Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a párom...

Hogyan szoktassam le a párom az alkoholról?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, nem is hittem hogy oly sok rossz kapcsolat után rátaláltam. Egy gond van vele, hogy iszik, nem sokat, de mindennap! Nagyon el vagyok keseredve, orvosról hallani sem akar, és nem látja be, hogy "beteg"
2010. nov. 28. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát rossz lóra tettél ! Megváltozni csak rossz irányba fog! Lelépni minél előbb, amíg nem késő, bármennyire is fáj! Vagy fogadd el ilyennek !
2010. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

"iszik, nem sokat, de mindennap"

Bővebben? Más is megiszik naponta egy sört vagy egy fröccsöt otthon, aztán mégis dolgos, tisztességes ember, soha egy rossz szó nem lehet rá és ettől még nagyon nem lesz senki alkoholista.

2010. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

El kell hogy keserítselek, de ha nem vallja be, hogy beteg (márpedig az), akkor nem fog leszokni, sőt valószínűleg csak jobban rá fog szokni.

Én úgy éltem le apám mellett 20 évet, hogy minden nap piás volt, de sosem vallotta be, hogy beteg, úgy gondolta jár neki minden nap egy kis ital. Nem is sikerült megváltoztatni. Az első párom is ivott, azt mondta, hogy majd értem leszokik, én adtam is neki pár esélyt, de valahogy mindig visszajött az ital. Szakítottam is vele, pedig szerettem.

De inkább élek egyedül, mint egy italozó ember mellett.

Ha a te kedvedért sem hajlandó változtatni, akkor felejtős. Persze te tudod, hogy milyen életet szeretnél magadnak.

2010. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi az a nem sok? Az en ferjem is iszik naponta egy ket sört munka utan. Nem rug be töle, de minden nap megissza azt a maximum ket sört. Ebben nincs semmi rossz. De ha ennel többet, esetleg sokkal többet az iszik, az marbaj. Az a baj, hogy ha ö maga nem latja be, hogy ez bizony betegseg, es valtoztatnia kell, akkor sokmindent nem nagyon tudsz tenni. Beszelj vele erröl, es mondd el neki, hogy ha nem valtoztat, akkor te fogsz. Tönkre teheti a kapcsolatotokat. Talan ebböl erteni fog.
2010. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Az alkoholista nem keveset iszik naponta, hanem pár liter bort, meg pálinkát és tök részegre issza magát, aztán ha nem iszik, akkor pedig elvonási tünetek jelentkeznek nála.

Én a párommal 4 éve vagyunk együtt, és majdnem minden nap megiszik egy-két sört. (persze van olyan nap, amikor nem)

26L

2010. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Erővel senki sem szoktathatja le, legfeljebb segíthetsz neki, amikor ő határozza el, hogy leszokik.
2010. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

17:55

Az alkoholista nem kénytelen kizárólagosan nagy mennyiségű italt fogyasztani, és az sem szabály, hogy köteles részeg lenni. Vannak olyan alkoholisták, akik minden nap meghatározott mennyiségű italt isznak. Soha sem részegek, de soha sem józanok. Az alkoholista nem rúg be mindig, hanem nem tudja előrelátni az ivás kimenetelét. A berúgás nem szabály. Az alkoholistának is néha sikerül meginni csak egy vagy két pohárral. Azonban az ittasság előre nem látva és akarat ellen „történik”.

A legtöbb alkoholista nem iszik minden nap. Nem csak hogy kibírják szeszes ital nélkül napokig és hetekig, hanem sokszor hónapokig is.

2010. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Ez nagy hülyeség, amit írtál. Nekem az édesapám alkoholista volt, és egy egész napot nem bírt ki ivás nélkül. Elviselhetetlenül viselkedett, ha épp elfogyott az itókája. Na meg persze addig abba se hagyta az ivást ameddig nem itta le magát a sárga földig.
2010. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is alkoholista volt apám, volt hogy 3-4 hónapon át minden nap totál részeg volt, és terrorban tartott minket. De előforult, hogy 2-3 hónapig egyáltalán vagy alig-alig ivott csak. Úgyhogy azért mert a te esetedben ez volt, még nem feltétlenül így van.

Ha nem hiszed el, járj után, orvosi meghatározásban sem az az alkoholista, amit te leírtál, hanem az aki rendszerességgel iszik, mindegy hogy mennyit. ;)

2010. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes ember, tényleg egy rossz szava nem volt még eddig hozzám /pedig nem vagyok egyszerű eset néha/, csendes, türelmes ember, mindenki szereti. De ha csak sört inna nem lenne bajom, de bort, pálinkát javában, itthon és a munkahelyen is /egy helyen dolgozunk/ És észrevettem hogy titokban iszik!!!! Nem akarok megint csalódni, hátha segíthetnék valahogy....
2010. nov. 28. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!