Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen egy anya?

Miért ilyen egy anya?

Figyelt kérdés
2,5éves éves lesz a kisfiam jövö tavasszal ő menne minicsoportba, engem vissza vennének dolgozni, nagy örömömre. Ma bejelentettem anyukámnak és azota nem beszél velem mert azt mondja, rossz anya vagyok, mert még 3éves koráig fiammal kellene lennem. Igaza van valahol, de az állás most adodik, mit tegyek? Miért nem lehet megérteni hogy dolgozni kell, főleg ha vissza is vesznek ebben a nagy munkanélküliségbe. Ezért miért sértödik meg, nem is veszi fel a telefont ha hivom (200km) van közöttünk el se tudok menni hozzá, irányitani akarna, amit nem engedek. Ti mit tennétek helyemben?
2010. nov. 23. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele, majd megbékél. Biztos nem jókedvedből mész dolgozni, hanem mert muszály. Ha ezt nem érti meg, akkor nem tudsz mit csinálni. Esetleg ha beszéltek, magyarázd meg, hogy miért döntöttél így. Nekem is mondta egyik ismerős, hogy a gyereknek 4 éves koráig az anyja mellett a helye, majd később elég, ha szocializálódik...de ha egyszer nem engedheti meg magának az ember...
2010. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

NEm vagy azzal rossz anya ha elmész dolgozni, sőt sokkal többet tudsz megadni a gyermekednek mint most hogy családit kapsz hogy otthon vagy. Nem igaz?

A gyermeknek meg nem lesz baja ha közösségbe megy legalább megtanul alkalmazkodni másokhoz.

2010. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1 éves lesz a kisfiam mikor visszamegyek dolgozni!

Persze hogy mennék,hisz a fiadért teszed!

Lehet hogyha ezt most elszalasztod akkor a fiad 5 éves koráig nem fogsz dolgozni(férjem 3 hónapja keres munkát)és akkor mit mondana anyukád?!


Ne legyen lelkiismeret furdalásod!

2010. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, kezdj el dolgozni, én szerintem nem olyan nagy baj, ha nem pont 3 éves koráig vagy otthon a gyerekkel. Hozzáteszem, hogy külföldön sehol sincs ilyen, hogy 3 évig egy nő otthon lehet, jóóóóóval hamarabb vissza kell menni dolgozni.

Amúgy is írod, hogy irányítani akar, szóval ez csak egy érzelmi zsarolás a részéről. Ha bedőlsz neki, csak rosszabb lesz. Ha ő ezek után nem fog beszélni veled, akkor nem kérdés, hogy ő milyen anya. Nyugodtan várd meg, amíg ő hív. Ha ilyen elvei vannak, akkor fog. És ha hív, akkor legyél kedves, mintha misem történt volna. Ha esetleg erre tereli a beszélgetést, akkor meg állítsd le még az elején. Vagy ha nem hagyja abba, akkor mond meg neki nyugodt hangon, hogy akkor te most leteszed a telefont és majd hívjon, ha van más témája is.

2010. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és megértő válaszokat.Jolesik.Igy van muszályból kell vissza mennem dolgozni,de ezt ő is tudja.Sajnos nem engedhetem meg hogy itthon legyek.
2010. nov. 23. 12:34
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Á,áá ő nem fog hivni egy konok asszony ismerem:-(Még az unokája se érdekli ilyenkor ha nem az ő akarat érvényesül.
2010. nov. 23. 12:37
 7/13 anonim ***** válasza:
anyád egy idióta.
2010. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A, hogy fél évvel elöbb adod be a gyerket közösségbe, az nem nagy különbség, ha most van lehetöséged munkát találni, akkor menj bele nyugodtan.

Anyádat meg hagyjad, nem hivd, NEM te vagy az, aki rosszul viselkedik, hanem ö. Ha azt látja, hogy nem pitizel, hogy megbocsásson, akkor majd megbékül. (Inkább neki néke bocsántot kérnie, de én ehhez nem ragaszkodnék.)

2010. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne foglalkozz vele. Ez egy olyan dolog amit csak Te döntesz el. Az igazság az, hogy először én magam is kétségbe estem amikor be kellett adnom a 2 éves fiamat bölcsibe. De szerencsére rögtön nagyon szerette és látom, hogy teljesen jó hatással van a fejlődésére is a bölcsi.

Hidd el ez a legjobb amit tehetsz!

2010. nov. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz anyáddal! Az enyém azon sértődött meg, hogy nem azt a nevet adtuk a fiunknak, amit ő akart. Azóta eltellt 3 év és még mindig duzzog...

Én azt mondom, hogy itt csak Ő veszíthet. Te és a kicsid nem. Ezt vagy belátja vagy nem.

2010. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!