Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirúghatják a lányomat az...

Kirúghatják a lányomat az iskolából?

Figyelt kérdés

A lányom most végzős egy szakközépiskolában, 12.osztályos,17 éves.Van neki 3 igazolatlan órája,és az osztályfőnök azt mondta,hogy vagy fegyelmi eljárást indít vagy kirúgatja.


Szerintetek 3 igazolatlan miatt ezt tényleg megteheti?


2010. dec. 8. 14:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Beszélj az osztályfőnökkel. Bár őszintén szólva jobb lett volna előre szólni, hogy ez a helyzet és értse meg.

Az én szüleim ilyen módon legalább egy hónapot igazoltak nekem minden évben - ne váltak, csak sok fellépésem és versenyem volt, amit megértett a tanár.

2010. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Többen írták itt fönt, hogy beszélj az osztályfőnökével, szerintem ez nem feltétlenül jó ötlet. Ha a lányodat ki nem állhatja az ofője, nem fog segíteni az sem a helyzeten, hogyha az édesanyja odamegy és próbálja a tanárt győzködni, vagy lesúlytani.

Véleményem szerint az lenne a legegyszerűbb, hogyha a lánykád ellenőrzőjébe annyi szöveget írnál, hogy "Leányom három igazolatlan óráját édesanyjaként igazolom." - Okot sem kell írnod! Nálunk egyszer abból lett nagy baj, hogy az ofő belekötött, hogy nincs megindokolva, hogy miért igazolom a gyerekemnek ezt meg ezt a napot, ha nincs megindokolva. Mire én visszaírtam a gyerek ellenőrzőjében, hogy nem vagyok köteles beszámolni, hogy azt a három napot, amit a gyermekemnek igazolhatok, mivel töltjük el. Punktum. Nem szabad, hogy a tanárral elszaladjon a ló...

2010. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Csak az a baj,hogy én már nem igazolhatom neki,mert már az 5 szülői igazolást elhasználtam.

A másik meg,hogy volt hogy a lányt a 8. óra végéről 5 perccel előbb elkértem,hogy elérje a buszt,és ezt az oszt.főnöke egész napos hiányzás igazolásának számolta.

2010. dec. 8. 16:34
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem rúghatja ki.

Annak a tanévnek a végéig tanköteles, amelyikben betölti a 18. életévét, és a tankötelezettsége alatt nem rúghatják ki az iskolából.

Kezdeményezheti, hogy más iskolában folytassa a tanulmányait, de nem vagytok kötelesek elfogadni az általuk felajánlott iskolát, sem pedig másikat keresni.

Tehát mondhatja az osztályfőnök, de akár az igazgató is, hogy kirúgja, vagy áthelyezteti másik iskolába, törvény szerint nem teheti meg, ha te nem egyezel bele.

100%, hogy így van (a lányomék osztályából komolyabb okok miatt sem tudtak eltávolítani egy fiút, pedig ő már a 18-at is betöltötte év közben. Szülőin mondta az ofijuk ezt, hogy nem lehet kirúgni, vagy más suliba tenni, mert még tanköteles; pedig mindenki szeretett volna megszabadulni a sráctól)

2010. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát én beszélnék vele.Egyébként az az 5 az csak 3 amit a szülő igazolhat.Ha nem jutsz dűlőre a tanárral menj az igazgatóhoz,ha minden kötél szakad kérd átt a másik osztályba én biztos nem hagynám annyiban a dolgot.Sajnos volt rá precedens hogy bekellett mennem a tanárnőhöz és miután meggyőzödött róla hogy nem fogom a gyerekem hagyni és ha kell a végletekig elmegyek nem mert kekeckedni.
2010. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18 év után és 36 igazolatlan után kirughatja
2010. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen óráról van szó. Ha nagyon kevés van abból az órából pl csak 30vagy 36 vagy kevesebb, nem tudom és ha az a 3igazolatlan 30%-a az össz óraszámnak akkor igen, kirúghatják.Egyébként az osztályfőnök is igazolhat 3 napot, nem biztos hogy pikkel a lányodra. Beszéld meg vele
2010. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nálunk 10 után értesítést küldenek, 32 után rúgnak ki.
2010. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nyugi! Az öfő patog de ennyiért nem dobhatnak ki egy gyreket.
2010. dec. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk egy óra igazolatlan után már a gyámügyet is értesítik. Kettő órától igazgatói intés és utána fegyelmi és jegyzői értesítés.
2010. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!