kérdeztem rá itt is, hogy ilyen esetben ha jól informálódtam nincs joga hozzá. Egyedül a fiú kérhetné, hogy szüntessék/szüneteltessék a tanulói jogviszonyát.

2010. dec. 8. 20:35
 8/16 anonim ***** válasza:
A mi sulinkból többen is elmentek tavaly a 18. szülinapjuk után.
2010. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mármint tanév közben.
2010. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Én eddig azt hittem, hogy csak a 8 általános a kötelező, ha az el lett végezve, akkor már nincs tankötelesség.. hm.
2010. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!