Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire zavaro ha edesanyatok...

Mennyire zavaro ha edesanyatok elhanyagolja magat, apolatlan, odivatu stb?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar es nem tudom,mas hogy van ezzel de en mar mar szegyellem azt h. anyukam festetlenul, szaz eves elcsunyult ruhakban jar, es ezt mar a hata mogott is beszelik.Nem tudom miert nem ad magara, igaz soha nem nagyon torodott a kulsejevel de nem annyire...

22L


2010. dec. 5. 21:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Ne szégyelld,hiszen az édesanyád! Olyan, amilyen... Inkább szégyellje magát az, aki másokra tesz megjegyzést!

Lehet, ő inkább rád költi a pénzét, mert fontosabb vagy neki te, mint a csinos divatos ruhák, kozmetikus..stb

2010. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Azzal szerintem semmi baj, ha valaki nem festi magát. Amíg tisztán, nem koszos, szakadt ruhákban jár, addig kit érdekel, hogy nem divatos?


De ha nagyon zavar, akkor vidd el vásárolni és vegyél neki néhány szép ruhát, akár karácsonyra!

2010. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Én anyukám sem festi magát, nem jár kozmetikushoz, nem öltözik úgy mint egy 20éves, csak használt ruhákat vesz(bár azt hozzá kell tenni, hogy nem elhordott, sportos, sokszor márkás darabokat) Én sosem gondoltam arra hogy bár csak divatos, csinos(abb) anyukám lenne, nincs olyan ember akit jobban szeretek nála! Nincs jobb anyuka nála a világon.:)

Szerintem te is inkább arra gondolj hogy mit szeretsz benne, és ha nagyon divatjamúlt, ajánld fel neki hogy segítesz venni neki pár divatosabb cuccot(de nem akar belőle trendi tinit csinálni). Ha ellenkezik, fogadd el őt így, és legalább te ne legyél olyan felszínes mint akik kibeszélik.

2010. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem magadat kellene szégyellned, hogy a saját édesanyádról ilyen véleményed van. Egy 16 évestől még nem is lepne meg annyira ez a kérdés, de 22 évesen... Az idegenek szokták egymást a külsőről megítélni jobb híján. Ő meg elvileg az egyik hozzád legközelebb álló ember.

Ha őt zavarni fogja, akkor tesz ellene. Nagyon felszínesnek tűnsz.

2010. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az igazsag az, h. valojaban en vagyok az aki elhanyagolta magat (35 anyuka) egyeves kislanyom szuletese utan teljesen megvaltoztam.mar nem erdekel a kulsom , csak attol felek mit fog majd szolni a lanyom ha mar mindezt fel tudja fogni.
2010. dec. 5. 22:14
 6/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az én anyám pont az ellenkezője a tiédnek, festi magát a 44 éves fejével. Ha nem ismerném ránézésre azt mondanám "Ez tökéletesen k.rva."

/Meg jegyzem az is, egy családromboló lelketlen, gerinctelen, tán nem is anyám. Ez az én problémám de gondoltam kiírom magamból, kicsit megkönnyebbülté tesz /


Esetleg beszéld meg vele, hogy kicsit öltözzön divatosabban, vegye fel a ritmust 2010-zel (2011-el). Mértékkel persze. :)

2010. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Téged mennyire zavarna, ha az ismerőseitek a szomszéd lányt ajnároznák, hogy bezzeg ő. És anyukád, ahelyett, hogy melléd állna, beállna a sorba, és csak szégyenkezne miattad, mert az ő lánya nem elég "bezzeg".
2010. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Jaaa, hogy így! Akkor is idézem magam:


"Ha őt zavarni fogja, akkor tesz ellene."


Ne azért akarják szerintem jól kinézni, hogy a gyerek ne szégyelljen, hanem magadnak akarj megfelelni. Ha jól nevelitek, nem hiszem, hogy szégyellne téged, a kicsiknek meg szerintem ez nem számít (legalábbis én nem emlékszem, hogy ez foglalkoztatott volna).

2010. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy más a szitu. Ha téged zavar a külsőd, változtass rajta! Más nem fogja megtenni helyetted. A lányodat pedig szeresd, és nevelj belőle rendes embert, akkor nem lesz olyan felszínes.
2010. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Utolsó 2 válaszoló, nem tűnt fel, hogy nem egy 22 éves lány tette fel a kérdést...?


Kérdezőnek:


ha az anyám ilyen lenne, nem érdekelne különösebben, max. 13-16 évesen, mert akkor még hajlamos az ember elsősorban a külsőségekre fókuszálni. Mint kívülálló ember, gáznak tartom az igénytelenséget, de legfőképpen magam előtt nem tudnék elszámolni ezzel. Ha már 35 évesen ennyire elhanyagolod magadat, mi lesz 10-20 év múlva? Fiatal nő vagy, nagyon nem mindegy, mennyire törődsz magaddal. Nem muszáj sminkelni, meg a "legtrendibb" ruhákban járni, de azért egy csinos, tiszta ruha, ápolt haj és bőr alap kellene, hogy legyen.

2010. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!