Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már így, mint én most?

Éreztetek már így, mint én most?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Kecskemétre, összeköltöztünk a párommal. Ő már egy ideje itt dolgozik. Vele minden oké, nagy a szerelem.

Viszont én még nem kaptam munkát, mert bár elég jó végzettségem van, ide főként a német nyelvet kell tudni, ha cégnél szeretnék elhelyezkedni.

A sikertelenség, hogy nem találok munkát, teljesen kiborít, több nyelvet beszélek jól, és ide pont a német kell.. Fordításokat, órákat persze adok, tehát nem avgyok eltartott, ám mégis azokat is otthon végzem, és nem mozdulok ki. Ismerőseim még nem igazán vannak, főleg a barátom kollegái és annak barátnőivel tartom a kapcsolatot, de ennyi.

Ezek előtt az egyetemen sok ismerősöm, barátom volt, ám velük megszakadt a kacsolat, lévén, hogy ki ebbe az országba, ki abba a messzi városba ment boldogulni. Interneten és telefonon sokat beszélgetek velük, de az már nem a régi.

Tehát az a problémám, hogy nagyon sokat vagyok egyedül, egy új közegben, ahol nem ismerek jóformán senkit. A szomszédok kisgyerekes anyukák, akik kedvesek, de nyílván nem keresik a társaságomat a 10 év korkülönbség miatt. (ez engem nem zavarna)

Szépen elfoglalom magamat, tanulok németül, jönnek magánórára, főzök, mosok, takarítok,eltelik az egész napom pihenés nélkül, de úgy érzem, kezdek becsavarodni, egyedül. A barátom mindenben támogat, de neki a munkahelyén is helyt kell állnia, nem akarom, hogy minden nap arra jöjjön haza, hogy depis vagyok és sírok.


Én aztán tényleg társasági ember vagyok, megőrülök, ha nem vagyok emberek közt, most mégis van olyan hét, hogy alig beszélek valakivel.

Jövő héttől eljárok egy táncklubba, tegnap már megnéztem, tökjó hely, azt hiszem, ez jó kezdet.


Mindig jókedvű voltam, nagyon mosolygós, de már azt is kezdem magamon észrevenni, hogy kezd problémát jelenteni, ha beszélgetnem kell valakivel, visszahúzódó lettem.


Ti mit tennétek a helyemben? Tudom, menjek el társaságba; csak sajnos már úgy érzem abban a "stádiumban" vagyok, hogy ez nem megy, vagy ha igen, nem okoz örömöt. Ja, ez a depresszió első jele. :(


2010. nov. 24. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
ugyan ebben a helyzetben vagyok csak külföldön... munkát nem találtam egésznap itthon vagyok, ami eléggé lehangol. bár mondjuk én is mellette tanulok, meg elfoglalom magam, de azért mégis nagyon stresszes ez a helyzet. a sport sokat segít. ha teheted menj kondi terembe, úszni, aerobik órára ilyesmi, hátha még barátnőkre is szert teszel és legalább kimozdulsz.
2010. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézz szét a városban,sétálgass...Mostanában nagyon nehéz munkát találni.Senkinek sem megy tapsra mégsem leszünk depisek :)
2010. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már aki...

A barátodnak nincsenek barátai? Konkrét emberek, akiket felhozhatna hozzátok barátkozni vagy akikkel kimozdulhatnátok szórakozni?

Biztos neki is fárasztó, de neki lenne a dolga integrálni téged, ha már te költöztél utána....

2010. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben voltam, csak nekem nem sikerült megoldanom.. a párom meg még örült is neki, hogy nem találkozom másokkal, és hogy otthon ülök:S Aztán egy idő után teljesen magamba fordultam, és megkaptam, hogy "Miért nem vagy olyan, mint régen? Teljesen megváltozott a természeted, én nem ebbe a lányba szerettem bele!" Na puff:S Mióta szakítottunk, rendbejött minden.

A helyedben én 10 körömmel esnék a netes ismerőskeresőknek, kutyát vennék és napi 4 órát ülnék vele a parkban, kézműves klubba járnék, meg minden, ami még eszembe jut..xD

2010. nov. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem is netes ismerősökre tegyél szert. Nem férfiakra gondoltam hanem nőkre. Ha régi egyetemi társaidnak is van e-mailezz velük beszéljetek többet. Menj fitnesszbe, s ne félj egyedűl kitudja pont így fogsz valakinek feltünni majd barátság lessz belőle. Az is jó hogy vegyél kutyát, foglalkozz sokat velük. Ami jó programot látsz menj el mindenhova...:) sok sikert és várjuk itt hogy mik a fejlemények, hogy segíthessünk továbbra is :) csak fel a fejjel. Amugy ez tényleg a változás jele, de kell olyan dolgokat csinálj, amit eddig is hogy rá jöjj ki is vagy valójában!
2010. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Süss egy sütit, és kopogj át a szomszédba. Mondd el, hogy most költöztél ide, nem ismersz senkit, szívesen beszélgetnél, ha ráér a szomszéd ;]
2010. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!