Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nagyon félek!

Mit csináljak? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a jegyeim és hát anyám többször is nagyon megver miatta.Most is azzal fenyegetőzik h ha holnap kapok egy rossz jegyet többet fel nem kelek...Sajnos az iskolából is többször értesítik h több tantárgyból is bukásra állok és mikor hazajön egyből megver.Hugomat imádja, őt soha nem veri.Mindíg mondja h tanunljak de ha az iskolában nem tudok koncentrálni mert folyton az jár a fejemben h mikor "szabadulok" akkor h csináljam?!Mert az osztályba egyáltalán nem sikerült beilleszkednem.Persze most az jön h "de próbálj meg stb." de nem megy.Egyszerűen nem vagyok az a barátkozó típus.

Mondta anyám h holnap bemegy és beszél a tanárokkal h-h állok.

Már előre rettegek h mi lesz.

Valami tanács h mit csináljak?

15/L


2010. nov. 21. 22:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"A válasz megírásának időpontja: ma 22:20"

Igen ebben teljessen igazad van.

Volt már rá példa.

2010. nov. 21. 22:22
 12/17 A kérdező kommentje:
Azt meg nem szívessen kísérelném meg h vissza üssek..kitudja h mi lenne.
2010. nov. 21. 22:23
 13/17 anonim ***** válasza:

Anyádat nem ütheted meg, ebben igazad van, és tiszteletet érdemelsz, hogy eszedbe sem jut ilyen. Azt is megértem, hogy nem tudsz tanulni ilyen lelki állapotban. Meg aztán lehet, hogy olyan az agyad, hogy nem tudja bevenni a matekot. Van iylen sajnos.

Fordulj valami iskolai gyermekvédő felelőshöz, osztályfőnökhöz, szoktak segíteni ilyen helyzetben. Viszont meg kell hogy legyen benned az igyekezet, a jó magatartás, és hogy legyenek olyan tantárgyak, amikben jó vagy. Tehát igyekezz jképességeid szerint.

Javíthatod az agyi képességedet vitamin-nyomelem kombinációval, legyen benne VAS, FOLSAV, KÁLIUM, jót tesz még az almaecet, rozmaringból és kevés(kevés!)zöldteából készült tea.

2010. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%

Már nem azért, de szerintem én is iszonyat ideges lennék ha a gyerekem nem tanulna és bukdácsolna, és meg se próbálna változtatni, csak a kifogásokat keresné. Mi az hogy "nem megy"? Olyan nincs...Meg mi az hogy 1 hónapig nem voltál iskolában? Nálunk is bevágják szó nélkül a karót a lógósoknak, he nincsenek ott a dolgozatokon.

Azért szó se róla, anyád se semmi, igazi idegbeteg, de téged se tudlak annyira sajnálni, ne haragudj.


22/L

2010. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű kedves utolsó...Én is olyan családban nőttem fel, ahol az "anyuka" ideggyenge volt, minden apróságért megvert, széttört tányérokat, üvöltözött stb. Akárhányszor felemelte a hangját, már görcsbe rándult a gyomrom, elkezdett fájni a fejem és csak azon járt az eszem, mikor lesz ennek vége, hogyan tudnék innen szabadulni. Ennek ellenére kitűnő tanuló voltam, de nem egyszer éjjel kellett tanulnom, mert csak akkor volt csend és nyugalom.

De nem mindenki egyforma, van akit ez olyan szinten megvisel, hogy tényleg nem bír a tanulásra koncentrálni.


Kérdező, esetleg próbálj meg a suliban tanulni (szünetekben olvasgatni) vagy könyvtárban délutánonként. Ha rendes az osztályfőnököd vagy egy másik tanárod, beszélj vele és kérj lehetőséget javításra.

2010. nov. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KÁELEF ***** válasza:
Szar ügy. De vígasztaljon az a tudat hogy sokan vannak ezzel így. Ha nem megy a tanulás, kár a gőzért, ha belegebedsz sem leszel okosabb. Az viszont durva hogy ütnek vernek, mikor nem tehetsz róla hogy ezek a képességeid adottak. Én nekem sem ment se a matek, fizika, kémia tantárgyak az iskolában, pedig különórákra is jártam. Minél jobban erőltették annál kevésbé értettem az egészet. :) Elzsibbadt az agyam és onnantól kész. Nem lehet mindenki fizika professzor. Nem egyformák az emberek.
2010. nov. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:26"

Azért nem voltam iskolában, mert olyan beteg voltam h az ágyból allig bírtam felkellni.


A többiek válaszát nagyon kösznöm.

2010. nov. 22. 06:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!