Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a párom...

Hogyan szoktassam le a párom az alkoholról?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, nem is hittem hogy oly sok rossz kapcsolat után rátaláltam. Egy gond van vele, hogy iszik, nem sokat, de mindennap! Nagyon el vagyok keseredve, orvosról hallani sem akar, és nem látja be, hogy "beteg"
2010. nov. 28. 17:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja, a mennyiséget nem tudom, mert nem látom, csak érzem rajta
2010. nov. 28. 18:19
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Mielőtt még a kedves 79%-os mégegyszer lehülyeségezné amit írok, elmondom hogy rehabilitációs terapeutaként dolgozok 12 éve egy vidéki pszichiátriai és szenvedélybeteg otthonban, és biztosíthatlak, az alapján amit leírtál a párod alkoholista. Főleg, hogy munkahelyen is iszik. De mivel gondolom nem vallja be, hogy baj van vele, így nem is tudsz tenni semmit. Akik nálunk is családi nyomás hatására jönnek kezelésre, többnyire 90%-ban folytatják később az ivást. Ellenben azokkal, akik saját elhatározásból jönnek. (Náluk sokkal alacsonyabb a visszaesési arány.) Úgyhogy ha tényleg ezzel a férfivel szeretnél maradni, akkor beszéld meg vele, hogy téged aggaszt az italozása. Ha tényleg szeret téged, akkor megpróbál mindenképp tenni a dolog ellen. Amúgy biztos, hogy van valami oka annak, hogy iszik.(munkahelyi vagy anyagi gond, családi gond, gyerkkori emlékek stb). Ezt kellene megtudnod, és ezt orvosolni. Szerintem egy szakember sokat segíthetne, ha kölcsönösen szeretitek egymást, akkor nem szabad hogy ezen bukjon a kapcsolat.
2010. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Az alkoholisták betegek tudom elcsépelt de orvos nélkül nem tud leszokni ha van is orvos akkor se bíztos a siker.

Az ilyen jellemgyenge embereket el kell hagyni.

2010. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Attól szenvedélybeteg valaki, ha önmagától nem tud korlátokat felállítani.

Hogy a saját példámat hozzam, dohányzom. Ha sok órája nem gyújtottam rá, akkor már ideges vagyok, ki akarok menni, keresem a lehetőséget egy cigire.

Az alkoholista ugyanilyen. Amíg egy átlagember azt mondja, hogy "most buli van és berúgok" vagy "most egy pálinkát iszom" és nem fedezhető fel benne rendszeresség, az normális. Aki nem alkoholista, az ha kedves támad inni és nem talál otthon piát, akkor legyint, hogy "akkor most mégsem". Az alkoholista pedig szélben, hóviharban is elmegy a legközelebbi boltig és megveszi.

2010. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek,18.29-es válaszadónak üzenném, hogy köszönöm a válaszát, jó volt egy szakember tanácsát is olvasni. És igen van problémája: meghaltak a szülei, a papája 8 éve, a mamája 2 éve, ezt nem tudja feldolgozni, és nem tud róla beszélni sem, pedig én itt vagyok neki és meghallgatnám....
2010. nov. 29. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!