Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért ilyen az anyám?

Most miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés

Szóval...lehet,hogy hosszú lesz,előre is elnézést.

Hm.Eddig úgy éreztem,hogy jó kapcsolatom van anyámmal,de ma olyan balhé volt,hogy teljesen más véleménnyel vagyok róla.

Azt tudni kell,hogy én most itthon maradtam,mert beteg vagyok.Anyum kb kilenckor hazaért,és elkezdett pattogni,hogy miért nem csináltam még semmit.Kimentem a konyhába,erre utánam ordít hogy hozott nekem kaját...én tök halkan megjegyeztem,hogy 'remélem nincs benne hús'.Erre kijön,elteszi a kaját és mondja,hogy majd megeszi más,ha nekem nem kell.Mondom kösz szépen...bejövök a szobámba,utánam jön,és elkezdi mondani a hülyeségét,hogy mekkora szar vagyok,meg hogy mi a szarért nem eszek húst,meg hogy ő nem vesz nekem külön kaját meg nem főz,de nem is fogom felzabálni a sajtot meg a zöldségeket(tudni illik kb másfél hónapja nem eszek húst,magamnak főzök.zabálni nem hiszem,hogy zabálok,mert a napikajám nem nagyon haladja meg a 600-700 kcalt).Kicsit bután néztem rá,és mondtam neki,hogy semmi köze hozzá,hogy mit eszek és mit nem...Erre elkezdi,hogy hűűű de nagy pofám van,meg mekkora hippi vagyok,hú peace,marijuana,szeretet,rasztafári,psychedelic...nagyon nagy vagyok...és hogy csak azért vagyok itthon,hogy idehívjam azt a fiút aki tetszik és biztos leakarom sz.opni,meg már arra várok,hogy d.ughassak vele.

Én erre olyan ideges lettem,hogy falhoz vágtam az első dolgot ami a kezem ügyében volt...történetesen a távirányítót...Anyám odajött,és elkezdte húzni a hajam meg ütni,közbe ment h mekkora szar vagyok,hülye ku.rva stb,szedjem össze a távirányítót most,nemtudom hányezer forint,ez lesz a karácsonyi ajándékom..Én meg nem szóltam semmit,mert annyira szíven ütött az egész,hogy nem jött ki egy hang sem a számon,csak néztem rá...Erre jött,hogy ne nézzek rá ilyen bután,és most azonnal szedjem össze a darabokat...bumm megint...Elkezdtem sírni,de nem nagyon hatotta meg...utána újra elmondta a hülye dumáját,meg hogy sosem csinálok semmit,meg mindenhol a hajam van,hülye hippi,nem lesz karácsonyi ajándék,stbstb...Akkor elszállt az agyam és elkezdtem már én is ordítva,hogy nem vagyok hippi,se ku.rva mert még szűz vagyok,de ha nagyon akarok akkor lefekszek azzal a pasival,és nekem ő ne pofázzon ilyenekről aki havonta váltogatja a pasijait,a karácsonyt meg leszarom mert nem a hülye ajándékokról kéne szólnia,hanem a szeretetről,de nálunk az úgysem fog menni,a hajam meg azért van mindenhol mert hullik,de ő rohadtul leszarja hogy miért...Na ezt két perc múlva megbántam mert még szebb dolgokat vágott a fejemhez...hogy azért nem szól a szeretetről a karácsony mert én nem vagyok szerethető,mit csodálkozok azon hogy apám is utál,én ne pofázzak a pasikról neki,mert már biztos nem vagyok szűz,és még ilyen szép dolgok.

