Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bonyolult kissé!? Nekem...

Bonyolult kissé!? Nekem itélhetik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem kamu előre bocsáltom.


Szeretnénk a férjemmel a féltesóimat (ikrek) nevelni. Az édesapjuk alkoholista, évek óta, ezért anno elköltöztünk tőle. Anya is iszik egy éve, odáig jutottunk, hogy nem vesz enni a kicsiknek, hagyja, hogy lenge öltözetbe (nyári szoknyába) menjenek reggel bicajjal iskolába. A múlt héten annyira részeg volt, hogy összesett a TESCO-ba és az ügyeletes orvos vitte haza. Ez elég ok arra, hogy neveljem a gyerekeket? Tudom, mi a gyereknevelés, idáig is szinte csak én voltam velük.


Végzős egyetemista vagyok, de van állandó, bejelentett munkahelyem, a férjem szintén dolgozik.


Mi a teendő? Kérlek segítesetek! Volt már valaki hasonló helyzetben?


Köszönjük!


2010. nov. 17. 14:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igazából nem szeretnék nagy cirkuszt (rendőrség), mert a gyerekek így is kivannak. Sajnos az egyik pici rendszeresen bepisil egy ideje. :( Jobb lenne a közös megegyezés. Írtam neki, hogy mit szeretnénk, felhívott, azt mondta, hogy elgondolkodott rajta, és most hétvégén megbeszéljük. Csak félek, hogy mint már százszor, most sem jutunk dülőre, csak arra, hogy majd megváltozik. Ezt hallgatom másfél éve.


A kicsik 8 évesek.

2010. nov. 17. 15:17
 12/14 A kérdező kommentje:

A lányok nagyon szeretnek minket (a férjemet is). Az őszi szünetből hazamenet is visszahallottam, hogy 2 napig sírtak, hogy haza kell menni anyához. :( Most már konkrétan meg is kérdezték, hogy nem lehetne-e azt, hogy itt lakjanak.


100 km-re lakunk egymástól. Mi megyeszékhelyen, ők szintén.

2010. nov. 17. 15:21
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Mi most ott tartunk hogy várjuk mikor kell menni a bíróságra.

Mi bementünk a gyámügyre, elmondtuk a problémát,először nem is akartak velünk foglalkozni. Utána az egyik nő látta hogy nem vicc, át kísért minket az egyik elhelyezéssel foglalkozó munkatársához. Ott kellett elindítani az ideiglenes elhelyezést. Ez komolyabb esetben egy nap alatt lefolyik. Utána, ha akkor elhelyezik a gyerekeket nálatok a végleges döntésig ott lesznek. Kimennek mind a két félhez,ellenőrzik az állapotokat. Ezek előtt még jegyzőkönyvet vesznek fel mindenkitől. Van olyan verzió is hogy családba fogadás, ez az hogy anyudék beleegyeznek hogy nálatok lakjanak a picik. Ha lehet akkor ne ezt kérjétek,mert egyik nap gondolnak egyet és viszik vissza őket.írj ha van valami konkrét kérdésed még,mert mi is ebben vagyunk,csak előrébb már.

2010. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp a gyámügyön át kéne intézni mert ha rájönn hogy a gyerekekel együtt az utánuk járó pénzek is ugranak állandoan nálatok fog patáliázni.

Nem mondom hogy nálatok ez a szempont csak jobb ha minden papiron le van irva akkor nem zaklathat titeket.

2010. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!