Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet a javítóintézet?

Jó ötlet a javítóintézet?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem tudok mit csinálni a 16 éves lányommal.

Hajnalig bulizik minden hétvégén, majd beesik részegen, pedig művelt, diplomás családból származik.Akármit teszek, mondok ő már csak azért is az ellentettjét csinálja.Nem tudom hol ronthattam el, de már nem bírok vele.Minden héten új pasija van.Nem látok más megoldást rettenetes vele élni.


2010. nov. 24. 22:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Mi vonzotta abban a rossz társaságban? Csak nem ok nélkül ilyen.
2010. nov. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
78%

a kollégium csak jobb egy intézetnél.


mert általában azokat adják intézetbe, akiket nem szeretnek.

2010. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Intézetbe adhatod csak, javítóba nem (oda a bíróság küldheti csak bűncselekmény miatti elítélés után). De javaslom, akkor add csak intézetbe, ha utána nem akarod tartani vele a kapcsolatot és látni sem. Mert nem megjavulni fog, hanem még rosszabb lesz. Intézetben dolgozom, tudom, miről beszélek. 13-15 évesen abortuszra járnak a lányok. Később prostinak állnak, iwiwen, myvipen vadásznak rájuk a stricik, hogy a lakcímhez beirogatják a különböző gyermekotthonok neveit és mindenféle földi jót ígérgetnek a gyerekekenek, akik persze bedőlnek. Utána pedig nem tudnak szabadulni futtatóik karmaiból, mert elzárják, felügyelik őket, nem telefonálhatnak, drogot adnak nekik, és naponta többen megerőszakolják őket. Ilyen jövőt akarsz a lányodnak? Ne tedd ezt vele!
2010. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
84%

nagyon nagyon nem jó ötlet! Nem gondolod, hogy talán egy kis türelem kellene hozzá?? Szerintem hagyd csak öt békén. Az én anyukám annak idején nagyon jól csinálta. Semmit az égvilágon nem kényszerített rám. 15 évesen kezdtem punkkoncertekre járni, égbe meredö színes tarajam volt lány létemre, tele voltam piercinggel, azt mondanom sem kell, hogy az ilyen koncertek alkalmával másnap délig nem is látott. De megbízott bennem! Nem dohányoztam, nem drogoztam, az egyetlen az ivászat amit megengedtem magamnak. 15-20 éves koromig tartott ez az állapot, a sulit otthagytam ezalatt, hogy bulizhassak. Anyu nem szólt bele, tudta hogy elmúlik. Aztán igaza lett, lassan kezdtem kinöni ezt a dolgot. 20 évesen elkezdtem munkát vállalni, a sulit estin befejeztem. 21 évesen megismerkedtem a mostani férjemmel, jelenleg van egy 3 hónapos kislányom. Az árnyéka sem vagyok akkori önmagamnak. És hogy mondjak még valamit, az akkori ivós barátnöim is megkomolyodtak ennek hatására, jelenleg dolgoznak és jönnek látogatni a lányomat.

A szeretet és a türelem a kulcs a lányodhoz. Ha ráeröszakolod az akaratodat csak rosszabb lesz. Ezt komolyan mondom.

2010. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
67%

Határozottan rossz sőt borzalmas ötlet. Én nem is értem hogy fordulhat meg egy szülőnek a fejében az ilyesmi. Valószínűleg a lány éppen most éli a kamasz korát lehet hogy

nehéz eset de a te gyereket és ha most lemondasz róla csak mert problémák vannak, (hol nincsenek) képes leszel belenézni a tükörbe. Egy egy szülő dolga támogatni a gyerekét. Egyébként ha szeretnéd beszélek a lányoddal csak írj privit. Egész jó hatással vagyok a lázadó tinikre.

2010. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
25%
jah támogatni a lázadó tinit marha jó ötlet:S az én öcsém épp kamasz,de egyre utálatosabb az elején támogattuk mire ezt egyre jobban kihasználta és most már káromkodik felénk satöbbi nem számít a szavunk és nem tudunk semmit tenni!!az mondja hogy támogassuk a gyereket akinek nincs ilyen problémája, de a javítóintézet azért nem jó mert ott csak még több hülye gyerekkel fog találkozni és majd tanul tőlük néhány új dolgot.Próbáltuk sportra beiratni majd rajzra most számtech suliba jár és még sok más ,nem használ.ha nem figyelsz rá az sem használ ha megneveled még rosszabb.Munkára kell fogni egy mcdonaldsban vagy ilyesmi ha hulla fáradt már nem lesz kedve bulizgatni.
2010. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

13:28-as

Hogy tudnék üzenetet írni?


Akiknek pedig rosszindulatú megjegyzései vannak, kíméljenek mert nem tudják mennyi mindent megtettem már érte és mennyiszer csináltam már hülyét magamból az érdekében.

2010. nov. 25. 14:20
 28/35 anonim ***** válasza:
Megadom az e-mail címem. monika.16@globonet.hu. Nem tudok biztosat igérni de egy próbát megér.
2010. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%

Miért kell őt bántani? Nem azért akarja intézetbe adni a lányát, hogy lepattintsa, hanem mert jót akar neki, és nem lát más módot. Vagy azt hiszitek, ha "hagyja", akkor minden jobb lesz? Olyan furcsa, mikor azt olvasom, hogy hagyja rá a lányára - mintha egy anyának könnyű lenne csak úgy nézni a gyereke lesüllyedését.


Kedves Kérdező! Mi lenne, ha elsőként leülnél vele beszélni, és elmondanád neki, hogy mivel nem hajlandó változtatni, odáig jutottál, hogy intézetbe dugod? Mondd el neki, hogy szereted, de nem tudsz vele mit kezdeni, mert ő nem hajlandó alkalmazkodni. Ajánld fel, hogy kap még egy esélyt, ha látod rajta a javulást, nem küldöd el.

Talán ettől észhez tér, főleg ha látja, hogy tényleg teljesen korrekt vagy, és nem lerázni akarod.

2010. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A rossz társaság egy dolog,senkit nem lehet rávenni olyanra amit ő nem akar...Pszichiáter kell neki,és körnnyezetváltozás,kolléguim,távoli rokon,és hogy legyen távol tőled.

amit nem értek?Ha 15 évig nem volt baj vele most hirtlen mitől változott igy meg,ahhoz valami nagy traumkell hogy érjen valalkit,hogy igy kiforduljon önmagából.

2010. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!