Aztán elhúzott itthonról.Én meg szépen betettem magamnak valami szar fájdalomcsillapítókkal meg piával...nem vagyok százas tudom.És amúgy értelmesebb vagyok,meg nem így írok,csak most az ideg és a pia miatt kicsit khm...Szóval nem értem mi a baja anyunak,mert eddig mi voltunk a minta anya-lánya pár....mindenki azzal jött nekem,hogy dejó hogy ilyen anyám van...hát én is ezt hittem.De ez most annyira....nemtudom mivolt ez....nagyon elszomorít,hogy bántott...és hogy ilyeneket gondol rólam.Persze én sem vagyok szent,mert visszapofáztam de...:(:(

Most nagyon kivagyok.Azthiszem ha nem is kapok értelmes válaszokat,akkor is jól esett hogy kiírhattam magamból.:/


2010. dec. 1. 11:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
39%

"Azért egy kicsit magadba szállhatnál.Azt eszed amit visz. Akkor lehet követelőzni, ha te is teszel a közösbe valamit.Nem értem miért gondolja az minden tini, hogy körülötte forog a világ.Igyál csak, az biztosan jó megoldás mindenre.Na, be is fejezem, jól felhúztam magam..." kommentelőnek üzenem..:most minek kell szegényt leoltani? az anyukája hordta el mindennek... nem értem miért őt kell most oltogatni..



Én meg ennek a kommentelőnek üzenem, hogy ne csak olvassa, hanem értelmezze is a szöveget!

2010. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

75%-os, 11:34-es válaszoló, és úgy mindenki, aki annyira nagyon védi a lányt!

Azért olvassunk a sorok közt. Normális ember nem csapkolódik, tör, pláne nem piál gyógyszerrel együtt. Szóval gondolom most éli a lány a nagy lázadó tinikorát... Nem lehet épp egy szent. Ne is csodálkozzunk rajt, hogy az anyja -aki egyedül neveli, mert kiderült, hogy az apja, ha utálja nyilván nem foglalkozik vele- nem tudja nyugodtan feldolgozni a helyzetet.

És félreértésekbe ne essünk, nem védeni akarom az anyját, meg nem nagy gyereknevelő vagyok, én is nemrég voltam tini, de eszembe nem jutott volna SOHA ilyesmit csinálni, mint a kedves kérdező, pedig aztán nálunk sem volt semmi a helyzet, hajajj!

Az anyja hibás abban, hogy így rendezte le a dolgot, vagy a semmit? Nem tudni... De mint mondottam volt, ebben a szituációban mindenkinek mélyen magába kéne szállni.

22/L

2010. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
De jó, hogy ez nem az én életem! Huhh...
2010. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Most kicsit lenyugodtam,és azt hiszem igazatok van.Nem,tényleg nem vagyok százas.Ez a hippi dolog...hát...oké,olyan vagyok,de hogy ezzel valakinek baja legyen...elég fura.Na mindegy.Lehet rossz kedve van,igen.Nyelt?Hát...én nyelek folyamatosan.Hallgatom,hogy apám mekkora hadd ne mondjam mi,hogy neki milyen rossz ezért meg ezért...közbe teregetek,söprök,főzök,porszívózok,takarítok....Többet segítek mint egy átlag tini,mégis mindig mondja,hogy sosem csinálok semmit.Amúgy van egy 5éves tesóm,szóval valószínű,hogy anyunál ez rátesz egy lapáttal mindenre,mert ő olyan,hogy mindent ezerszer kell neki elmondani,úgy sem érti meg....meg anyu amúgy is olyan helyen dolgozik,ahol tök kikészül idegileg(gyógypedagógus).Szóval megértem én,hogy ideges.Csak ilyeneket mondani....elég rosszul esett.Amúgy dolgoznék én,csak még nem vagyok annyi idős,hogy lehessen.Most,hogy így belegondolok..a pénz is lehet az ok,amiért kiborult.Csak már múlthéten is volt egy ilyen kiborulása,bár fényévekkel kisebb...Uh.Most kaptam tőle egy sms-t,hogy bocsánatot kér,én meg moroghatok magamban...De most ezt mire véljem?Olyan mintha kényszerből kérne bocsánatot,de nem bánta meg...aj.Mindenbe belemagyarázok hülyeségeket.Itt fárasztom a népet.Sry mindenkitől :)
2010. dec. 1. 11:53
 15/29 A kérdező kommentje:

Jaj a kaja meg...ebben nem értek egyet veletek.Én elvből nem eszek húst.Anyu meg direkt mindig ilyen kaját hoz nekem....de tényleg folyamatosan,mintha csak provokálni akarna.Közbe tudja hogy miért nem eszem meg.Gondolom emiatt is hippizett le.

