Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tűrjem, hogy a testvére...

Meddig tűrjem, hogy a testvéremt a család ellen hangolja a barátja?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, 19 éves múlt. 1,5 éve van egy barátja. Eleinte normálisnak tűnt, de sajnos kiderült, hogy egy önző agresszív, kibírhatatlan dög. Mindenkit elüldözött a tesóm mellől, mert teljesen ki akarja sajátítani. Ma már egy barátnője sem maradt, pedig régen sok volt neki. Minden hét végén kettesben ülnek a fiú szüleinél (a srác tőlünk ki lett tiltva a szemétkedései miatt), nem járnak sehova, mert közös barátaik sincsenek. A fiút mindenki utálja, nincs egy haverja se, nem áll vele szóba senki. Sajnos 20 évesen még mindig nem tudott leérettségizni, nem is akar tanulni és sajnos a tesómat is megpróbálja lehúzni magával. Mikor a húgom eljön hozzánk (1-2 havonta), akkor is fél óránként telefonálgat neki, hogy ne legyen nálunk olyan sokáig. Nem engedte el a nagymamánk születésnapjára sem. Egyáltalán nem akarja, hogy a család többi tagjával is találkozzon. Minden alkalmat megragad, hogy ellenünk fordítsa. Mindig tud valami olyat mondani, hogy minket tüntessen fel rossznak. Sajnos ott tarunk, hogy a saját anyját utálja, velünk (párom, nagyi, én) is csak ritkán beszél. Ha én felhívom, akkor szóba áll velem, de ő soha sem keres. A tesóm sokat sír miatta, mert állandóan veszekszenek és a fiú elég durva néha. Nem veri (még), de nem is úgy bánik vele, mint egy barátnővel kellene. Szeretném, ha jó kapcsolat lenne közöttünk, de unom, hogy mindig én töröm magam.

Mit tegyek? Ne foglalkozzak vele? Várjak míg magától rájön, hogy igenis fontos a család? Beszélgessek el a barátjával? Ne foglalkozzak vele és hagyjam, hogy tönkretegye az életét?


2010. nov. 23. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ésa húgodnak nem tűnik fel? Egy lány nem tulajdon. Nyugodtan ott hagyhatná és ha szükséges, hordhatna magával bors-sprayt is a verések elkerülése végett.
2010. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. Beszélgess a tesóddal, próbálj meg rájönni, hogy miért csinálja ezt. Lehet, hogy valami lelki sérülé van nála a háttérben, ami miatt ragaszkodik ehhez a fiúhoz.
2010. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne hagyd. Ne várj addig, amíg a hugod rájön, hogy nem jó ez így neki. Tégy valamit. Első körben próbálj kicsit utánna nézni a fiúnak, hátha találsz valamit, amivel könnyebben észhez térítheted a húgodat. Ne add fel, előbb utóbb ő is ráfog jönni, hogy hülyeséget csinál. Csak legyél mindíg mellette.
2010. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 melcsiboszi ***** válasza:

Jó megoldás lehet, ha ott vagy a testvéred mellett, látja, tudja, érzi, hogy számíthat rád, és szereted őt akkor is, ha nem értesz egyet azzal, amit csinál.

Ezt olyan emberként írom, aki hasonló cipőben jár, mint a húgod, csak mondjuk azzal a különbséggel, hogy az én párom (már a férjem) nem hangol a család ellen, inkább mindig arra biztat, hogy keressem őket, stb., csak a családom nem fogadja el őt. Nekem is van egy bátyám, és jó lett volna, ha nem is ért velem egyet, de legalább tudom, hogy számíthatok rá, nem veszekszik velem, nem ítélkezik fölöttem, amikor nem arra van szükségem. Mondjuk én semmiképpen sem táncoltam volna vissza, de mint írtam, az én férjem más, egyáltalán nem egy senkiházi, lusta, durva valaki. Szívesen bemutatom őt, ha gondolod... :-) Szóval állj a húgod mellett szeretettel, de határozottsággal, hogy tudja, számíthat rád (akkor is, ha esetleg ki akar lépni a kapcsolatból, mert azt nem hiszem, hogy ez olyan jó lenne neki), de azt is, hogy helytelennek tartod, amit csinál. Keresd őt továbbra is, szerintem az nagyon jó, én több mint egy éve nem találkoztam a bátyámmal, és smst vagy e-mailt is alig váltottunk... :(

Majd írj, hogy hogy alakultak a dolgok!

Sok erőt, kitartást és bölcsességet kívánok neked!

2010. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szinte mindenkinek találtam olyat a válaszában, ami igaz.

10:39

Lehetséges a lelki sérülés. Anyánk ugyanis iszik minden nap. Nem hulla részeg, de sokszor látszik rajta hogy ittas. Ilyenkor sajnos eléggé idegesítő tud lenni. Ettől függetlenül minden nap főz meleg vacsorát, megcsinálja reggelire a szendvicseket neki, mossa, vasalja a ruháit, mindent megvesz neki, amit csak tud. Sokszor kiszolgálja, mint egy kisgyereket.


10:41

Már próbáltam vele beszélni, hogy hülyeséget csinál és ezt ő is tudja. Sajnos a fiú bebeszélte neki, hogy másnak nem fog soha kelleni. Azóta csúnyának és bénának látja magát. Ja és első fiú az életében. Azt mondja, szereti és hiába tudja, hogy nem hozzá való, nem akarja elhagyni, mert szerinte nem fog új barátot találni. Nem akar magányosan élni.


11:26

Én megpróbálok mellette állni. Próbáltam sokszor beszélni vele. Több alkalommal is igazat adott nekem, csak nem akar lépni. Szerintem kicsit fél attól is, hogy a fiú nem engedné elmenni. Karácsonykor nálunk lesz az egész család. Remélem ő is eljön a vacsorára.

2010. nov. 23. 12:17
 6/6 melcsiboszi ***** válasza:
Ha tényleg eddig is mindent megtettél, és még igazat is adott neked, akkor pláne ne add fel! Kitartás!!!!!! ;)
2010. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!