Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak ki a nagy...

Hogyan maradjak ki a nagy családi jópofizásból?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Anyukám már karácsonyi lázban van, apukám meg a bratyóm tűrnek, és mivel én is muszáj vagyok, ezért valahogy ki kéne kerülnöm a nagy családi kamu-szeret-áradatokat. Ajándékot se nagyon akarok, én azért veszek, hogy ne nézzenek nagyon parasztnak. De hogy tudom kikerülni a rokonokkal való jópofizást?

Ha lesznek értelmes válaszok, előre is köszönöm! :)

12/L


2010. dec. 5. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sajnos sehogy

tavaly nem mentünk sehová karácsonykor, mert látták rajtam, hogy ki nem állhatom őket, remélem ebben az évben is megúszom

őszi szünetben kellett szülinapot ünnepelnünk, hát nagyon látszott, hogy inkább lennék bárhol máshol, nem ettem szinte semmi, senkivel sem beszéltem, vagy csak pár szót, untam a fejem amennyire csak lehetett, sürgettem az indulást stb.

2010. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos azt sehogy, legfeljebb ha eljátszod, hogy fertőző beteg vagy:D Nálunk is ez volt minden évben. Eljátszottuk, hogy b..ttúl q-ra szeretjük egymást, vigyorogtunk egymásnak, közbe kést döftünk volna egymás hátába. Ezeket túl kell élni.

27N

2010. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nálatok zajlik az ünneplés többsége, legyél ott fél órát, aztán vonulj el a szobádba. Az én gyerekem is ezt csinálja :-) ha unja a család képét!
2010. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Ez a kurv@ nagy liberalizmus az embereket önimádóvá, önzővé tette. Nem számít senki más csak én. Nem szégyellitek magatokat? A rendszernek sikerült szétszakítani az emberi kapcsolatokat, most már a családokat is szétszakítják. Ember! A családodról van szó. Mi olyan nehéz azon, hogy 3 órát beszélgess velük? Kérdezd meg hogyan telt az idei éve? Mi volt a legviccesebb dolog, ami vele történt az idén? Erről a témákról lehet beszélgetni és huss, elrepül az idő. Ne feledd. Az ember nem választhatja meg a családját, bármennyire is fekete báránynak tartod őket, ha így állsz hozzájuk, akkor te sem vagy különb, mint aminek tartod őket. Ha érdeklődve hallgatod őket és megosztod velük életed egy kis részét, akkor nagyobb tisztelet fog érni szűkebb-tágabb családod részéről, és nem az lesz a véleményük rólad, hogy a kis f@sz megint bevágta az unalmast. Mert kire számítson az ember, ha nem a családjára. Tanuljátok végre meg!!! A fészbukon nem lehet leélni az egész életed. Csak rajtad múlik, hogyan töltöd az ünnepeket. Gyűlölködve, vagy jó kedélyűen. Szállj magadba egy kicsit.
2010. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Inkabb örülj neki hogy van csaladod es van kivel ünnepelned. Ha nem szereted oket, akkor meg nezz magadba egy kicsit,felejtsd el a serelmeidet es probalj meg szepen viselkedni veluk. Hidd el, johet meg olyan ido, amikor szeretned ha lenne egy csalad akivel ünnepelhetsz. Szep karacsonyt neked.
2010. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok, igen, szégyellem magam, pedig nem nekem kéne. Csak karácsonykor "szerettek" a szüleim. Utáltak, és ezt nem csak kamaszos felindulásból mondom, hisz már nem vagyok az. Ha esetleg azt akarnád mondani, hogy csak én láttam így, akkor szerinted az, hogy minden nap a fejedhez vágják, hogy alig várom, hogy eltakarodj itthonról (szó szerint), az szerinted mit takar? Ezért utáltam a karácsonyi és egyéb ünnepen való jópofizást, nem azért, mert magamat imádom. Megjegyzem nem voltam rossz gyerek, segítettem otthon, 3-4-es tanuló voltam, nem drogoztam, nem ittam, nem dohányoztam, nem lógtam se otthonról, se suliból, otthon tisztelettudó voltam. Mégis utáltak. Megértem a kérdezőt.
2010. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok, tini, úgysem fogja másképp felfogni a dolgokat. Most még csak azt látja, hogy hülye a családja és kész. Pár év múlva örülni fog, ha lesz kivel ünnepelni.


Hidd el, kérdező, ezt a tapasztalat mondatja. És nem csak az én tapasztalatom, hanem még sokaké :)

2010. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ne szaladjunk ennyire előre, lehet, hogy pár év múlva máshogy fogom látni, de egyelőre sajnos ez van.

Na most, kaptam egy szép kis oltást is. Bár az illető nem indokolta különösebben, miért vagyok önimádó illetve énközpontú, megsúgom: nem vagyok az. De nem látom értelmét annak, hogy elmegyünk a rokonokhoz, vigyorogva eljátsszuk a nagy szeretet, közben gondolatban megöljük egymást, az ajándékokat meg kidobjuk a kukába. NEM. Nem csak én vagyok így a családban, anyukámon kívül MINDENKI. Na ha már ezt így elmeséltem, most felteszem a kérdést: Karácsony az ilyen? A válasz nyilvánvalóan nem. A karácsony, legjobb tudásom szerint egy keresztény ünnep, Jézus születésének, valamint a szeretetnek az ünnepe. Na de ha a szeretet ünnepe, miért hallom karácsonykor is azt a TV-ből, hogy apa öli fiát, anya meg a lányát?

Na ezért utálom én a karácsonyt, és ezért szeretnék kimaradni belőle. Köszönöm.

Az meg, hogy most kinek mi a véleménye ezek után rólam, egyéni probléma, nem ennyi alapján kell ítélni.

A többieknek, akik próbáltak segíteni, köszönöm. És nekem is szembe jutott, h elvonulok valahova, de mivel a szobám a konyha mellett van és ajtó sincs, ezért mást kell kitalálnom. Azért még egyszer köszönöm. :)

2010. dec. 5. 11:44
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Megint előbukik belőled, hogy még csak egy éretlen gyerek vagy. A karácsony nem attól lesz a Szeretet ünnepe, hogy a világ hirtelen megjavul, hanem attól, hogy egy napig igazán elgondolkodsz azon, hogy kit és miért szeretsz.

Az anyukádat és apukádat nem szereted? A bátyád nem szereted? Utálod őket az év minden napján, vagy mi? Tényleg nem tudod félretenni egyetlen napra a kamaszos sérelmeidet, és arra emlékezni, ami jó?


Ép ezért van egy évben egyszer karácsony: mert az emberek nem hajlandóak több időt szánni arra, hogy átgondolják, mennyi szeretetért lehetnek hálásak. Vagy mindenkit utálsz a családban? Meg úgy általában, nálatok mindenki gyűlöli egymást vagy csak leáltalánosítod a dolgokat?


Telán nem ártana úgy felfognod a dolgokat, hogy keresd a szeretetet, ne elutasítsd.

2010. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyre több az ilyen kérdés, mintha az antiszociálisok versenyt csinálnának abból, hogy ki utál több mindent, vagy ki utálja jobban a családtagjait.
2010. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!