Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nevét töröltethetem?

Anyám nevét töröltethetem?

Figyelt kérdés

Szeretném ha törölnék anyám nevét az irataimból, van erre

lehetőség? Szerintem ő bele egyezne!


2010. dec. 8. 14:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Anyád neve az egyik legfontosabb személyi adatod.Soha, senki nem fogja eltörölni, hogy ő szült.Ez nem fog menni, ne erőlködj!
2010. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Örökbefogadni?


Már neharagudj de kifogadna örökbe egy nagykorút?

Nem lehetséges sem ez sem amit eredenően akarsz.

2010. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Miért ne fogadhatna valaki örökbe nagykorút?Ezt meg lehet csinálni, ha akad rá jelentkező.
2010. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%

szerintem nem lehet örökbe fogadni nagykorú embert, semmi értelme nincs. És egyébként, ha örökbe fogadnák, akkor sem változna az anyja neve.

Ez a személy azonosításhoz kell, mert a három adat: saját név,anyja leánykori neve, születési idő egyszerre kis valószínűséggel stimmelhet.

De arra biztos van mód, hogy megszakíts vele jogilag is minden kapcsolatot, így nem vagy felelős érte és nem örökölsz ha meghal.

2010. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

De ne haragudj, oké 18 éves vagy, nyilván nem a gondolkodás az erősséged, de, ha a barátaid ismerik anyádat és tudják, hogy ő hozott a világra, ha törölteted a nevét, akkor megváltozik valami? Attól az anyád marad, aki a világra hozott.

Új barátokat meg ne mutass be neki. Költözz el egy másik városba, másik országba, másik kontinensre és az új barátaidnak mond azt, hogy meghalt és ennyi.

Ha törölteted a nevét, az anyád marad.

2010. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan közeli ismerősöm aki elköltözött a szüleitől mert ittak.Aztán fordult a világ anyuka már nem ivott én már egy kedves aranyos nőt ismertem meg.Apuka is abbahagyta miután beteg lett.Lényeg:anyuka korán hunyt el nem tudo mi lett volna ha nem békülnek ki.Gondold át.Változhat.Minden változik!!
2010. dec. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Törvényesen lehet örökbefogadni nagykorút is. Azt ugyan nem tudom, hogy az anyakönyvbe átírják-e a szülők nevét, de gondolom ugyanúgy, mint a 18 év alattiaknál, szóval igen.



"De arra biztos van mód, hogy megszakíts vele jogilag is minden kapcsolatot, így nem vagy felelős érte és nem örökölsz ha meghal."


Erre meg nincs mód, nem amerika vagyunk itt a törvényes örökös az örökös, ha tetszik ha nem, max elmész a hagyatékira és nem kéred az örökséged, azt lehet.

2010. dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én csak arra tudok gondolni hogy az anyukád aki felnevelt, etetett itatott, kelt hozzád amikor kicsi voltál, öltöztetett, játszott veled és még ki tudja mennyi energiájába telt mire felnevelt és EZT kapja tőled. Nekem kicsi lányom van tudom mennyi áldozatot kell hozni egy gyerekért... Ezt ő is megtette annak idején tehát szerintem több tiszteletet is megérdemel. És ha így állsz hozzá a dolgokhoz nem is fogja elhagyni a piát. Hisztis 18-éves vagy csak ezt látom. Anyukádat sajnálom.
2010. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

16 évesen kár örökbefogadni téged. Hogyha van lehetőséged költött el, mondj le minden öröklésről és ezálltal adósságról is. szakítsd meg vele a kapcsolatot, de vigyázz, nehogy te is lesüllyedj. Nagyon nehéz egy mai 16 évesnek egyedül, attól tartok, hogy hamarosan egy táncos-konzum szerepében fogsz tündökölni, hogy meg tudjál élni. Remélem nem így lesz, de a mai fiatalok sajnos könnyen belekeverednek ezekbe a dolgokba. Változtass nevet...de anyád neve marad

.

2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én megértem a kérdezőt...én is legszívesebben töröltetném,bárcsak ne kellene mindig odaírnom...de nem tudok mit tenni!!!!sajnos van aki nem tudja,hogy ez mit jelent,az örüljön,h neki megadatott a jó anya!!!!én már lassan 40 leszek...
2010. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!