Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szeretném magamhoz venni a...

Ha szeretném magamhoz venni a gyereket, akkor melyik bírósághoz kell fordulni?

Figyelt kérdés
Ugyanis a volt párommal külön országban élünk, de szeretném ha nekem ítélnék a gyereket és idetudnám költöztetni. Ja és a volt párom nem magyar állampolgár sem a gyerek. Ilyenkor kihez kell fordulni?
2010. dec. 4. 21:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nem köteles ideutazni és ne is itt add be, hanem ott, ahol jelenleg éltek, mivel a magyar bíróság valószínűleg be sem veszi a kérelmed....
2010. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én már Magyarországon élek csak ők nem.
2010. dec. 4. 21:47
 13/19 anonim ***** válasza:

bejelentett lakcímed is van?

amúgy melyik országról lenne szó?

2010. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen van. Kanada.
2010. dec. 4. 21:57
 15/19 anonim ***** válasza:

nézd, beszélj egy ügyvéddel, de továbbra is azt javaslom, hogy ott add be a keresetet, de gyakorlatilag semmi esélyed megkapni a felügyeleti jogot, de még a semminél is kevesebb, hogy ide hozhasd a gyereket, max, ha az anyja, drogos, alkoholista, prostituált és gyilkos, de nyilván nem az


hány éves a gyerek amúgy?

2010. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Két éves. Tehát akkor Kanadában kell kérnem?
2010. dec. 4. 22:13
 17/19 anonim ***** válasza:

én nem vagyok ügyvéd, de a gyerek érdekeit nézve ott kéne beadni...


keress meg egy nemzetközi családjogi ügyvédet, hogy adjon tanácsot, de valószínűleg ugyanazt fogja mondani, amit én, hogy nincs esélyed


amúgy javaslom, hogy költözz vissza Kanadába és egyezzetek meg az asszonnyal a láthatásban és a közös felügyeleti jogban, a gyerek érdekei szerintem, ezt kívánják meg

2010. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Te tenyleg meg akarod szivatni a gyereket azzal, hogy Canadabol mo-ra viszed ot???
2010. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nézd, én eltudnám rendesen tartani. Nincsenek anyagi gondjaim. Tudom, hogy majd még az egyetemét is tudom fizetni. Felnőttként pedig ugyanúgy kimehet. Viszont az anyja folyton dolgozik, nincs rá ideje és minden fontosabb a gyereknevelésnél. Szerintem annyira nem jó neki, ha idegenekkel nő fel.
2010. dec. 5. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!