Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el? Bővebben...

Hogyan érhetném el? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az iskola pszhihológus megállapította, hogy depressziós vagyok és kezelés kell nekem. Na zet anyám nem képes felfogni. Amikor erre terelem a témát egyből azzal jön, hogy "semmi bajod nincs csak beképzeled" vagy "biztos a baráti körödben most ez a menő". Tudom hülyeség, hogy Én ragaszkodom a kezeléshez, de szeretném mivel nem akarok felnőttként idegroncs lenni. A pszhihológus nem ír beutalót és azt mondta, hogy ezt otthon kell megoldani.

Most akkor mi legyen? Hogy vegyem rá anyám, hogy legalább elvigyen egy komolyabb vizsgálatra?


2010. nov. 28. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, talán van igazság abban, amit anyukád mond, de abban is amit te mondasz. Nem tudom hány éves vagy, de például antidepresszánsokat pszichológus nem írhat fel, mert ő nem orvos. Viszont ha neked orvosságra lenne szükséged elküldött volna az iskolaorvoshoz, aki adott volna pszichiáterhez beutalót.

A depresziót ha nem szorul gyógyszeres kezelésre az iskolapszichológus is tudja orvosolni, elvégre pszichológus. Barátnőmnek elég súlyos fizikai tünetekkel járt a depressziója, a gyógyszerek semmit nem értek, de párszor volt az iskolapszichológusnál, és azóta minden rendben van vele :)

2010. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legalább mondtad a pszichológusnak, hogy a szüleid nem engednek, mert nem hiszik el, hogy bajod van?
2010. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de ahhoz, hogy elmenj orvoshoz, nem kell anyukádnak ott lennie. A háziorvoshoz elmehetsz (A pszichológusol kérj irásbeli javaslatot) és ö ad beutalód a megfelelö szakrendelésre.
2010. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen mondtam neki, de ismét csak annyit mondott, hogy addig nem tehet SEMMIT míg el nem intézük otthon.


15/L

2010. nov. 28. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyedül is elmehetsz mért kénne ehhez anyud, majd ha az orvos szakkvéleményel küld haza komolyan veszi.
2010. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!