A lázadó korszak meg...már megvolt tavaly.Akkor voltak nagy balhék,egy ideje nincsenek.Mióta azon vagyok,hogy mindenkiben megtaláljam azt amit tisztelhetek,és ezáltal tudjak mindent,és mindenkit szeretni.Hülyén hangzik tudom,de nem zavar.:)

2010. dec. 1. 11:57
 16/29 BlackSword ***** válasza:
100%

Erre bmondják azt, hogy a történetnek 3 változata van: Az egyiké, a másiké, és a színtiszta valóság...

Idáig csak az egyiket hallottuk, a másikat és a kettő között lévő igazságot nem...

Néhány dolgot viszont nem értek... Nálunk pl teljesen természetes, hogy mindenki azt eszik, amit szeret... Pl öcsém is alig eszik húst... Fiatalkorában megundorodott tőle... Megeszi, ha negyon muszály, de ha nem, akkor nem... Gyakorlatilag nélunk kétféle kaját kell ahhoz főzni, hogy mindenki jól is lakjon, és szeresse amit eszik...

Én sem voltam szent, de azért velem sem beszéltek így, pedig néha meg is érdemeltem azokat a keresetlen szavakat...

A lázadásban az a legszebb, hogy mindenki lázad... Egy ideig-óráig... Persze gyógyszerre talán tényleg nem kellett volna inni, de ki nem vágott már dühében valami egyszerű, pótolható dolgot falhoz, földhöz... Ha valóságban nem, de gondolatban biztos...

A dühöt, az agressziót kezelni kell, mert különben eluralkodik az emberen, és ösztönlény lesz... Nem azt akarom ezzel mondani, hogy el kellene nyomni, hiszen akkor méginkább csak fokozódik a hatás... Egy egésszéges indulat inkább még hasznos is, mivel temperamentumot, karaktert ad az embernek, s nem lesz egy szürke senki... A többit pedig le kell vezetni...

Kérdező, sportolj! Az jót tesz a személyiségnek, és még az egészségnek is...

Anyud pedig nagy valószínüséggel a maga hibáit látja benned... Ilyenkor a legutálatosabbak a szülők, mert azt hiszik, hogy az ő hibájukat Te is elköveted majd... Ráadásul ebben a gazdasági helyzetben, amikor szinte senki állása nincs biztonságban, az idegek pattanásig feszülnek, és sűrűbben szakad el az a cérn, mintsem kellene... Légy türelmes...

Vagy ha nem, akkor jöjjön a klasszikus (itt már oly sokszor ellőtt) válasz: amint tudsz pattanj le, és állj a saját lábadra... (ezt persze csak leírni olyan könnyű, megvalósítani már nehéz)

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett

2010. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2010. dec. 1. 12:06
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen már velem is rengetegszer történt. Egyébként a mi kapcsolatunk is alapvetően jó anyámmal, de néha rajtam vezeti le a feszültségét. Egyszer, húsz éves koromban megpróbált megütni, de én elkaptam a karját és óvatosan eltoltam magamtól. Én akkor azt kaptam két hétig, hogy amíg ő fizeti az egyetemet, én nem is érhetek hozzá. Mire én mindig visszaválaszoltam neki, hogy attól még nem fogom hagyni, hogy megüssön, csak mert nála lakom. Akkor mondta, hogy mehetek amerre látok és elment. Akkor egyből összepakoltam és elköltöztem a barátomhoz. Másnap sírva hívott, hogy menjek haza, bocsássak meg. Ilyenek a szülők, nincs mit tenni. Egyébként trágár szavakat én is kaptam, voltam már örömlány néhányszor... (Pedig még csak egy férfi volt az életemben, a jelenlegi párom...)

Próbálj túllépni rajta és ne sírj előtte. Légy vele kedves, de ne hagyd magad, mert akkor rászokik, hogy rajtad bármikor levezetheti a feszültségét és akkor bumm. Nagyon sajnállak és tényleg szívből együttérzek.

