Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem átvág, vagy...

A volt férjem átvág, vagy tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés

Ma kaptam levelet,hogy hitel elmaradás van az ingatlanon,ami a volt férjem és a nevemen van 50-50%-ban.Mivel nem tudott kifizetni válás után,így közösen arra a döntésre jutottunk,hogy eladjuk,mert ő nem tudja egyedül fizetni a hitelt.A vevők soha nem térnek vissza.

110.000FORINT ELMARADÁSA VAN,amit 8 napon belül kell kifizetni és erről én is kaptam levelet és a szülei is,mivel az ő házuk a fedezet.

Én most gyeden vagyok,új kapcsolatom van.Úgy tudom vonhatnak a gyedből is.

A fő kérdésem az lenne,hogy a bank valóban felajánl egy olyan lehetőséget,hogy kimegy házhoz egy ember(valaki a banktól gondolom)és lehetőségeket kínál a fizetés pótolására?Én még ilyent az életemben nem hallottam.

Akkor mi az a 8 nap és a végrehajtás elindítása stb...

Hogyan működnek egymás után ezek a dolgok?Kérhetem,hogy inkább árverezzék el a házakat és ne az ingó dolgokra menjen a bank?


2010. dec. 2. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
a bank ezzel nem foglalkozik, átadják egy behajtó cégnek, ők még szabnak feltételeket, velük még lehet a részletfizetésről egyezkedni, de telefonon vagy levélben, emiatt nem fognak házhoz menni.
2010. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem eszik olyan forrón a kását! Nehogy azt hidd, hogy 8 napon belül jönnek árverezni.Abban a házban laksz, amit együtt vettetek?Ha nem, akkor ne aggódj, nem maradsz fedél nélkül. Felbecsüli a bank a házat,elárverezi , és levonja belőle a tartozást.
2010. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát nincsen ilyen,hogy kijönnek házhoz....azt is mondta,hogy nekem nem kell majd aláírnom semmit,hiába vagyok adóstárs is a háznál.

Nem,nem abban a házban élek.A párom(mostani férjem)ingatlanában,ahol jobbára az ő ingóságai vannak,mert én gyakorlatilag ott hagytam mindent a volt férjemnek.Tartok tőle,hogy a gyedből vonnak majd,vagy hozzánk jönnek az ingó dolgokért és mivel a mostani párom a férjem,éppen ezért vihetik az "ő"szekrényét,autóját stb...

2010. dec. 2. 18:10
 4/15 anonim ***** válasza:
olyan sincs ,hogy semmit nem kéne aláírnod, kvázi vállalnod, ha már aláírtál egy hitelszerződést, mindegy, hogy adóstárs, kezes vagy maga az adós az illető. Ha betette a lábát egy bankba és aláírt gy hitelszerződést, kölcsönszerződést, akkor ott felelősséggel tartozik szerződésben foglalt összeg utolsó filléréig.
2010. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Javaslom hogy igen gyorsan fizessétek be a tartozást a banknak mielőtt megindul a végrehajtás(nem behajtás)mert utána már a kamatok és a végrehajtási költségek miatt drasztikusan megnőhet az összeg. És utána kezdjétek el árulni a házat.

De ha mégis a végrehajtóhoz került az ügy(hangsúlyozom nem behajtó) akkor a végrehajtásnak már része a helyszín felkeresése.(amennyiben a végrehajtást kérő kéri) Ha a volt férjednek, neked vagy más egyetemleges adóstársnak van letiltható jövedelme akkor általában nem kérik az ingóságok(ami általában kimerül az autóban, és esetleg értékesebb elektronikai cikkekben, nem kell félni hogy viszik a szekrényt). De kérhettek részletfizetést a végrehajtó irodától(ezt lehet a helyszíni eljárás során is kérni, de biztosabb ha az irodába személyesen bementek és ott kéritek, mert nem biztos hogy ki megy hozzátok valaki)amennyiben azt rendesen minden hónapban befizetitek úgy a végrehajtási ügy itt megáll.

2010. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
igen, bocs, végrehajtó, elfáradtam mára
2010. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. A mostani férjed autóját nem vonhatják végrehajtás alá csak akkor ha a te neveden van! Csak az egyetemleges adóstársak felelnek a tartozásért. A volt férjed és te, valamint akik kezesként aláírták a szerződést(végrehajtáskor már nincs adós és kezes külön, mindenki egyetemleges). Szerintem érdemesebb a bankkal megegyezni ők is adhatnak részletfizetést. Ha végrehajtó irodához kerül az ügy, akkor az ingatlan árverés az utolsó lépés. Te nem kérheted hogy ezzel kezdjenek. Először letiltás.
2010. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az bosszant az egészben még a legjobban,hogy ő anno a válásunkkor kijelentette a bíró előtt,hogy vállalja a lakás fizetését és nem engedi eladni.

Mivel erről bírósági papírom van,nem lehet erre a mondatára hivatkozni?Bár tudom,nevetséges,hiszen adóstárs vagyok,de keresem a kiskapukat,hiszen semmi nélkül szálltam ki a házasságomból,de most megint rápacsálok.

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat és,hogy időt fordítottatok rám és a gondjaimra.

Nagyon kétségbe vagyok esve...

2010. dec. 2. 19:20
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem.A gyedből mennyit tilthatnak vajon?Adókedvezménnyel kapok 65000-et+48.000 családi.A volt férjem fizuja 150.000 feketén és minimálbérrel van bejelentve.
2010. dec. 2. 19:22
 10/15 anonim ***** válasza:
33%ot tilthatnak le a fizetésetekből(a GYED letiltásában nem vagyok biztos, de szerintem arra is ez vonatkozik). Ha minimálbérre van bejelentve a volt férjed, akkor is(örülj hogy legalább be van jelentve). Ha össze tudtok gyorsan szedni 110ezret szerintem minél előbb intézkedjetek, mert nagyon könnyen növekedhet a tartozás.
2010. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!