Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem átvág, vagy...

A volt férjem átvág, vagy tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés

Ma kaptam levelet,hogy hitel elmaradás van az ingatlanon,ami a volt férjem és a nevemen van 50-50%-ban.Mivel nem tudott kifizetni válás után,így közösen arra a döntésre jutottunk,hogy eladjuk,mert ő nem tudja egyedül fizetni a hitelt.A vevők soha nem térnek vissza.

110.000FORINT ELMARADÁSA VAN,amit 8 napon belül kell kifizetni és erről én is kaptam levelet és a szülei is,mivel az ő házuk a fedezet.

Én most gyeden vagyok,új kapcsolatom van.Úgy tudom vonhatnak a gyedből is.

A fő kérdésem az lenne,hogy a bank valóban felajánl egy olyan lehetőséget,hogy kimegy házhoz egy ember(valaki a banktól gondolom)és lehetőségeket kínál a fizetés pótolására?Én még ilyent az életemben nem hallottam.

Akkor mi az a 8 nap és a végrehajtás elindítása stb...

Hogyan működnek egymás után ezek a dolgok?Kérhetem,hogy inkább árverezzék el a házakat és ne az ingó dolgokra menjen a bank?


2010. dec. 2. 17:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt mondja,hogy ő már bárlistás...valahogy úgy tűnik,neki már mindegy.De ez marha igazságtalan,hogy ő él ott,vállalta,mondhatni követelte a házat...most meg én szívok megint és persze lehet,hogy a szülei.
2010. dec. 2. 19:38
 12/15 anonim ***** válasza:

Válásnál ott hibáztál a vagyonmegosztás során, hogy olyan megállapodást írtatok alá, amit tulajdonképpen a bankkal nem egyeztettetek, az nem is járult hozzá. Ennek így semmi értelme nem volt, hiszen Te adóstárs, ezáltal felelős maradtál a hitel visszafizetéséért.


A bank csak legutolsó sorban árverez, őket az érdekli, hogy a pénzt visszakapja, tehát először megpróbálja azt behajtani, de ha az nem megy, utána jön az árverés. Minden ezzel kapcsolatos költséget, a késedelmi és büntető kamatokat is ráterheli az adósokra, ráadásul mélyen ár alatt fogja értékesíteni az ingatlanokat, szóval ez azért annyira nem jó döntés, ha ezt válasszátok.

(Ha neked is van tulajdonrészed a házban, gondolj a gyerekeidre is...)

2010. dec. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Még egy megjegyzés.:

Nem szálltál ki "semmi" nélkül a házasságból, mert még most is van egy fél ingatlan a neveden, amin sajnos hitel is van.

Ti csak a házasságot zártátok le, de a valódi a vagyonmegosztás a mai napig nem történt meg, hiszen közös vagyonotok és adósságotok is van.

2010. dec. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen,ez sajnos így van kedves utolsó válaszoló.

Akkoriban örültem,hogy megszabadultam a férjemtől...ez egy hosszú történet.Bármibe belementem,csak,hogy elváljunk.

Ő anno azt mondta,hogy a bank nem enged ki,mint adóstársat,hittem neki sajnos.Már egyszer volt futkosás a most is ismételten fennálló gondok miatt és mivel megbízhatatlan ember,senki nem vállalta a kezességet,maradtam én.

Lassan rendeződne az életem és mégis...ő mindig tudja hogyan és mivel csesszen ki velem.

Beszéltem vele telefonon reggel,nélkülem akar a bankba menni és közölte,hogy lesz@rja az egészet.Semmit és senkit nem néz.

2010. dec. 3. 11:03
 15/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a BÁR lista miatt most már tényleg nincs esélyed úgy megszabadulni a hiteltől, hogy csak az exed maradjon adós, de az nem igaz, hogy erre régebben nem lett volna lehetőségetek. Az lehet, hogy az a bank nem járult hozzá, ahol felvettétek a hitelt, de pl egy másik bank kiváltotta volna úgy is, hogy csak a férjed lett volna egyedül az adós.

Most már nagyon nehéz megoldást találni, de az biztos, hogy az a legrosszabb döntés, ha hagyjátok elárvereztetni az ingatlanokat. Érdemes lenne beszélni akár az exed szüleivel is, hiszen az ő házuk is veszélybe került.

2010. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!