Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért lehet távolságtartási...

Ezért lehet távolságtartási végzést kérni? (anyósbaj)

Figyelt kérdés

Anyósomat látogattuk meg délután, és a férjem Anyócaként emlegette a mostohaanyját, mire anyósom nekiállt ordítozni, hogy: ő nem az anyád!!!!

Mire a férjem tárgyilagosan kijelentette, hogy miután 8 évig úgy nevelte, mintha az édesfia volna, megérdemli, hogy anyának nevezze.

Ekkor az anyja nekiállt orgenyálni, hogyha ő ezt így gondolja, akkor takarodjunk a b.p.ba, mi nyugodtan távoztunk, de az anyós az ötödikről ledobott egy pár acélbetétes csukát, amit a férjem az ő pasijának adott, úgy hogy majdnem a két hós babám kocsijába esett, de a férjem ráhajolt így őt kólintotta fejbe.

Rögtön hazamentünk, és alig vetkőztettem le a gyereket, már csengett a kapucsengő(anyós) Hogy sajnálja, ne haragudjunk stb stb. Mikor a férjem kissé keményen megmondta hogy nem óhajt vele találkozni többet, jött az ordítás, hogy mi úgyse fogjuk felnevelni a kislányunkat, hogy én egy idegbeteg állat vagyok aki vízbe akarja folytani a gyerekét, ránkküldi a gyerekvédelmet, hogy inkább megöl engem mintsem én öljem meg őket. Mindez azért mert a szüleim halála után depressziós lettem, és antidepresszánsokat szedtem, de már kilábaltam belőle.

Látleletet lehet kérni a férjem feje miatt és a fenyegetőzésekért? Nagyon félek, mert a férjem folyamatos műszakban dolgozik, és a lépcsőházban ismerik, lehet hogy valaki beengedi.


2010. dec. 8. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér, menjetek el az orvoshoz látleletért, aztán a rendőrségre. Ott megmondják, mik a lehetőségek. Szerintem simán elég, ha többé nem veszitek fel a telefonját és nem nyitsz ajtót, amig nem tudod, hogy ki az. Megszakitjátok a kapcsolatot és kész.
2010. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán őt kéne psychológushoz vinni, vagy küldeni. Egyébként abból semmi jó nem származik, ha családtagot jelentenétek fel. Ne válaszolj neki vissza, nézd őt levegőnek. Az jobban fogja őt bántani, mintha kiabálnál vele, és ne lássa azt, hogy félsz tőle.
2010. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezért biztos, hogy nem fognak távolságtartó végzést hozni. Mindenesetre vetessetek látleletet és menjetek a rendőrségre. Túl sok mindent nem fognak csinálni, de a későbbiekben jól jöhet, hogy ti jeleztétek a rendőrségnek, hogy gond van.

2010. dec. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

egy mukkot sem értettem az egészből, de válaszolnék:

anyóssal minden kapcsolatot megszakítani! Úgy jó az anyós ha porhanyós! ne fenyegessen, hanem pusztoljon!

2010. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod hülye, már innen látom, pedig nem vagyunk szomszédok. Anyóca ez egy kedves, vicces megszólítás. Ismerek egy mázaspárt, úgy hívják egymást anyóca, apóca. Na akkor most ki is itt az idegbajos, hát a vén boszorkány.
2010. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás ha be is engedi valaki a házba te nem nyitsz ajtót ha nem távozik hívod a rendőrséget és elkerülitek őket.Nem kell beengedni és nem kell odamenni.És ne félj használni a sodrófát ha muszáj:D
2010. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezen a sodrófáson jót nevettem, ugyanis cukrászként jól forgatom. Már becsengettünk mindenhová, hogy ne engedjék be, de sok mindent nem mondunk.

De azért még félek. Azóta még jött egyszer előadta a magánszámát a kaputelefonban, majd elment. A férjemmel mind a ketten letiltottuk a hívásait.

2010. dec. 8. 19:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Én most teljesen ledöbbentem! Egy ilyen alak aki képes az unokája életét veszélyeztetni (babakocsira dobálni bármit is!!!) hogy merészeli magát anyának hinni s azon kiakadni, hogy a fia mást is anyja ként tisztel hát ez...valami embertelen. RÁadásúl ezek után még téged nevez gyilkosnak meg gyerekölőnek...én nem bírtam volna úgy mint te, ott helyben lekevertem volna neki kettő nagyot amiért a babát s a párod bántalmazni akarta s amiért ilyen megalázó s fájó sértéseket mond.
2010. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bejelentheted a rendőrségen, de nem valószínű, hogy ennyi miatt eljárás indul, maximum talán szabálysértés a fenyegetések miatt. A férjednek keletkezett valamilyen sérülése? Ha igen azonnal kérjetek leletet és úgy a rendőrség. De nálunk ilyen, hogy távolságtartási végzés, ilyen nincs, távoltartást csak akkor lehet kérni, ha az adott személlyel szemben az eljárást már megindították, azaz nyomozás folyamatban van vele szemben, és elég szigorú feltételei vannak!
2010. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azóta történt valami az ügyben?
2010. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!