Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet a javítóintézet?

Jó ötlet a javítóintézet?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem tudok mit csinálni a 16 éves lányommal.

Hajnalig bulizik minden hétvégén, majd beesik részegen, pedig művelt, diplomás családból származik.Akármit teszek, mondok ő már csak azért is az ellentettjét csinálja.Nem tudom hol ronthattam el, de már nem bírok vele.Minden héten új pasija van.Nem látok más megoldást rettenetes vele élni.


2010. nov. 24. 22:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
34%
szóval olyan mint a legtöbb lázadó tini... ezért intézetbe záratnád? gratulálok... nevelni kéne, az meg a te dolgod lett volna eddig is. diplomád gondolom nem gyereknevelésből van, szóval lényegtelen dolog
2010. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
51%

Hagyd h kiélje magát.

Attól h mien családba való nem kell ahhoz tartania magát.

Ameddig jóltanul és tudja rendezni a dolgait ne szólj neki.

Magamról beszélek mert én is ien voltam/vagyok de látod most is épp aludni készülök.

18/F

2010. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos én csak azt tudom mondani, hogy azzal rontasz a helyzeten!16évesen lázad...mert tini... sajnos ez mindenkinél így van (többség) de ha beadod javítóintézedbe...a kettőtök kapcsolata szerintem teljesen tönkremegy!
2010. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
33%
nehogy már ne tudd megakadályozni, hogy elmenjen bulizni -.-
2010. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Javítóintézetbe nem szülői kérésre vesznek be gyereket, hanem bírósági döntésre bűncselekmény elkövetése után.
2010. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem jó ötlet és nem is úgy müködik hogy te nem bírod megnevelni a tini gyereked nevelje az állam helyeted.

Állj a sarkadra és fegyelmezd a gyereket ha nem kap pénzt nincs miből bulizni, és néha szerez közös programot vele.

2010. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

a javítóintézet semmi sem javít, onnan szinte csak bűnözők kerülnek ki. :)

szóval ha nincs hozzá türelmed, akkor beszéljétek meg, hogy mondjuk kollégiumba megy, onnan láttak már olyat aki látott már olyat aki normális emberként jött ki, ugyanez az állami neveldéről nem mondható el.

2010. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Rengeteg helyen félre sikerülhet a gyereknevelés sajnos. A túl sok illetve a túl kevés szeretet is komoly problémák kovácsa. Ne hibáztasd magad, rengeteg szülő hasonló cipőben jár, mint te, csak ugye nem mind1, hogy a csemete milyen adottságokkal, anyagi háttérrel kerül ilyen környezetbe.

Szerintem próbáljátok meg elvinni szakemberhez, még ha nem is vallja be teli van megválaszolatlan kérdésekkel, problémákkal stb. Valószínű nem akarja majd, ezért szokták úgy győzködni őket, hogy csak egyetlen egy alkalomról lenne szó, ha nem tetszik akkor hagyjuk az egészet.. Ha ebbe belemegy akkor egy tudatos pszichológus avagy pszichiáter el tudja érni az esetek nagy többségében ,hogy többször is lássák egymást. Erőltetni viszont nem szabad a dolgot. Ha hallani sem akar az egészről akkor van igazán tanácstalanság sajnos.

Nem tudom, hogy mit csinálna, ha pénzmegvonással jutalmaznátok ezeket a cselekedeteit, lehet sokkal rosszabb lenne és sokkal kritikusabb dolgokat művelne bosszúból vagy a pénzszerzés miatt...

Sajnos, ha a legrosszabb kor kezdetén már ilyen kezelhetetlen tényleg valami drasztikus intézkedést kell meghozni, bár a javító intézetet csak a legutolsó utáni verzióként hoznám fel, bár érvelni lehet vele, de azzal is csak óvatosan, mert lehet annyira bekattan tőle, hogy nem megy haza ...

Lehet el kéne vinnetek másik iskolába. Valami alapítványi, speciális képzésre hasonló gyerkőcök közé... Vagy magántanulóvá fogni... Akkor is lényegesen kevesebbet van azokkal akik ilyen hatással voltak rá..

2010. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ha csak ennyi baj lenne.

Nem is tanul, szerintem drogozott is már, és egyfolytában lóg a gimnáziumból.Közel jár ahhoz hogy felfüggesszék.

15 éves koráig semmi probléma nem volt vele.

De sajnos rossz társaságba keveredett és már nem a régi.

2010. nov. 24. 22:49
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Mind átesik a lázadó, bulizós korszakán. Hagyd el az én lányom amikor 16 éves volt arra kért, ha az utcán a barátnőivel megyen oda ne köszönjek neki. Na gondoltam az anyád szentségit megsem látlak máskor sem. Ez is elmúlt. Sőt szemöldök piercing is volt, meg köldök piercing is a repertoáljában. Meg visszapofázás, Nem szidtam le sohasem, mert amikor megígérte mindig otthon volt. Számviteli fúsulit végzett, már 26 éves. Kb. 21 éves korára tért végleg észhez.Pedig nekem is van diplomám, de ez most mellékes. Rengeteg türelem kell hozzájuk ebben a korban. Mi sem voltunk külömbek, csak valahogy azokban az időkben nem volt ennyi szórakozási és divatlehetőség.
2010. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!