Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy hónapra magam...

Szeretnék egy hónapra magam lenni, elszökjek?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul alakulnak a családi dolgok. Apám 1 éve itthon munka nélkül, mindennap iszik, gyógyszert szed mellette és egy autó árát eljátszotta játékgépen,és lottón. Anyukám nem mehet nyugdíjba idegbeteg. Egyke gyerek vagyok, ezért nagyon féltenek sosem engednek el sehova, pedig már 23 éves vagyok párnap és 24 leszek. Ellehetetlenítik az életem, a barátaimat folyton elakarják marni mellőlem. A munkahelyemen is összejöttek a dolgok, egy férfi molesztált. Most már végképp egyedül szeretnék lenni, egyetemi ösztöndíjam van és elhatároztam hogy külföldre megyek egy hónapra, ha nem ezt tenném BEGÓLYOZNÉK, BEŐRÜLNÉK! Környezetváltozásra lenne szükségem, a szüleim sehova sem engednek el. Annyira eltakarodnék, annyira! Úgy gondoltam hogy egy nap elindulnék reggel mint egyetemre és felülnék egy repülőre és kivennék egy albérletet vagy diákszállókon szállnék meg, persze nem a vakvilágba, hosszas szervezés után. Elegem volt belőlük, de félek hogy a pénz miatt leszidnak és hogy kerestetni fognak a hatóságokkal. Úgy gondoltam el, hogy akkor szólnék neki amikor már egy jó pár országgal arrébb vagyok, utánam úgy sem jönnek, mégis miből? Vagy ez vagy megőrülők, és a vonat alá dobom magam. Kamaszkorom se lehetett sehova nem engedtek el. A férjemet is előre eldöntötték ki lehet, egy katolikus fiú.

Mindenképpen elszököm! Nem bírom nézni ahogy itt szenvednek. Te elszöknél?


2010. dec. 2. 14:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ezt a kérdést. Szinte dettó ez volt. 22 évesen eldöntöttem, hogy húzok külföldre, de nem egy hónapra, örökre! Elegem volt a szüleimből 24 évesen befejeztem az egyetemet és tényleg eljöttem külföldre. 3 éve vagyok itt. 2 év kellett ahhoz, hogy elismerjenek, és rájöjjenek, hogy meg tudok állni a lábamon. És hogy nem kell félteni. A magam ura vagyok végre. Otthon még azt se tudtam, hogy az utcánktól 1 sarokra milyen bolt van!!! Ennyire nem engedtek el. Nekem sem volt kamasz korom, nem voltak barátaim miattuk. Menj el otthonról. Tapasztalatból mondom. De ne egy hónapra, örökre. Nem kell külföldre, de költözz el! Sok sikert!
2010. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
14:48 as vagyok, azért én közöltem a szüleimmel, hogy megyek, egy éve tudták már, mikor kijöttem. Persze végig azt mondták, hogy nem fog menni. Szóval ne csak úgy lépj le, csak közöld velük, hogy mész és kész. 24 éves vagy, 18 éves korod óta felnőttnek számítasz.
2010. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én elmennék a helyedben.


nekem is hasonló volt helyzet, na jó ennyire nem ,nem volt alkoholista apám, de vágytam rá h kicsit kiszakadjak, agyis h nagyok kiszakadjak otthonról.


ezért nyáron elmenten 1 hónapra, stoppal jártam európát, franciországot, meg németországot jártam, jó volt, élveztem, útközbe persze szóltam telefonon h mi az újság, ne izguljanak azért.


jó időszak volt az:) 21 éves voltam.

2010. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Itt valamit nagyon elrontottak nevelésügyileg, nagyon bigott vallásszaga van a dolognak..

De szerintem MENJ külföldre. Ne egy hónapra, örökre.

2010. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Elszökni nem jó ötlet, elég gyerekes. Ha nem akarsz a szüleiddel maradni, akkor menj el valahová, DE ne szólás nélkül, legalább egy levelet hagyj, hogy hová lettél. De ha ezt magadtól nem érzed, akkor még messze vagy a felnöttségtöl - az ugyanis azzal jár, hogy a saját cselekedeteiért felelöséget vállal. A"megszökö" meg "világgá megyek" kb. 5 éves szint.
2010. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értettem, hogy mikor megérkeznék a célországba, akkor onnan hazaszólnék hogy itt és itt vagyok. Majd hazamegyek.
2010. dec. 2. 14:59
 17/17 anonim ***** válasza:
lépj. De nagyon jól előre tervezd meg, mit, hova, mennyiért, kihez, ország stb, mindent. Ne bízz a véletlenre semmi olyant, amit nem tudsz elintézni. 2011 május 1.-től bármely uniós országban szabadon mindenféle kötöttségek nélkül dolgozhatsz szinte minden munkát, szal erre tervezz rá sztem. Munka ha van, akkor megélsz.
2010. dec. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!