Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 éve munka nélkül?

10 éve munka nélkül?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy egy minden szempontból egészséges, fiatal nő érettségivel 10 éven át ne találjon munkát egy 100000 lakosú megyeszékhelyen? Elvárható ezért a szüleitől, hogy eltartsák?
2010. nov. 28. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolognak tartom. Az egy dolog, hogy mostanában kevesebb a munkahely a válság miatt, de 10 éve??? Kizárt, hogy keresett munkát egyáltalán vagy egy kész csődtömeg az illető, aki meg sem tud szólalni. Én mondjuk a szülei helyében fél év sikertelenség után magam kerestem volna állást neki (a kapcsolataim által) és garantáltam vittem volna interjúzni. Ha 1 évig nem talált volna munkát, akkor pedig könyörtelenül iskolába küldtem volna, hogy képezze tovább magát.
2010. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Igen létezik! Aki 10 évig nem talál munkát, az nem is keres!

Mert van az iskola után az az időszak, amikor még nem keresed, mert pihenni szeretnél egy kicsit, aztán keresed, de nem találod, esetleg találsz, de nem jó. Eltelik az iskola befejeztétől 2 év és aki addig nem talál valamilyen munkát az nem is akar dolgozni. Mert 2 év az az idő amikor már azt mondod, hogy mindegy mit, de megyek és dolgozok! Az anyjáék helyében már régen kitettem volna a szűrét!

2010. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki nagyon akar dolgozni, az akárogyan is, de szerez állást! Ha rá vagyok szorulva, a legalja munkőát is elvégzem, mert még onnan is nagyobb az esélyem feljebb kapaszkodni, minta otton meresztem a valagam... Szerencsére van munkám, de látom, egyes emberek hogyan állnak hozzá a munkához - értem ez alatt azt, h a segélyért sorba állnak, de a közmunka, amit cserébe elvárnának tőle, az büdös neki...
2010. nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Én azt még el is hiszem hogy valaki az adott helyen nem talál munkát egyáltalán. Én is megyeszékhelyen élek, és nőként kizárt, hogy itt munkám legyen csupán egy érettségivel (férfiként azért könnyebb, segédmunka szokott lenni, vagy ilyesmik). De az már gáz, hogy valaki 10 év alatt nem tett semmit annak érdekében, hogy ez a helyzet változzon. Akár azt, hogy oda megy, ahol a munka van, szóval lakik X városban, ahol nem talál munkát, akkor megnézi, hogy az országban hol lehetne olyan munkát találni, amire őt is alkalmazzák, aztán valahol csak talál. Vagy pedig ha már munkája nincs, legalább képezné magát. A munkaügyi központban mindig vannak tanfolyamok munkanélkülieknek, hol ráadásul olyan szakmákat tanítanak, amikkel nagyobb az esély elhelyezkedni. És ezek ingyen is vannak. Na persze értem én, ehhez tenni is kéne valamit, ami egyeseknek nem megy, mert bűn lusták.
2010. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Engem pár hete rúgtak ki. Első két hetet s.ggvakarással töltöttem, mert rám fért már egy kis pihi - ha már így alakult.

Két hét alatt testileg és lelkileg is kipihentem magam, utána újabb két hetet adtam magamnak, hogy találjak munkát.

Egy héten belül fajta munkát is találtam. Az egyik különböző anyagok határidőre elkészítése (pl pályázatok), mellette itthon nyelvet tanítok, illetve az apámmal közös cégnél apám munkájába is besegítek, munkaarányosan osztjuk a befolyt pénzt. Magát a céget azért hoztuk létre, mert egyre többször kellett volna számlát adnom, de nem tudtam. Végül az eltérő tevékenységek és a többszáz km-es távolság miatt csak a cég közös, illetve a számlatömb.

Most, hogy így alakult, apám külföldi ügyfelekkel is foglalkozik - nem beszél idegennyelven, így én látom el a kapcsolattartási, fordítási, tolmácsolási feladatokat.

Közben az egyik ügynél az ottani ügyvéddel is összebarátkoztam, szóba került, hogy lennének neki is külföldi ügyfelei, de nyelvtudás hiányában ő se vállalt eddig. Vele is összedolgozunk.

Egyenként egyik munkából se tudnék megélni, de együtt fizetnek annyit, hogy egy normális fizetés összejöjjön havonta.


Valószínűleg, ha bejelentett állást keresnék, akkor még mindig bőszen küldözgetném az önéletrajzokat, de a jelenlegi helyzettel talán jobban is jártam - fix munkaidőm nincs, csak sok határidő. De ha nappal nem érek rá, akkor megtehetem, hogy éjjel dolgozom (akkor jobban is fog az agyam valamiért). Max. hajnalban fekszem le és délben kelek csak fel.

Másik előnye, hogy a kutya is boldog, mert hajnali háromkor is kiviszem sétálni, ha már nagyon folyik a szemem a monitortól :)

2010. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem várható el a szüleitől. 10 év rengeteg idő. Azt még elhiszem, hogy az adott városban nincs munka (bár legalja munkák mindenhol vannak), na de akkor keressen munkát egy másik városban vagy menjen külföldre.

Ez már a lustaság kategória.

2010. nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen lelki nyavajája lehet.
2010. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!