Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntsek szerintetek? Nem...

Hogy döntsek szerintetek? Nem akarok a családdal maradni! SOS!

Figyelt kérdés

Évekig külföldön éltem, de aztán egy probléma miatt haza kellett jönnöm.Most fordulóponthoz érkezett az életem, döntenem kell, hogy mit csináljak.1-es verzió:beiratkozom egyetemre, és itthon maradok(most kb egy hónapja anyueknál lakom, de már most ki vagyok ettől a helyzettől készülve.Megszoktam, hogy a magam életét élem, hát ez most nem így van...)Felmehetnék Pestre, és suli mellett dolgoznék(a sulit levelezőn végezném)

2-es verzió:kimennék külföldre dolgozni megint, csak valami más helyre(pl. Anglia).Ti mit tennétek?Az a baj, hogy szeretnék tanulni, de közben itthon kéne maradnom, Magyaro-n, csöveskedni évekig.Ráadásul az egyetemre, amit kinéztem, elég nehéz lenne bejutni, újra kéne érettségiznem, stb.És utána lehet, hogy nem lenne már kedvem+időm világot látni, vagy túl öreg lennék.(most 23 éves vagyok).Ti mit tennétek, a helyemben?Ráér még egy-két évet a tanulás?


2010. nov. 18. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tanulni akarsz, most tanulj, még könnyebben fog az agyad, mint majd 30 éves korodban.

Egyébként én pont Angliából írok neked, én 24 voltam, mikor kijöttem, most 27 vagyok. Egyre kevesebb itt a meló.

Az a baj, hogy érzem, mindkettőt szeretnéd, de egyszerre totál nem lehet sajnos. Úgy értem nem akarsz otthon élni anyudékkal, de csak így lehetne megoldani a tanulást.

Nehéz helyzet, de döntsd el, hogy a jövőre nézve melyik lenne az előnyösebb.

2010. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hát nem könnyű tanácsot adni, de ha én neked lennék külföldre mennék és ott tanulnék vmi hasznosat, közben meg vmit melóznék.
2010. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hosszú távon az egyes verzió a jobb. Később már nem lesz energiád és agyad tanulni, de ha most szerzel szakmát/diplomát azzal külföldön is könnyebben kapsz majd munkát.
2010. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ha jó diplomát szereznél a sulival, vágj csak bele. Nekem sajna nem jó a diplomám semmire, tanítói. Nincs kedvem minden évben nyáron azon izgulni, hogy felvesznek e jövőre. Ezért választottam külföldet. Gyári melós voltam, most 3 hónapja anyuka.
2010. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tanulnék. Pont, hogy világot látni bármikor lehet, de tanulni nem árt minél előbb. Volt egy évfolyamtársam, aki 27 évesen kezdte el az egyetemet, mert addig külföldön dolgozott. Igaz, elég jól megtanult angolul, de ugye diploma, képzettség nélkül, csakis "egyszerű" munkákat tudott elvállalni. Gyorséttermi kiszolgáló, pincér stb. Az egyetemet 31 évesen fejezte be és mindent előlről kezdhetett. Míg, ha korábban elvégzi az egyetemet, komolyabb munkákat tudott volna elvállalni kint és lehet mostanra már nagyon jó pozícióban dolgozna.


Neked kell eldönteni, de én ezt javasolnám.

2010. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azok mellé állok akik a tanulást javasolják.

Külföldön főleg Angliában nagyon drága az oktatás.(éppen a hetekben volt itt kint sztrájk mert a felsőoktatásban komoly változásokat akar a kormány(komoly összeget kéne fizetni,és sok diák nem engedheti meg magának)

Az én fiam szakmát tanul itt kint és azért is évi 1200-1400 fontot kell fizetni.Az egyetem jóval több lesz.

Inkább tanulj otthon,és ha elvégezted még mindig elmehetsz külföldre dolgozni..

2010. nov. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pár évet kimenék aztán haza jönnék tanulni. Utazni fiatalon jó tanulni meg úgyis holtig kell. Inkább éld ki magad utazgas.
2010. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért? 26-27 évesen már nem lesz fiatal??
2010. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj külföldre!!TAnulni ott is lehet, sőt, néha jobb feltételekkel, mint itt..
2010. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
iratkozz be levelezőre, menj el csak a vizsgákra, és közben lakhatsz külföldön. ha európába mész, nagyon olcsó hazajárni.
2010. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!