Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apámmal, aki...

Mit csináljak apámmal, aki iszik, és szerencsejátékmániás? Bővebben lent

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, most serdülök, szükségem lenne egy apára, akivel néha leülhetek beszélni, elmondhatom a problémákat, meg segiteni is kellene néha a házi feladatokban. De ő keddenként lelép focizni, aztán meg a kocsmába. Néha hazajön úgy, hogy nem ivott, de ez nagyon-nagyon ritkán fordul elő. A másik, hogy képes hajnalig a számitógépen pókerezni. Nem tudja abbahagyni. Néha szólok neki, hogy jó lenne, ha segitene matekban, ő azt mondja, hogy mindjárt, de a mindjártból fél óra lesz, és ha meg szólok neki, hogy most már igazán jöhetne, akkor még én vagyok leszidva, hogy minek nyitottam ki a pofám. Ha rokonoknál megyünk, mi már kész vagyunk, ő még pókerezik. A rokonoknál leül a számitógép elé, beinstallálja a pókert(pedig azért más gépére nem kellene) és folytatja azt, amit otthon elkezdett. Már néhányszor beszéltünk vele, de már semmi sem segit. Ha anyukám már kiabálja mondja neki, hogy abbahagyhatná, akkor vagy 2 hétig abbahagyja, de aztán kezdi előlről. Mit csináljunk?
2010. nov. 22. 17:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél privátban írhatsz nekem, hátha tudok tanácsot adni.
2010. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Azért ne túlozz kislány. Mert faterod gondolom dolgozik és ameddig hordja haza a pénzt addig a póker nem számít függőségnek.

Csak jól el van vele. A piáról meg annyit h kívánja az ember néha.

18/F

2010. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A baj nem is az akohol,hanem hogy valami hiányzik neki,az akohol póker mértéktelenül pótcselekvés,ahogy minden szenvedély,azért alkul ki mert az által valamit pótolni akar az illető,azt kéne elsődlegesen kederíteni,hogy mi az ami hiányzik neki.
2010. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A kivánom a piát és a naponta csatak részegesen esek haza és szétverem a családom,és a néha kártyázom,vagy elgépezem a gyerekem elől a pénzt vagy ott ülök éjjel nappal a gép elött leszedálva ne hasonlítsuk már össze...

28N

2010. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell ahoz elválni, csak meg kell kérdezni az apától, hogy le akar-e szokni ezekröl a dolgokról. ha igen, az azt jelenti, hogy hajlandó lenne csak kötöttséget érez, amit nem tud elszakítani. Ehez segitség kell és együttmüködés, nem csak a családdal. Vannak ötleteim, de a változtatás az mindenkinek fájdalmas- nehéz- unalmas- irritáló...mindenki másképpen éli meg.

2010. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az utolsó választ hagyd figyelmen kívül, a többiben találhatsz hasznosat.


Apád, ugyan nem tudom, hogy a szenvedélyein kívül mit csinál, dolgozik e, stb, de az biztos, hogy az APÁTIA állapotában van. Az apátia egy olyan elmeállapot, amelyben a személy vagy föladta minden életcélját, vagy pillanatnyilag nem lát semmiféle kiutat, amivel változtathatna a helyzetén. Itt inkább az utóbbi valószínűbb, mivel amit csinál, menekülés a valóság elől, így beletemeti az agyát különféle szenvedélybetegségekbe.


Apád életében bekövetkezhetett valami olyan dolog, amely elvette a reményét, és amely miatt kilátástalannak látja az életét. Ennek lehet, hogy ő maga sincs tudatában, csak annak, hogy amikor nem a szenvedélyeivel van elfoglalva, akkor baromi depressziós.


Ilyen emberen csak úgy lehet segíteni, ha kiterítitek a lapokat. Édesanyáddal föl kell őt világosítani arról, hogy ismeritek az állapotát. Elmondhatjátok neki, hogy van kiút ebből az állapotból - mindenek előtt az, ha őszinte lesz - még ha veletek nem is, de legalább önmagával.

Próbáljátok meg kideríteni az okát. Lehet, hogy megingott a bizalma abban, hogy képes egy családot fenntartani, az is lehet, hogy a férfiasságán esett csorba, esetleg boldogtalan a "szürke hétköznapok" kilátástalansága miatt, hogy hiába gürcöl, nem változik semmi.


Beszéltessétek róla (ha te nem is, de akkor anyukád), hogy mi ez probléma. Biztosítsátok róla, hogy ha őszinte, akkor a segítségére lesztek a megoldásban. Lehet hogy szokatlan, mégis ártalmatlan dolog fog kiutat jelenteni, pl új családi programok, új munkahely, netán átrendezni a lakást, esetleg anyukáddal valami intim újítás.

Ha nem akar megnyílni, akkor viszont nyíltan a tudomására kell hoznotok, hogy ha ezt így folytatja, el fog veszíteni benneteket is. Előbb vagy utóbb ez biztos, amennyiben nem változtat.


Ez utolsóra, mint legrosszabb lehetőségre, sajnos megvan az esély, még ha nem túl nagy. Erre föl kell készülnöd lelkiekben, ami nem azt jelenti, hogy folyamatosan rettegni kell tőle (sőt, épphogy az ellenkezőjét kell elképzelni), de ha megtörténik, már felkészült leszel.

2010. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem kell ahoz elválni, csak meg kell kérdezni az apától, hogy le akar-e szokni ezekröl a dolgokról.

És ha nemet mond akkor is vele maradsz,vagy ha igér fűt fát,azztán ugyan ugy megy minden tovább akkor is ,hát akkor az meg a te sarad...De én nem tanácsolnám az ápoljuk a kis alkoholista lelkét,mert akkor majd leszokik...Bekell rakni elvonóra.De elsősorban megoldani kell a valódi problémát,ami miatt piához akármihez nyúlt...Mert senki nem úgy kezdi hogy na én alkesz lezsek,hanem valami miatt a pia marad az utolsó kapaszkódoja...

2010. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
18:38-as üzenetből az első mondat nem az azt megelőzőre vonatkozik, hanem még az előző oldal utolsójára, csak közben mások is írtak.
2010. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú beszédeket, sokat segitettetek, apukám tényleg dolgozik, de onnan is már majdnem kirúgták, ittasság miatt :(
2010. nov. 22. 20:57
 20/23 anonim ***** válasza:

Unalmas a családi élet!!

Oka van annak, hogy iszik! A legfontosabb dolog lenne egy

"család" életében, hogy tudjanak és merjenek egymással őszintén beszélni (nem vitázni, egymás fejéhez vagdosni a mult sérelmeit) a családtagok! Apudnak is megvannak a maga problémái csak nem tudja kimondani/megbeszélni senkivel, pedig kell beszélni a dolgokról, mert úgy kiderül, hogy van e megoldás, lehetne és akarunk e változtatni, mert ha lehet és minden fél akarja, akkor jó és javulás lesz. Ha lehetőség lenne de az akarat nincs meg akkor nem szabad tovább eröltetni az együttmaradást (sem a gyerek, sem a pénz, sem semmi miatt). De szerintem válás előtt törekedni kellene arra, hogy kiderüljenek az ivás és a túlzásba vitt kártya okai. Ha megbeszélés nélkül símán csak elválnak a szüleid, akkor apud néhány éven belül leépül....

Az én apám is ivott, de csak most felnőtt fejjel tudom csak, hogy talán mi lett volna a megoldás, hogy ne úgy alakuljanak a dolgok ahogyan alakultak....

2010. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!