Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a suliból, mit tegyek?

Elegem van a suliból, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Abban a helyzetben vagyok, h idén kezdtem a fősulit, szakközepes voltam, és az az igazság h szarul megy a dolog. Sok gondom van, és már totál elegem van belőle..

De a szüleimnek hogy mondjam ezt meg? vagy mit tegyek?? Lövésem sincs. Egyszerűen nem tudok a szemükbe nézni, és azt mondani h kész, befejeztem, ennyi elég.

Egy tantárgyból valószínüleg csúszok, totál stresszes minden napom. Szenvedjek tovább? Vagy keressek más megoldást??


2010. nov. 24. 23:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
építészmérnök hallgató vagyok.. úgyhogy nem büfészakos...
2010. nov. 25. 00:30
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem elvem volt, hogy főiskola/egyetem csak olyan legyen, amit szeretsz és csinálni akarsz késöbb.

Általában a szülők döntenek a középiskolában és számok törvénye hogy néha rosszul, de ez nem ok arra, hogy ezt egy hibás felsőoktatási választással tetézzük.

Válasz másik fősulit és szüleid felé ez kompromisszum lehet.

2010. nov. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Azt is kalkuláld be, hogy most még viszonylag értéktelen a diploma, de vannak kormányzati törekvések, amik ha megvalósulnak akkor 15 év múlva már többet fog érni.
2010. nov. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
HAGYJÁTOK MÁR ABBA, HOGY A DIPLOMA ÉRTÉKTELEN! AKKOR MINDENKI MENJEN EL MUNKANÉLKÜLIS SEGÉLYÉRT VAGY MIT AKARSZ????
2010. nov. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jó, ez egy vicc. Egyik kérdésben az megy, hogy te hülye menjél tanulni, mert az érettségi semmire sem jó, aztán a diploma semmire sem jó, ne menjél tanulni, csak valami szakma jó lesz, másiknál meg ó, hát az okj/tanfolyam se jó semmire menjél tanulni stb. de amúgy már mindenki diplomás és semmit sem ér úgyse.


Szerintem legyél túl a hullámvölgyön, kattanj rá nagyon valami nyelvre, aztán húzz el külföldre és röhögd ki azokat, akik csak kritizáltak.

2010. nov. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Purger ne kiabálj.

Ott volt a "viszonylag" szó.

Értelmezni kell legalábbis illik, főleg ha neked van diplomád (nekem van).

Az a baromi helyzet, hogy viszonylag(!) könnyú diplomát szerezni jelenleg és a munkáltatók nem esnek hasra ha nem éppen valami aktuális siker szakmából van éppen.

Ez a nagy harci helyzet.

2010. nov. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Másrészt viszont én épp ma kezdtem állást keresni és ahol nem kérnek diplomát ott minimum 5 év tapasztalatot kérnek azon a területen. köszike.
2010. nov. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam és hazugsággal győztem meg szüleimet, hogy abbahagyhassam a fősulit.Később nagyon megbántam, mert nem volt bennem egy kis tartás sem.Keress a társaid közül olyat, akivel ezt megbeszélheted.Nehogy ugy járj mint én, hogy azokkal barátkoztam, akik hasonló cipőben jártak és mivel Ők alaposabban átgondolhatták maraDTAK. Egyébként bekerülni szerintem nehezebb,mint elvégezni.Gondolom a csuszás sem azért történik,mert tök hülye vagy a tantárgyból.Szerintem nem tanulsz és ilyenkor az mber fejefe felett minden összeborul és szerencsétlennek tartja magát. Fel a fejjel ne add fel !
2010. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Próbáld levezetni a felgyülemlett feszltséget pl. sporttal, aztán ülj le keményen tanulni. Az első sikerek majd meghozzák a lelkesedést, hogy végigcsináld a főiskolát. Bízz magadban.
2010. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!