Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz családom van. Szerintetek?

Rossz családom van. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Röviden: Bátyám munkanélküli (nem is mintha akarna, vagy tudna dolgozni 8 általánossal), élősködik, sok cigit elszív (amit szüleim vesznek), házimunka 0, és igazából idegbeteg.

Apám még normálisabb, de ha egyszer iszik, szétszedi a házat, vagy baltával töri rám az ajtót.

Anyám szinte láncdohányos, zug alkoholista.

Apám nyugdíjából élünk, én még tanulok. Emiatt az életvitel miatt már most 300 ezres tartozásban vagyunk (2 hónapja még +300 ezer volt, mert eladtuk az autónkat, és vettünk egy olcsóbbat), anyám tőlem kér pénzt hogy "kenyeret" tudjon venni. Tegnap kért egy 10-est, mára elfogyott. Persze vett cigit is rendesen belőle.


Egyetemre járok, mérnöknek tanulok. Természetesen amint elvégzem az iskolát, elköltözök. Államilag finanszírozotton vagyok, és igazából nem is emészt fel sok pénzt, de ha kell is, azt a szociális támogatásomból fizetem.


Viszont itt van egy bökkenő. Mi lesz, ha a szüleim már nem lesznek? Nagy tartozásokat fogok a nővéremmel örökölni, sőt biztos vagyok benne, hogy a bátyám is megpróbál majd a nyakunkon élősködni. Gondolom az enyémen, mivel nővéremnek már családja van. Ez zavar igazán. Szeretném megalapozni az életemet, és normálisan élni, de tudom, hogy a jelen arcon fog csapni a jövőben. Nem akarok olyan lenni, mint a szüleim. Ti mit csinálnátok, ha már ott tartanátok, hogy eljöttek azok az idők, hogy minden rátok szakad?


2010. nov. 30. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha elvégzed az egyetemet, és sikerül munkát találnod (tuti sikerül, és szépen is fogsz keresni) akkor mint a villám tűnj el onnan. búcsúzni sem muszály, bár azért én megtenném, mert tuti, hogy kötődtök egymáshoz.


Vegyél új mobilt új telefonszámmal és ne add meg az új címedet.

2010. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
://
2010. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, nem muszáj elfogadni az örökséget.
2010. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te most kezded el megteremteni a sajat eletedet, tehat ezen tord a fejed!

Ne foglalkozz Te most azzal, hogy mi lesz ha....

Legyenek celjaid, mint m.hely es sajat otthon megteremtese, mert ez nem sokara valora is vallik pl.

Azt nem tudhatod, hogy Ki meddig fog elni stb. ez egy kicsit durva.

2010. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan költöz el, kollesz, több emberel albérlet bárhova de szakíts meg velük a kapcsolatot. Az ilyen család böven elég nagyobb ünnepeken.
2010. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Senki sem kaphat hitelképességén felüli kölcsönt. Legfeljebb elvesztik a házukat. Ha nem akarsz majd ott lakni, nem a te bajod.
2010. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha öröklésre kerül a sor, akkor a saját részedet visszautasíthatod, amennyiben úgy ítéled meg, hogy nem éri meg. Egyszerűen kiszámolod, h mit mennyiért lehet eladni, mennyi a tartozás, mennyi marad, mennyi költséggel jár az öröklés. Ha negatív, vagy épphogy pozitív akkor nem éri meg a macerát lemondasz róla. Ha a testvéreid is így járnak el, akkor az önkormányzatra száll, ők intézik. Ennyi. Tesódat meg elküldöd melegebb éghajlatra.
2010. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor örökölsz, akkor nyilatkoznod kell, hogy elfogadod-e azt. Ha lemondasz róla, akkor nem örököltél semmit, se vagyontárgyat, se adóságokat. Ezzel részedröl le van zárva a dolog, a többi nem rad tartozik.
2010. dec. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!