Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a suliból, mit tegyek?

Elegem van a suliból, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Abban a helyzetben vagyok, h idén kezdtem a fősulit, szakközepes voltam, és az az igazság h szarul megy a dolog. Sok gondom van, és már totál elegem van belőle..

De a szüleimnek hogy mondjam ezt meg? vagy mit tegyek?? Lövésem sincs. Egyszerűen nem tudok a szemükbe nézni, és azt mondani h kész, befejeztem, ennyi elég.

Egy tantárgyból valószínüleg csúszok, totál stresszes minden napom. Szenvedjek tovább? Vagy keressek más megoldást??


2010. nov. 24. 23:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%

Ugye ti is úgy gondoljátok, hogy ennek se főiskolán lenne a helye? Mégis mi alapján vettek fel?

Inkább tanulj ki egy szakmát.

2010. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hmmmm, értelmesebb komment?
2010. nov. 24. 23:41
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Pl. tanulj többet! -.-

"Egy tantárgyból valószínűleg csúszok" van aki egy évet csúszik pl és nem nyavalyog!

Szerintem ha nagyon nem megy akkor hagyd ott! Ne pazarold a pénzt olyasmire ami nem megy, de még1x mondom: újra neki kell futni, mielőtt megfutamodsz ;-)

2010. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
ne is haragudjatok de ezekkel a válaszokkal rohadtul de nem segítetek neki. miért erre költi a pénzt? kinek a pénze, a tiéd? nem! akkor?! :/ másik meg hogy nem főiskolán a helye, odamegy és kész, közöd?! :/ nem tudom ilyenek akik nem tudnak semmi normálist írni csak a rosszat látni mindenkiben azok miért írnak ide.... egyébként kitartás kell hozzá, el kell határoznod, hogy igenis most nekiállok, leülök és tanulok és ha valami nem megy megkérdezem a többieket, vagy rákeresek a neten, csak ne add fel, ha csúszol akkor csúszol de el fogod végezni mert képes vagy rá, csak most ilyen hullámvölgybe kerültél, ez előfordul,de fel kell állnod és menned kell tovább, tanulj, tanulj! kérlek tanulj! :) puszi L/18
2010. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Keres munkát akkor nem lesz próbléma.
2010. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Vannak hullámvölgyek, ez igaz. De ne add fel túl könnyen! Hacsak nem büfészakra jársz, akkor meg fogsz szenvedni a diplomádért. Egy tárgyból csúszni..hmm, ahová én járok, ott kb 10-en vannak az évfolyamból, akik nem csúsznak legalább egyből, és így valószínűleg egy egész évvel később diplomáznak..

Ha el tudod magad képzelni abban a szakmában, csináld tovább! Még csak az első félévnél tartasz.. Akkor még nem is a szakos tárgyakat tanítják, hanem egy csomó olyasmit is, ami nem érdekli az embert.

Aztán ha mégis úgy döntesz, befejezed, akkor sincs veszve minden. Nem tudom milyenek a szüleid, de biztosan megértik majd.. Szeptemberben pedig elkezdhetsz egy szakmát - az biztosan jobban fog tetszeni.

Nekem egy barátom szenvedett 2,5 évet egy egyetemen, és sokáig vívódott, abba merje-e hagyni. Félt, hogy csalódik benne a családja és a barátai.. Végül abbahagyta, és most hasonló szakon tanul esti iskolában, nagyon jó abban amit csinál, és hihetetlenül élvezi. Mondhatom azt, neki már nem lesz gondja munkanélküliséggel..

2010. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:51

azért a s*ggét sem fogom kinyalni, mert nem az én s*ggem! ;-)

2010. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a büfészak? Állítólag azért büfé, mert könnyen elvégezhető most akkor mi van -.-

ehh

2010. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
jajó tárgytalan!
2010. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Igen, a büfészak könnyen elvégezhető. Ezért írtam, hogyha valami komolyabbra jár, akkor az lenne a furcsa ha nem csúszna egy tárggyal sem.

2010. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!