Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek a helyemben?

Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg az életem: tele van kudarccal. Mióta elhunyt az Anyukám nagyon magam alatt vagyok. Már csak az apám és a húgom maradt nekem. Imádom a húgomat nagyon jól kijövünk egymással, ugyanezt nem tudom elmondani az apámról. Eléggé aljas velem. Rendszeresen piál, ha szik akkor agresszív lesz és csúnyán beszél velem. Nyomdafestéket nem tűrő szavakat használ, most is összeszorul a gyomrom ha rá gondolok.

Hajlamos a verésre is ugyanis anyát párszor felpofozta, minket még nem bántott, csak szavakkal.

Emellett úgy érzem, hogy sose tudok majd neki megfelelni. Semmi se jó neki amit csinálok, nem dicsér, nem ösztönöz, olyan mintha nem is az apám lenne hanem egy idegen ember.

A személyes problémáit nem velünk, hanem a testvérével és a szemét feleségével beszéli meg akik folyamatosan leskelődnek utánam, kémkednek mindenbe beleütik az orrukat és próbálnak beleszólni az életembe. Komolyan mondom a megőrülés határán vagyok, 19 éves létemre.



Ezt szeretném: jövőre szeretnék elköltözni "itthonról". Már semmi se köt úgy igazán ehhez a faluhoz ahol élek. El szeretné költözni jó messzire. Pestre gondoltam. Most egyetemre járok, és szeretném befejezni levelezőn a szakot (még 1.5 évem van hátra belőle). Nem bírok apával egy légtérben maradni, szóval mindenféleképpen át kellene mennem levelezőre. Pesten felkészülnék fizikából és matekból és jelentkeznék a BME-be.

De nem merem ezt elmondani az apámnak, mert tuti, hogy nagyon kiakadna és akkor anyagilag se támogatna. Így inkább maradok és tűrök...tűrök, pedig annyira elvágyódok...:(

Apám tönkretesz, segítsetek légy szíves!


2010. dec. 7. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elmennék dolgozni Pesten az egyetem mellett, és kivennék egy 1 szobás albérletet. Ha maradna pénzem, félretenném, kibekkelném azt az 5 évet, amíg megkapom a diplomám, majd miután sikerült főállást szereznem, kivennék egy rendes albérletet. Így meglenne az anyagi függetlenség is, a diploma is, és az esély is a jövőre.
2010. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hova jársz egyetemre?

Jövő félévtől is átmehetsz levelezőre, apádnak nem kell tudnia róla.

Keress mellette munkát, de arról se szólj nekik. A pénzt, amit kerestél, tedd félre mind. Élj úgy, mintha nappali tagozatra járnál, csak épp ne egyetemre menj, hanem dolgozni.

Rövidesen lesz annyi tőkéd, hogy bátran belevághatsz a költözésbe.


Akárhogy is, az a lényeg, hogy anyagilag függetlenedj tőle, onnantól már nem tud semmit tenni veled.

2010. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és ha már Pesten jársz egyetemre, nehogy albérletbe menj! Az egyetemi kollégiumokban gyönyörűen el lehet lakni, és töredékébe kerül, mint egy albérlet.
2010. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Feltetlen elkoltoznek, mivel igy es ebben a kornyezetben nem tartom valoszinunek, hogy sikeresen betudnad fejezni az egyetemet.

Inkabb elj szegeny korulmenyek kozott, de nyugodtan, s igy a cel erdekeben meg tanulni is jobban fogsz, s mivel nyugodtabb kornyezetben elsz, akkor mar csak a tanulasra fogsz koncentralni!

Sok sikert es ne felj! A kollegium az nagyon jo hely.

2010. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!