Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a gyereknevelésből?

Elegem van a gyereknevelésből?

Figyelt kérdés
Fél éves a gyerekem és egyszerűen nem bírom ezt a helyzetet. A gyerek folyton sír, folyton pelenkát cserélek, alig alszom, folyamatosan figyelni kell rá. Magamra semmi időm nem jut. Meddig tart ez az állapot?
2010. nov. 25. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi, az elején majdnem mindenki így van vele.De csak az első 20 év lesz nehéz:-D
2010. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Ne foglalkozz állandóan vele. Ha nem éhes,nem pisis,akkor hagyd magára,akkor is ha sír egy kicsit. Rövidesen megszokja,hogy egyedül is eljátsszon a játékával. Akkor neked is lesz időd magadra is.
2010. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
ezt az állapotot sírod majd vissza te is mikor felnő ,és alig találkoztok .
2010. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

őőő hát azért akármilyen nehéz is, egy szülő nem mond ilyet, hogy folyton sír, meg nem bírom állandóan pelenkázni kell!


Remélem nem estél szülés utáni depresszióba! :S

2010. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

21:13 vagyok


fogadjunk állandóan cicire volt/van téve?


22L

2010. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Azt hitted, egy csecsemő mellett kényeztetheted magad? Ha megtanul járni, még szaladgálhatsz is utána.
2010. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fárasztó, de nem tudnám azt mondani, hogy elegem van belőle. Jó lenne egy dokival beszélned az érzéseidről, mert tényleg depressziónak tűnik. Félre ne értsd, nem bántásból írom. Hanem, hogy segítsenek, hogy élvezni tudd az anyaságot.
2010. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

igen én sem bántásból írtam a depressziót, de nekem is úgy tűnik.

Volt osztálytársamnak az anyukája át esett ilyenen, és sajnos nem is nevelte szinte a lányait, legalábbis nem úgy, ahogyan kellett volna:S


22L

2010. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, egyre könnyebb lesz. De ehhez végtelen türelemre és határozottságra van szükséged.

Türelem: ne hagyd, hogy a gyerekkel kapcsolatos feladatok ennyire kiborítsanak. Nem kell a babát "magadra kötözni", egy abszolút biztonságos szobában nyugodtan hempereghet (az enyém legalábbis így, gurulva közlekedett már fél évesen), játszhat úgy, hogy te közben ott vagy ugyan, de nem kell folyamatosan gügyögnöd, játszanod vele. Ilyenkor olvashatsz egy kicsit hangosan: fél évesen még úgysem érti, hogy mit olvasol, de a hangod megnyugtatja, élvezi, hogy anya beszél :). Ha bármit teszel vele (pl. pelenkázás, öltözködés), beszéld meg vele, hogy éppen mi történik! Meg fogsz lepődni, hogy milyen hamar megtanulja, mikor mi következik, nyújtani fogja a kis kezét, lábát, stb., "magyarázni fog", hidd el, élvezni fogod! Engedd, hogy megtanuljon egyedül játszani. Ez eleinte csak néhány perc, aztán már jelzi, hogy szüksége van rád, de meglátod, így lesz hamarosan "önálló" babád. Ettől még ott vagy mellette, de a gondolataid kicsit elkalandozhatnak, ez is néhány percnyi pihenés. Én minden házimunkát el tudtam a kicsim mellett is végezni: amikor már tudott ülni, a konyhában az egyik alsó szekrényt kipakoltam és teleraktam műanyag edényekkel, ételtartó dobozokkal, ezzel játszadozott, pakolgatta, rágcsálta :), amíg én mellette főztem, mosogattam. Együtt voltunk, figyeltünk egymásra, "beszélgettünk", de mégsem voltunk összeláncolva. Meglátod, ha nem béklyóként tekintesz a gyermekedre, te is élvezni fogod az együttlétet.


Határozottság: ne hagyd, hogy minden feladat rád háruljon, bátran kérj segítséget a párodtól. Pl. minden délután vigyázhat egy kicsit ő a csemetére, amíg te alszol egyet vagy nyakig merülsz egy illatos fürdőben, esetleg csak sétálsz a környéken vagy találkozol egy barátnőddel. Miért sír folyton a babád? Egy boldog, kiegyensúlyozott gyerek csak akkor sír, ha fizikai baj van: éhes, álmos, szomjas, beteg, tele a pelus, stb. Ha ennél többször sír, ott gond van, bár fél évesen már nem is feltétlenül csak sírással fejezik ki az ilyen problémáikat, az már a vészcsengő, előtte már észre lehet venni a mozdulataiból, mimikájából, gügyögéséből, hogy "baj van". Legyen a gyerkőcnek pontos napirendje, az neki is kiszámíthatóvá teszi a napot, kevésbé lesz hisztis, nyűgös, ha mindig ugyanakkor kap enni, ugyanakkor és ugyanolyan rituálékkal (vacsora, fürdés, mese/ének stb.) alszik, mintha mindig minden másképpen történik. Ha jól kifárasztod, utána egészségesen (nem túlságosan) teletömöd a pocakját, jó ágyban, jó hőmérsékletű szobában alszik, ritkábban fog felébredni, nyugodtabb lesz a te éjszakád is. Ha felébred, épp csak a legszükségesebb teendőket végezd el körülötte (pl. gyors, csendes itatás/etetés, esetleg szükség esetén pelenkacsere, de lehetőleg az ágyban, minél kevesebb mozgatással), ne vedd fel (kivéve a szopás, persze), ne szoktasd hozzá felesleges dolgokhoz. Ha elláttad, finoman betakarod, megsimítod és már ki is jössz. Elég egy hét, hogy megtanulja az új rendet és balhék nélkül visszaaludjon.


Magam is végigcsináltam, a kisfiam 3 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludt végig. Sosem hisztizett, csak bébiként még evett éjszaka is, utána pedig valamiért minden éjjel megszomjazott egyszer, néha pedig rosszat álmodott. Ez azt jelentette, hogy kicsit több, mint 3 éven át egyetlen éjszakát sem aludtam végig. Helyette, amíg a kicsi aludt délelőtt vagy délután, én is ledőltem, később, amikor már dolgoztam, akkor pedig amint lefeküdt a gyerek, már bújtam én is az ágyba. Mások szerencsésebbek és már pár hetesen átalussza a babájuk az éjszakát. Nem tudhatod, nálatok mikor jön el ez az idő.

Remélem, tudtam segíteni. Ha bármilyen kérdésed van, vagy csak szeretnél "beszélgetni", nyugodtan írj privit.

2010. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, kipróbálom. Párom nincs, elhagyott a terhesség alatt.
2010. nov. 25. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!