Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet a javítóintézet?

Jó ötlet a javítóintézet?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem tudok mit csinálni a 16 éves lányommal.

Hajnalig bulizik minden hétvégén, majd beesik részegen, pedig művelt, diplomás családból származik.Akármit teszek, mondok ő már csak azért is az ellentettjét csinálja.Nem tudom hol ronthattam el, de már nem bírok vele.Minden héten új pasija van.Nem látok más megoldást rettenetes vele élni.


2010. nov. 24. 22:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

Az apja mit szól ehhez? A művelt,dkilomás emberek jobban eltudják rontani a gyerekeiket,mint a szerényebben élő emberek. Mindent megadtatok neki,megengedtétek,hogy fiatalon bulizzon stb. Most már nem sok remény van rá,hogy megváltozzon.

Ha nem adsz neki pémzt a bulira,nem kap új rihákat stb.csak enne kap otthon,éls nem engeded el sehova,akkor talán megváltozik. De lehet,hogy inkább elszökik otthonról. Ennél mélyebber már nem nagyon tud süllyedni. Az otthonba,ha egyáltalán betudod tenni,még jobban elzüllik majd.

Sajnos nem tudok okos tanácsot adni,talán a nevelési tanácsadóban okosabb tanácsot adnak.

2010. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%
Jaja ha már a drogot is kipróbálta attól mentse meg a Jó Isten. Fogjatok össze az apjával, és üljetek le hármasban.
2010. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Az apja elhagyott minket 2 éve.

Sajnos egyedül nevelem jelenleg.

2010. nov. 24. 22:58
 14/35 anonim válasza:
85%
A te felelősséged ez a gyerek,neked kell tenni ez ellen.Szedd össze magad,legyél keményebb.16 éves a fenébe is,még gyerek.Még van remény hogy megneveled,változtass az életén. hajrá...
2010. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Na már itt is ez a diplomás szöveg hogy okosnak ügyesnek kell lennie mert ezt látta otthon na az ilyen tipikus minta családokban élő gyerek szokott legtöbbször drogozni


De a javítóintézet ezen nem segít szerintem csak még jobban magára marad, meg ott is mi van a cigány fiúk mindig ott állnak az intézet előtt és várják a csajokat.

2010. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
külső segítséget kértél a gyerekneveléshez? jár pszichológushoz a gyerek?
2010. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Én már mindent megpróbáltam. Ha nem engedem el kiszökik az ablakon, ha nem adok pénzt kap máshonnan stb...stb..

Már sokan tanácsolták hogy egy internátusba beadni legalább 1 évre, és lehet hogy megváltozna.Adná az ég!

Ezért gondolkodok ezen.

2010. nov. 24. 23:03
 18/35 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos ezen a legtöbb tini átesik. Hogy miért? Nem tudni. Talán észre sem veszi mit tesz. Közbe kell lépned de nem (csak) szigorral, hanem kedvességgel, hogy lássa rád számíthat! Sose éreztesd vele hogy mivel diplomás családból származik ha nem olyan okos már nem ember! Sajnos én is átéltem ezt a korszakot, bulizáskor ittam, és egyszer nem tudtam kontrollálni magam, és a mértéket, egy pohár úgy kiütött hogy elvitt a mentő. Nem kellett kimosni meg semmi, csak a "barátaim" kitalálták hogy ne diszkóba menjünk hanem üldögéljünk a mínusz fokokban a padon, kajálás és semmi nélkül és igyunk. Egy pohár volt, komolyan mondom több sem és nem is tiszta szesz és K.O. Hogy azóta mi van velem? Tudom hogy édesapámra számíthatok, nem kezel állatként, de persze azért megszidott, 4,5 az átlagom jelenleg egyetemre készülök, és nem iszok egy kortyot sem, nem cigizek.
2010. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
14%
Az, hogy a lányod egy r*banc az nem betegség, erre nincs orvosság. Lehet,hogy a nevelés is teljesen felesleges lett volna, mert csak elnyomtad volna benne, aztán kijött volna ugyanígy hogy egy r*banc. Bár az is látszik rajtad, hogy biztos nem próbáltad nevelni különösebben mert egy nyúlbéla vagy.
2010. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
51%
Mért nem mentek el egy dokihoz a vállás nagytrauma pláne ha a kamasz kor küszöbén történik. Amúgy egy koleszban ahol semmilyen szülői korlát nincs és rengeteg a hozzá hasonló kis ri'i nagyon be fog durvulni a helyzet.
2010. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!