Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy hónapra magam...

Szeretnék egy hónapra magam lenni, elszökjek?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul alakulnak a családi dolgok. Apám 1 éve itthon munka nélkül, mindennap iszik, gyógyszert szed mellette és egy autó árát eljátszotta játékgépen,és lottón. Anyukám nem mehet nyugdíjba idegbeteg. Egyke gyerek vagyok, ezért nagyon féltenek sosem engednek el sehova, pedig már 23 éves vagyok párnap és 24 leszek. Ellehetetlenítik az életem, a barátaimat folyton elakarják marni mellőlem. A munkahelyemen is összejöttek a dolgok, egy férfi molesztált. Most már végképp egyedül szeretnék lenni, egyetemi ösztöndíjam van és elhatároztam hogy külföldre megyek egy hónapra, ha nem ezt tenném BEGÓLYOZNÉK, BEŐRÜLNÉK! Környezetváltozásra lenne szükségem, a szüleim sehova sem engednek el. Annyira eltakarodnék, annyira! Úgy gondoltam hogy egy nap elindulnék reggel mint egyetemre és felülnék egy repülőre és kivennék egy albérletet vagy diákszállókon szállnék meg, persze nem a vakvilágba, hosszas szervezés után. Elegem volt belőlük, de félek hogy a pénz miatt leszidnak és hogy kerestetni fognak a hatóságokkal. Úgy gondoltam el, hogy akkor szólnék neki amikor már egy jó pár országgal arrébb vagyok, utánam úgy sem jönnek, mégis miből? Vagy ez vagy megőrülők, és a vonat alá dobom magam. Kamaszkorom se lehetett sehova nem engedtek el. A férjemet is előre eldöntötték ki lehet, egy katolikus fiú.

Mindenképpen elszököm! Nem bírom nézni ahogy itt szenvednek. Te elszöknél?


2010. dec. 2. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagy. Nem kell elszöknöd.Nem fognak keresni a rendőrök, nem fognak arra kényszueríteni hogy menj haza
2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen jó ötlet! A te helyzeteden már tényleg csak ez segíthet! Lehet lepontozni, de tényleg így van!
2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én is elmennek a helyedben!

De ez nem elszökés, hisz azt csinálsz amit akarsz, nagykorú vagyok!

Sok szerencsét!

2010. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*vagy!
2010. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Egyik rokonom pár éve eltűnt szintén 24 évesen, és fél évvel később került elő, ő is azt csinálta, amit te akarsz, nem volt kedve tovább a családjával élni és szó nélkül elutazott külföldre. Haza se szólt volna, a főbérlője nyomta fel a rendőrségen, mert meglátta a fényképét valami weboldalon, hogy keresi a rendőrség. Én átéltem azt a fél évet, amikor semmit nem tudtunk róla, rettegtünk, hogy valami baja esett, borzalmas volt. Ha ezt akarod tenni a szüleiddel és a rokonaiddal, akkor hajrá. De azért én meggondolnám a helyedben.
2010. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én is mennék a helyedben... És ha cirkuszolnak, hogy hová mész, mondd azt hogy az egyetemről egy külföldi útra. (oda jársz,nem) Csak a felesleges veszekedés miatt.. Nézz lehetőségek után, esetleg munkába is állhatsz valahol külföldön.
2010. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

elég gyerekes vagy.

ez nem elszökés, hanem elmész és kész.

24 évesen már réges-régen azt csinálsz, amit akarsz. leszidnak?! mint egy rossz gyereket? nemár.

van munkád, van pénzed, menj, ahova akarsz. nyugodj meg, a rendőrség körbe röhögné őket, ha kerestetnének.

és abba sincs beleszólásuk, hogy kihez mész férjhez.

csak magadban is tudatosítsd, hogy már régen felnőtt vagy, mert úgy tűnik, sikerült jól beléd nevelniük ezt a gyerekes gondolkodást.

2010. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudom elképzelni, hogy nem mehetnél el egy albérletbe 24 évesen magad akaratából... Ez hülyeség. Nem kell külföldre "menekülni" elég egy környezetváltozáshoz csak elköltözni egy ideig otthonról... Annyi egyetemista lakik albiban...Sőt sokan úgy is, hogy megtehetnék, hogy otthonról járnak be, de még is önállósulni akarnak. Ráadásul sokkal fiatalabbak, mint te.

Veled nem tud mit kezdeni a rendőrség. Kinevetik a szüleidet, hogy a már rég nagykorú lányukat akarják begyűjteni és hazatoloncolni... Nevetséges.

2010. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

24 éves vagy. Dolgozol. És még nem léptél le????? :D

Am szerintem nem kell megszöknöd, szimplán mond meg nekik, hogy elköltözöl és kész, majd keresed őket, ha akarod...

2010. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:41


És az normális hogy nem hagyják élni ennyi idősen? Nem egy olyan embernek tűnik, aki elcsavarog, csak szeretne egy kicsit maga lenni.. Ez nem nagy baj...

Egyébként felnőtt ember, és nem teljesen eltűnnie kell.. csak egy kicsit távol lenni az itthoniaktól...

2010. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!