2010. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
28%

Én a 11:41-esnek adok igazat.

Amíg nem a saját pénzedből veszed magadnak a vega kajáidat, addig igenis lehet az anyádnak beleszólása abba hogy mit eszel.Te most eldöntötted, hogy elvből nem eszel húst és itt az eredménye kezdesz lerobbanni.Neki nincs már erre ereje, a tesód mellett is, hogy még a te hülyeségeidet is el kelljen viselnie a napi munka után még, szállj már magadba.

2010. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy a válaszolók többsége milyen családban nőtt fel, de azért elég durva hogy szerintük a gyereknek minden esetben kuss a neve, a véleményét le kell ejteni magasról, és olyan apró szívességeket se érdemel meg a szüleitől, amit akár a szomszédnak is megtenne akármelyik normális ember (pl hozok a boltból egy fej brokkolit, ha már úgyis ott vagyok)

Válaszolók, szerintem inkább ne is szüljetek gyereket, ha így gondolkodtok... Miért ne lehetne vegetáriánus a kérdező? Azt ne mondjátok már hogy ezzel plusz kiadásokba veri az anyját, hisz egy doboz szója pl kb negyed annyiba kerül, mint ugyanannyi hús. Felesleges plusz munkát se kell a drága anyucinak végezni, hisz a lány írta, hogy saját magának főz. Inkább örülhetne az anyja...

Meg azért érdemes lenne elgondolkozni hogy a kérdező "borzalmas" viselkedése (mi szerint annyit merészelt mondani hogy reméli nincs hús a kajában) arányban áll-e az anyja ordenáré, gusztustalan viselkedésével, hogy a saját gyermekét leku*vázza, és undorító, ocsmány, trágár módon boncolgatja a nemi életét.

Szerintem ez az "anyának" aligha nevezhető nőszemély most jól elvetette a súlykot... Hiába ideges valaki, nincs joga ilyen gusztustalan módon másokon kitölteni. Bezzeg ha mondjuk egy felnőtt nő írta volna le ezt a szituációt, az anyja helyett a férjével, hogy miket mondott rá, meg megverte, stb, akkor is azt írtátok volna hogy szégyellje magát, meg kussoljon amíg el van tartva? Talán az, hogy eltartja az anyja a kérdezőt (ami ugye a minimum, hogy az ember eltartja a SAJÁT GYEREKÉT, akit Ő AKART), feljogosítja arra hogy ha épp ideges, jól elpüfölje, és lehordja minden rib*ncnak?

Az egyetlen enyhítő körülmény hogy legalább bocsánatot kért, talán már tényleg megbánta amit csinált, csak nem akar "megalázkodni", mindenesetre kérdező: mondd meg hogy szeretnél beszélni vele, és üljetek le ezt a dolgot átbeszélni. Neki is jobb lesz talán ha kibeszélheti a vélt vagy valós problémáit, és ha amúgy jófej, lehet hogy ő se tudja hogy mi ütött belé, és sírva egymás nyakába borulás lesz a beszélgetés vége. Kívánom hogy így legyen.


A vegetarianizmushoz viszont annyit hozzá fűznék, hogy amit jelenleg csinálsz, az úgy nagyon nem jó. A vegetáriánus étrendet meg kell tervezni, hogy minden tápanyag bejusson a szervezetedbe, nem tudom most miket eszel, de ha hullik a hajad, és az egész napi kajád 600kcal, ott valami nagyon nem stimmel, és veszélyes játékot űzöl (én is vega vagyok, és semmi bajom nincs, sőt mióta nem eszek húst, sokat javult az egészségem). Járj utána a témának, keress neten recepteket, és étkezz változatosan! Az se árthat ha beruházol valami multivitamin tablettára (én plussz pezsgőtablettát szoktam inni, nem drága), bár ha sok zöldséget eszel, változatosan, és nem szétfőzve, akkor a vitaminok nagy részét beviszed a szervezetedbe. A lényeg hogy járj utána a dolognak alaposan!

2010. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!