Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem nevezhető...

Csak szerintem nem nevezhető nevelőapának?

Figyelt kérdés
Anya megházasodott tavasszal, szeptemberben hozzánkköltözött a férje. Az emberek szerint ő a nevelőapám, pedig szó szerint csak annyi közünk van egymáshoz, hogy a felesége az anyukám. Nem fizet ki nekünk semmit, anya szerint nem köteles. A beszélgetés köztünk csak a köszönés. Akkor miért a nevelőapám?
2010. nov. 17. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért van külömbség ha a rezsibe nem szál be csak él rajtatok anyád rakja ki, ha neked nem ad zsebbpénzt az megint más.
2010. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor találj fel egy új szót.
2010. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád rosszul tudja a törvényt. Mert a családjogi törvény értlemében köteles titeket eltartani. Ennyi.

Egyébként sok családban ugyanez előfordul az édesapával, aztán azt is apának hivják...

Sőt, morbid leszek, de van, mikor a saját apja erőszakol meg egy gyerekt. Aztán azt is az édesapjának hivják. Ez van...

2010. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is koteles eltartani. Vallalt teged, mikor elvette anyukadat. Nem csapta be senki, tudta, hogy mibe megy bele. Beszeltel mar anyukaddal arrol, hogy hogy erzel es miert lehet ilyen veled a ferje?
2010. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha házasságot ktttek, akkor ő a mostohaapád. Formailag így helyes.


Nem kell neked vele jóban lenni, de mindig tartsd tiszteletben, hogy ő az anyukád párja. Inkább két lépés távolság, mint az állandó balhé. És ha problémád va, sztem ne neki mondd el, hanem az anyukádnak. Elvégre inkább neki van köze a dolgaidhoz.

2010. nov. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem, nevelőapád ugyanúgy beszáll a családi kasszába, mint anyukád, fizeti a rezsi, bevásárlások egy részét, ha van kocsitok, akkor tankolja, legfeljebb nem derült még ez ki a számodra. Nyilván meg kell még szoknotok egymást, de gondolom egymásra vártok, hogy majd a másik nyit - így ebből nem sok minden lesz a köszönésen kívül.


Beszélgess erről anyukáddal, hogy ő hogy látja, közvetítsen köztetek, amíg kialakul valami kapcsolat.

Ne a követeléseiddel állj elő, hanem hogy mit tudsz tenni te magad azért, hogy az együttélés könnyebbé váljon, s idővel barátságba fordulhasson át.

2010. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem az a bajom, hogy nem kapok tőle zsebpénzt, mert sosem kaptam de nem érzem hogy szükségem lenne rá.

Balhézni se szoktam vele, mert - mint írtam - nem is találkozunk, csak köszönünk egymásnak, de ennyi. Sosem voltam és nem is leszek vele bunkó, de nehéz megélni, hogy a szüleim elváltak és 3 új ember jött a családba..(Anyukám férje, a féltestvérem aki 4 hónapos de imádom, és a múlthétvégén apa is összeházasodott és a nő [aki mellesleg kedves, semmi bajom vele] felvette apa nevét, mert a saját apját utálta, szóval emgértem, de ahogy apa mondta, hogy mától ő is családtag...)

2010. nov. 18. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!